Skocz do zawartości

ciśnienie w kołach


tomash79

Rekomendowane odpowiedzi

>

> To jest banalne zadanie.

I aż 8 godzin nad tym siedzisz? zlosnik.gif Ja, jak już napisałem, nie ogarniam tematu i zdaję się na specjalistów. W związku jednak z tym, że nikt nie dał rady w 8 godzin, uznałem, że mam rację, choćbym jej nie miał. zlosnik.gifzlosnik.gif Normalnie wpadłem w samouwielbienie. Reasumując. Jak ktoś nie ma ochoty ani czasu na kontrolę ciśnienia w kołach i nie ma sprawnych czujników w aucie, powinien lać azot. Osobiście mam dużo czasu, więc używam tylko tego w mieszance, czyli 78%. zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja, jak już napisałem, nie ogarniam tematu i zdaję się na

> specjalistów. W związku jednak z tym, że nikt nie dał rady w 8 godzin, uznałem, że mam rację,

> choćbym jej nie miał.

Podałem w tym wątku współczynniki rozszerzalności cieplnej dla azotu i powietrza. Znając je, zadanie jest na poziomie podstawówki. Ewentualnie, jeżeli ktoś rzadko bywał w szkole, można rzucić okiem do Wikipedii i doczytać co to jest wsp. rozszerzalności cieplnej.

> Jak ktoś nie ma

> ochoty ani czasu na kontrolę ciśnienia w kołach i nie ma sprawnych czujników w aucie, powinien lać azot.

Jednak głupota jest nieuleczalna screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzajcie ciśnienie w kołach, kolega z pracy miał w pupie. Rezultat na fotkach poniżej. Opona

> się poddała po ok 150 km autostrady z prędkościami powyżej 160 km/h.

Powiem tyle grubo...., jak kumplowi tak się stało to dobrze ze miał assistance od Startera, bo samemu to se raczej do domu ot tak nie dojedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podałem w tym wątku współczynniki rozszerzalności cieplnej dla azotu i powietrza. Znając je,

> zadanie jest na poziomie podstawówki. (...)

Znając je już nie trzeba nic liczyć. Jak by nie kombinować różnica będzie znikoma. 20% gazu o niewiele większej rozszerzalności nie może dać znacząco innego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znając je już nie trzeba nic liczyć. Jak by nie kombinować różnica będzie znikoma. 20% gazu o

> niewiele większej rozszerzalności nie może dać znacząco innego wyniku.

Jak widać, potęga reklamy jest silniejsza - mimo racjonalnych argumentów niektórzy nadal wierzą w magiczne własności azotu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.