Skocz do zawartości

Jaka ilość czynnika i ciśnienie klima?


krysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Ile powinno być czynnika w układzie SC? Chcę się upewnić że 500g.

Na niskim mam ciśnienie 0,5bara a według mechanika powinno być 1,5-2 barów.

Jakie powinno być prawidłowe?

Parownik, kompresor, osuszacz nowy.

Mechanik od klimy sugeruje że albo zawór rozprężny do wymiany albo jeszcze jest wilgoć w układzie chociaż 10 minut robił próżnię.

Klima niby pracuje poprawnie i chłodzi.

Jutro muszę zmierzyć temperaturę na wylocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie przyjemny chłodek pod warunkiem że ktoś z kolegów pomoże.

Zakupiłem zawór rozprężny więc wymienię w ciemno.

Ile oleju jest potrzebne do tego 500 gram czynnika?

Ponoć 0,5 bara nie może być bo robi się podciśnienie i sprężarka nie ma co zasysać i może ulec uszkodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam kolegów.

> Ile powinno być czynnika w układzie SC? Chcę się upewnić że 500g.

> Na niskim mam ciśnienie 0,5bara a według mechanika powinno być 1,5-2 barów.

> Jakie powinno być prawidłowe?

> Parownik, kompresor, osuszacz nowy.

> Mechanik od klimy sugeruje że albo zawór rozprężny do wymiany albo jeszcze jest wilgoć w układzie

ja jak kupiłem używany zestaw klimy, to przed zdemontowaniem z auta komuś się chyba rozpadł osuszacz i w całym układzie były kuleczki, przed montażem je sobie wydmuchałam ze wszystkich rurek, chłodniczek itp

może masz przytkany układ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niskie ciśnienie ssania to może być za mała ilość czynnika lub uszkodzony zawór rozprężny.

10 minut robił próżnie ? za krótko, ile mikronów osiągnął po tych 10 minutach ?

I najważniejsze pytanie: ile wynosi temperatura przegrzania ?

Jeśli na postawione pytania Twój mechanik nie zna odpowiedzi , to zmień go czym prędzej.

Jakby co to pytaj, chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, niskie ciśnienie ssania to może być za mała ilość czynnika lub uszkodzony zawór rozprężny.

> 10 minut robił próżnie ? za krótko, ile mikronów osiągnął po tych 10 minutach ?

> I najważniejsze pytanie: ile wynosi temperatura przegrzania ?

> Jeśli na postawione pytania Twój mechanik nie zna odpowiedzi , to zmień go czym prędzej.

> Jakby co to pytaj, chętnie pomogę.

No to muszę zmienić mechaniora bo nie odpowie na te pytania.

Ja podmienię jeszcze zawór rozprężny. Z SC jest problem że mało kto wie ile czynnika wchodzi. Byłem u 3 i nie wiedzieli musiałem im podać że 500g. Więc książkowo od 475 do 520g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krysy - i jak ? Klima odpalona ? Twój temat zmotywował mnie, żeby sprawdzić czy się mylę w kwestii wydajności czy nie - czytaj - wymieniłem chłodnice klimy i dzisiaj napełniłem układ czynnikiem.

Nie myliłem się i dobrze pamiętałem. Szału ni ma grinser006.gif Ale przynajmniej wreszcie auto sprawne od A do Z - a idzie lato to się przyda mimo wszystko. wink.gif

Tylko ten non stop chodzący wentylator w korku 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> krysy - i jak ? Klima odpalona ? Twój temat zmotywował mnie, żeby sprawdzić czy się mylę w

> kwestii wydajności czy nie - czytaj - wymieniłem chłodnice klimy i dzisiaj napełniłem układ

> czynnikiem.

> Nie myliłem się i dobrze pamiętałem. Szału ni ma Ale przynajmniej wreszcie auto sprawne od A do Z

> - a idzie lato to się przyda mimo wszystko.

> Tylko ten non stop chodzący wentylator w korku

a jak fajnie spada napiecie na instalacji gdyz alacza sie dwa wentylatory biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak fajnie spada napiecie na instalacji gdyz alacza sie dwa wentylatory

Eeee wersja z klimą podaje 75 A (zwykly 65). Ja tam się nie znam ,ale ufam inżynierom Fiata wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eeee wersja z klimą podaje 75 A (zwykly 65). Ja tam się nie znam ,ale ufam inżynierom Fiata

Mnie się wydaje że mam altek 90A.

Sprawdzę to i też zmierzę spadek jak się załączą 2 wentylatory.

Wczoraj wymieniłem zawór rozprężny, okazało się że w 1 miejscu nie było 1/3 oringa. Wymieniłem oring na dobry i myślę że to będzie na tyle. Myślę że dlatego mi ciśnienie spadało na niskim bo jak się gaz rozprężał to go ubywało. Po oddessaniu gazu wyszło 330g a było 500g. W poniedziałek próba azotowa i jak przejdzie to nabijam i zobaczymy. Wydajność chłodu jak na razie ok, ręka marznie ale teraz jest tylko 20 stopni grinser006.gif

Po wymianie zaworu ciśnienie spada do 1,2 bara przy dzisiejszej temperaturze 5 stopni. Nie ma 1,5-2 bara ale jest poprawa.

Układ szczelny, chyba tak to zostawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.