Skocz do zawartości

Sufit, płyty G-K na OSB ?


mayster_tcz

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wink.gif

Chcąc uniknąć obniżania stropu na piętrze przez stelaż wpadłem na pomysł - do belek stropowych przykręcę OSB, a do niej płytę gipsowo - kartonową. Czy taka kombinacja zda egzamin ? Od góry będzie wełna mineralna lub szklana, na to jakieś deski (strych nieużytkowy, niziutki, ale pewnie będize tam jakiś osprzęt do anteny itp, więc czasem trzeba bedzie tam wejść.

Robił ktoś ? Widział ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry

> Chcąc uniknąć obniżania stropu na piętrze przez stelaż wpadłem na pomysł - do belek stropowych

> przykręcę OSB, a do niej płytę gipsowo - kartonową. Czy taka kombinacja zda egzamin ? Od góry

> będzie wełna mineralna lub szklana, na to jakieś deski (strych nieużytkowy, niziutki, ale

> pewnie będize tam jakiś osprzęt do anteny itp, więc czasem trzeba bedzie tam wejść.

> Robił ktoś ? Widział ?

duże ryzyko, że będzie pękać. Musiałbyś jakoś zadbać o pracę całej tej płaszczyzny OSB. Generalnie sufit podwieszany musi tworzyć jedną płaszczyznę, żeby pracował jako całość, a nie na styku płyt. Uda Ci się to w Twojej konstrukcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry

> Chcąc uniknąć obniżania stropu na piętrze przez stelaż wpadłem na pomysł - do belek stropowych

> przykręcę OSB, a do niej płytę gipsowo - kartonową. Czy taka kombinacja zda egzamin ? Od góry

> będzie wełna mineralna lub szklana, na to jakieś deski (strych nieużytkowy, niziutki, ale

> pewnie będize tam jakiś osprzęt do anteny itp, więc czasem trzeba bedzie tam wejść.

> Robił ktoś ? Widział ?

Bez sensu. Tak się nie robi. Zrób normalnie na stelażu, a OSB daj na górę na belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> duże ryzyko, że będzie pękać. Musiałbyś jakoś zadbać o pracę całej tej płaszczyzny OSB. Generalnie

> sufit podwieszany musi tworzyć jedną płaszczyznę, żeby pracował jako całość, a nie na styku

> płyt. Uda Ci się to w Twojej konstrukcji ?

No planowałem dać płyty pod kątem prostym do siebie, by szczeliny nie spotkały się. Belki są rozstawione co metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak tak mało miejsca stelaż zajmuje ? Przecież trzeba jakby dwie warstwy... a możę się mylę ? Bo

> te 4 cm jeszcze ujdzie

Nie potrzeba dwóch warstw. Wykonasz stelaż jednopoziomowy korzystając z łączników poprzecznych, profile cd60 przyczepione do sufitu wieszakami es-75 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie potrzeba dwóch warstw. Wykonasz stelaż jednopoziomowy korzystając z łączników poprzecznych,

> profile cd60 przyczepione do sufitu wieszakami es-75

Dokładnie zgadzam się z Tobą . U mnie przy zniwelowaniu sufitu zmniejszyłem wysokość o okole 3,5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry

> Chcąc uniknąć obniżania stropu na piętrze przez stelaż wpadłem na pomysł - do belek stropowych

> przykręcę OSB, a do niej płytę gipsowo - kartonową. Czy taka kombinacja zda egzamin ?

Nie. Zrób stelaż.

(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.