Skocz do zawartości

Olej do 1.6 HDI


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

Książka zaleca oczywiście Total'a. wink.gif

Ale chyba nie zrobię mu 'krzywdy' zalewając GM Dexos2 5W-30, co? Olej spełnia normę ACEA C3.

Po prostu kupuję go w dobrej cenie w pewnego źródła - oba chevrolety nie 'narzekały' na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Książka zaleca oczywiście Total'a.

> Ale chyba nie zrobię mu 'krzywdy' zalewając GM Dexos2 5W-30, co? Olej spełnia normę ACEA C3.

> Po prostu kupuję go w dobrej cenie w pewnego źródła - oba chevrolety nie 'narzekały' na niego.

a Fap'a masz ?

bo nie wiem czy dla paru groszy warto ryzykować jego wykończenie. A potem będzie narzekanie ze FAP to zło tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a Fap'a masz ?

> bo nie wiem czy dla paru groszy warto ryzykować jego wykończenie. A potem będzie narzekanie ze FAP

> to zło

Hehehehe smile.gif

Własnie smile.gif

TOTAL INEO ecs 5W30 - to zaleca producent auta,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a Fap'a masz ?

> bo nie wiem czy dla paru groszy warto ryzykować jego wykończenie. A potem będzie narzekanie ze FAP

> to zło

No mam, ale Ople też mają DPF, a ten olej leją tam nawet w ASO. Są jakieś przeciwwskazania w PSA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się normą ACEA.

GM ma C3, Total - C2. Z tego co wyczytałem nt różnic - jeśli chodzi o FAP/DPF oba są OK (niskopopiołowe), natomiast Total jest bardziej "ekonomiczny", ma trochę niższą lepkość (fuel economy, blabla).

Podsumowując: oba będą dobre moim zdaniem, ale poszukam pewnego źródła tego Totala w okolicy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Różnią się normą ACEA.

> GM ma C3, Total - C2. Z tego co wyczytałem nt różnic - jeśli chodzi o FAP/DPF oba są OK

> (niskopopiołowe), natomiast Total jest bardziej "ekonomiczny", ma trochę niższą lepkość (fuel

> economy, blabla).

> Podsumowując: oba będą dobre moim zdaniem, ale poszukam pewnego śródła tego Totala w okolicy

tak ale przez przez niedopalanie dpf'a w oplu rośnie poziom oleju i jednocześnie się rozrzedza.

w PSA nie ma takiego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po prostu kupuję go w dobrej cenie w pewnego źródła - oba chevrolety nie 'narzekały' na niego.

nie wiem jaką masz dobrą cenę na ten olej ale ja właśnie kupiłem też z pewnego źródła Totala Ineo ECS 5W30 5litrów za 109pln więc na tyle tanio, że chyba nie ma sensu eksperymentowac z czymś innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ECS 5W30 5litrów za 109pln więc na tyle tanio, że chyba nie ma sensu eksperymentowac z czymś

> innym

Różnica żadna - niecałe 90zł za bańkę 5l GM. Bardziej się obawiam, że Totala kupię podróbkę, a GMa jestem na 100% pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Książka zaleca oczywiście Total'a.

> Ale chyba nie zrobię mu 'krzywdy' zalewając GM Dexos2 5W-30, co? Olej spełnia normę ACEA C3.

> Po prostu kupuję go w dobrej cenie w pewnego źródła - oba chevrolety nie 'narzekały' na niego.

skontaktuj się z kolegą Muzyk, on ci sprzeda Totala z oficjalnej, polskiej dystrybucji za dobrą cenę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbym wiedział po czym poznać, to raczej bym nie kupił podróbki

nie znasz żadnego poleconego sprzedawcy z allegro lub innego sklepu ? ja takiego mam od lat i zawsze kupuję u niego oleje i nie słyszałem złej opinii. Kupowałem kiedyś oleje GM, Ford, Elf a teraz totala do hdi z fapem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.