Skocz do zawartości

lacetti 1.4 i brzeczace cos...


draco40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne towarzystwo.

Jako nowy user tego kacika i od 1 miesiaca posiadacz laczka z 2008 roku' mam pytanko... mam mala zagwozdke a mianowicie z okolic wentylatora/schowka/pod deska wydobywa sie pewien metaliczny dzwiek ujawniajacy sie w pewnym zakresie obrotow.dzwiek ewidentnie czegos Nie dokreconego.... przerabial ktos temat? Szukajac na innym forum inny user tez zglasza taki dzwiek jednak temat jest bez epilogu'

Ktos pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A punkty mocowania sa dostepne czy gdzies schowane?

Nie pomogę, nie demontowałem. Tylko widziałem na własne oczy, że jest. Ale właśnie tamtędy powinien być do niej dostęp. Nie ma innego wyjscia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mnie po wakacjach zaczęło brzęczeć i okazało się że skrzypiał zawias maski (pokrywy silnika) napsikałem na zawiasy z obu stron WD40 i pomogło nastała cisza. Szukałem wszędzie , wentylator, wyjmowałem schowek patrzyłem na wszystkie możliwe elementy.... Spróbuj to co Ci napisałem może pomoże i zaoszczędzisz czas, którego ja sporo straciłem. Pisałem o tym na forum zobacz. .

Pozdrawiam i powodzenia.

Ps napisz czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam szanowne towarzystwo.

> Jako nowy user tego kacika i od 1 miesiaca posiadacz laczka z 2008 roku' mam pytanko... mam mala

> zagwozdke a mianowicie z okolic wentylatora/schowka/pod deska wydobywa sie pewien metaliczny

> dzwiek ujawniajacy sie w pewnym zakresie obrotow.dzwiek ewidentnie czegos Nie dokreconego....

> przerabial ktos temat? Szukajac na innym forum inny user tez zglasza taki dzwiek jednak temat

> jest bez epilogu'

> Ktos pomoze?

U mnie dzwoniła osłona termiczna nad rurą wydechu. Byłem spanikowany bo dzwonienie słyszałem ewidentnie z komory silnika. Na szczęście wjazd za kanał , obsłuchanie silnika i osprzętu, plus poszarpanie czym się da wyjaśniło temat ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie dzwoniła osłona termiczna nad rurą wydechu. Byłem spanikowany bo dzwonienie słyszałem

> ewidentnie z komory silnika. Na szczęście wjazd za kanał , obsłuchanie silnika i osprzętu,

> plus poszarpanie czym się da wyjaśniło temat

Mówisz o osłonie kolektora wydechowego? bo i u mnie chyba dzwoni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad wydobywał sie dzwiek??

ja dzis jestem po kolejnym sparingu z autem,

wyjeta pólka, konsola srodkowa radio i zaslepka, wszystko przejzane, metaliczne brzeczenie nadal słychac przy pewnym zakresie obrotów.

teraz mam wrazenie ze brzeczenie wydobywa sie gdzies jakby nizej z pod deski rozdzielczej ale gdzies z okolic nóg/ za tunelem srodkowym- jednoczesnie wszystko tam wymacałem i nic nie wskazuje na jakies luzy itd.

dodatkowo zaobserwowałem fakt ze brzeczenie pojawia sie w mom jak jest cieplej, badz silnik juz lekko sie nagrzeje - jednak nadmieniam, to nie z silnika wydobywa sie ów lekkie metaliczne ocieranie/popiskiwanie jakby niedokrecona srubka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skad wydobywał sie dzwiek??

> ja dzis jestem po kolejnym sparingu z autem,

> wyjeta pólka, konsola srodkowa radio i zaslepka, wszystko przejzane, metaliczne brzeczenie nadal

> słychac przy pewnym zakresie obrotów.

> teraz mam wrazenie ze brzeczenie wydobywa sie gdzies jakby nizej z pod deski rozdzielczej ale

> gdzies z okolic nóg/ za tunelem srodkowym- jednoczesnie wszystko tam wymacałem i nic nie

> wskazuje na jakies luzy itd.

> dodatkowo zaobserwowałem fakt ze brzeczenie pojawia sie w mom jak jest cieplej, badz silnik juz

> lekko sie nagrzeje - jednak nadmieniam, to nie z silnika wydobywa sie ów lekkie metaliczne

> ocieranie/popiskiwanie jakby niedokrecona srubka

Wygląda to na brzęczenie od mechanizmu zmiany biegów. Dam Ci kilka linków, bo temat był już wielokrotnie poruszany:

link1

link2

link3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodatkowo zaobserwowałem fakt ze brzeczenie pojawia sie w mom jak jest cieplej, badz silnik juz

> lekko sie nagrzeje - jednak nadmieniam, to nie z silnika wydobywa sie ów lekkie metaliczne

> ocieranie/popiskiwanie jakby niedokrecona srubka

Może brzęczy wnętrze tłumika środkowego ? Taki przypadek miałem w Lanosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może brzęczy wnętrze tłumika środkowego ? Taki przypadek miałem w Lanosie.

Albo wkład katalizatora się rozleciał? hmm.gif

Może niech autor wątku napisze czy da się to zasymulować gazując na postoju czy tylko podczas jazdy? Na wszystkich biegach brzęczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo wkład katalizatora się rozleciał?

> Może niech autor wątku napisze czy da się to zasymulować gazując na postoju czy tylko podczas

> jazdy? Na wszystkich biegach brzęczy?

wkład katalizatora na bank nie- inny rodzaj dzwieku i dobiega z okol. deski.

tylko w czasie jazdy i pojawia się w pewnym zakresie obrotów silnika, ciekawe jest to ze rano gdy jest chłodniej nic nie brzęczy.

gdy auto jest wygrzane przez słonce sporadycznie się pojawia a jest to typowe brzęczenie niedokręconej nakrętki/kawałka metalu..

a co do mech. zmiany biegów?? wydawało mi się ze to z pod deski dobiega ale przetestuje i to ok.gif

ewentualnie jak się dostać do mechanizmu aby organoleptycznie wybadać bolaczke??

aby było ciekawiej, mam w "domu" drugiego lacetiego w tych samych latach i podobnym przebiegu, i tadam...

tam tez lekko brzeczy hehe.gif

serwis powiedział ze to cos pod deska, owszem mogą to zrobić ale po zdjęciu deski nie daja gwarancji ze:

a) znajda przyczyne brzęczenia

b) po założeniu nie zacznie brzeczec gorzej w innym miejscu

yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wdit.

i faktycznie przy lekkim przegieciu drazka zmiany biegów brzeczenie cichnie yikes.gif

jak dostac sie do tego łacznika??

i czy jest inna szansa na "wyciszenie" tego ustrojstwa oprócz wymiany??

jazda z tym jest jakos niebezpieczna??cos sie moze wysypac czy tylko wzgledy akustyczne moga razic ??

ps. dzieki za pomoc w diagnozie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zdjac mieszek i drazek biegow?

Mieszek musisz palcami złapać (tak jakbyś chciał wsunąć palce pod ramkę mieszka) tuż nad konsolą plastikową i pociągnąć do góry - schodzi łatwo.

Samego drążka nie usuniesz, musisz wyjąć z całym mechanizmem (taką kasetką), wtedy możesz dalej rozebrać.

Może to będzie pomocne, co prawda do Aveo, ale tam jest podobnie

link poprawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mieszek musisz palcami złapać (tak jakbyś chciał wsunąć palce pod ramkę mieszka) tuż nad konsolą

> plastikową i pociągnąć do góry - schodzi łatwo.

> Samego drążka nie usuniesz, musisz wyjąć z całym mechanizmem (taką kasetką), wtedy możesz dalej

> rozebrać.

Ok bede probowal

> Może to będzie pomocne, co prawda do Aveo, ale tam jest podobnie

> link

Link nie bangla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.