Skocz do zawartości

Odnośnie aut od dziadka z niemiec a OC i tablic


matadorRS

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że "temat" jest na topie mam szybkie pytanie.

Jest auto z tablicami wyjazdowymi zółtymi (5 dniowymi) nieważne od kliku dni. Ma ważny TUV do 07.2014.

Czy po wykupieniu OC można nim jechać z punktu A do B czy tylko laweta?

A może jest jakaś inna opcja legalnego poruszania się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że "temat" jest na topie mam szybkie pytanie.

> Jest auto z tablicami wyjazdowymi zółtymi (5 dniowymi) nieważne od kliku dni. Ma ważny TUV do

> 07.2014.

> Czy po wykupieniu OC można nim jechać z punktu A do B czy tylko laweta?

> A może jest jakaś inna opcja legalnego poruszania się ?

Przecież w wątku niżej twierdziłeś że można na wyklejkach jak ma się OC, a takie nie ważne zjazdówki są tyle samo warte co wytłoczki z allegro, więc śmiało możesz jechać, ale tylko wg Twojej teorii.

W praktyce samochód może skończyć na policyjnym parkingu w zależności od tego jaki dzień będą mieli policmajstry. W przypadku kuku jeszcze większe problemy.

Tablice te mają datę, więc chyba każda małpa z przeciwstawnym kciukiem wie, że jak jest już po tej dacie to tablice są warte tyle co blacha na ich zrobienie, poza tym TUV nie jest równoznaczny z badaniem technicznym w PL, więc nie myl pojęć.

Jedyną legalną opcją poza lawetą to widzę tu blachy z WK czerwone+ OC i na nich jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czemu się spinasz.

Ja?Absolutnie...

> jak byś nie zauważył było to w formie żartu, a tu pytanie jest na

> poważnie.

Tam też nie brzmiało to jako żart, a jako rada,skoro dałeś emotę palacz.gif

> Czyli ważny TUV niema w polsce znaczenia?

Jak zaczęli ludzie się jakiś czas temu czepiać, dlaczego w PL nie uważa się TUV, to szybko odwrócono sytuację, że pierwsze badanie w PL to nie jest badanie typowo techniczne tylko w celu ustalenia numerów, kolejna sprawa, że pomijając samochody nowe gdzie mamy 3, potem 2 lata badania techn to w PL mamy badanie techniczne co roku,w de TUV na dwa lata.

> Czerwonych blach tez nie dadzą bez opłat auta wiec tylko laweta?

A jak chcesz kupić nieopłacone auto?Przecież przepisy jasno mówią kto ma opłacić samochód, więc opłacony powinien być przez wprowadzającego na teren RP. Wtedy jak odległość nie jest wielka to taniej kupić-wziąć kwity-zarejestrować-wrócić już na tablicach polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że "temat" jest na topie mam szybkie pytanie.

> Jest auto z tablicami wyjazdowymi zółtymi (5 dniowymi) nieważne od kliku dni. Ma ważny TUV do

> 07.2014.

> Czy po wykupieniu OC można nim jechać z punktu A do B czy tylko laweta?

Nie można, i nie ma czegoś takiego jak ważny TUV w Polsce, ważne to on był w Niemczech zanim wyrejestrowali auto

> A może jest jakaś inna opcja legalnego poruszania się ?

Nie ma, only laweta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że "temat" jest na topie mam szybkie pytanie.

> Jest auto z tablicami wyjazdowymi zółtymi (5 dniowymi) nieważne od kliku dni. Ma ważny TUV do

> 07.2014.

> Czy po wykupieniu OC można nim jechać z punktu A do B czy tylko laweta?

> A może jest jakaś inna opcja legalnego poruszania się ?

Blachy są nieważne, i choćbyś miał polskie oc i polski przegląd to niczego to nie zmienia, bo samochód nie jest nigdzie zarejestrowany = nie może się poruszać po drogach publicznych. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest auto z tablicami wyjazdowymi zółtymi (5 dniowymi) nieważne od kliku dni.

Nie mozesz sie nim poruszac

> Ma ważny TUV do

bez znaczenia

> Czy po wykupieniu OC można nim jechać z punktu A do B

A kto przepraszam sprzeda Ci ubezpieczenie pasujace do tych numerow ( no chyba ze w PL ale to tez nielegalne )

> czy tylko laweta?

Tylko

> A może jest jakaś inna opcja legalnego poruszania się ?

Niema

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mozesz sie nim poruszac

> bez znaczenia

> A kto przepraszam sprzeda Ci ubezpieczenie pasujace do tych numerow ( no chyba ze w PL ale to tez

> nielegalne )

> Tylko

> Niema

można kupić ubezpieczenie krótkoterminowe. art. 27 ustawy o ubezp. obowiązkowych i dalej odsyła do ustawy o działalności ubezpieczeniowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można kupić ubezpieczenie krótkoterminowe. art. 27 ustawy o ubezp. obowiązkowych i dalej odsyła do

> ustawy o działalności ubezpieczeniowej

Dyskutowaliśmy na ten temat już kiedyś kto może kupić ubezpieczenie krótkoterminowe-nie jest to Kowalski nie prowadzący DG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że "temat" jest na topie mam szybkie pytanie.

> Jest auto z tablicami wyjazdowymi zółtymi (5 dniowymi) nieważne od kliku dni. Ma ważny TUV do

> 07.2014.

> Czy po wykupieniu OC można nim jechać z punktu A do B czy tylko laweta?

> A może jest jakaś inna opcja legalnego poruszania się ?

Swoją drogą sprzedajesz samochód i nie znasz przepisów?Dziwne...Inna sprawa, że próbujesz go sprzedać "do opłat", czyżbyś chciał pocisnąć na niemca?Bo jak domniemam chodzi o te tablice 4175744800_1395605208.png

i o ten opis

Quote:

....Komplet kluczy (z kluczami serwisowymi itd).

Jeden właściciel od nowości.

Auto nie wymaga wkładu finansowego.

Auto do opłat


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można kupić ubezpieczenie krótkoterminowe. art. 27 ustawy o ubezp. obowiązkowych i dalej odsyła do

> ustawy o działalności ubezpieczeniowej

Każda ubezpieczalnia sprzeda Ci OC na niemieckie, nieważne tablice rejestracyjne, ale jeśli tablice stracą ważność to samochód pozostaje niezarejestrowany i nie można się nim poruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można kupić ubezpieczenie krótkoterminowe. art. 27 ustawy o ubezp. obowiązkowych i dalej odsyła do

> ustawy o działalności ubezpieczeniowej

o co Ty nie powiesz !

To tak jak ja bym wykupil sobie w Niemczech ubezpieczenie na polskie blachy, ale z pewnoscia bedzie legalne biglaugh.gif

Kumasz, ze niema czegois legalnego jezeli cos jest nielegalne ?

Okres waznosci numerow rejestracyjnych legalnie zakonczyl sie dnia X i nic juz legalnie nie zrobisz.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Okres waznosci numerow rejestracyjnych legalnie zakonczyl sie dnia X i nic juz legalnie nie

> zrobisz.

W PL jest taki mały paradoks, bo ubezpieczenie da się wykupić w takim samochodzie z nieważnymi blachami, nawet powinno się to zrobić, ale nie można nim się poruszać po drogach. Dopiero jak zarejestruje się takie auto, to "nabywa prawo" do jazdy po drogach, czyli wykupienie OC nie idzie w parze z pozwoleniem na jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dyskutowaliśmy na ten temat już kiedyś kto może kupić ubezpieczenie krótkoterminowe-nie jest to

> Kowalski nie prowadzący DG.

podałem konkretny artykuł z konkretnej ustawy, w której masz wypunktowane sytuacje, w których możesz wykupić ubezpieczenie krótkoterminowe...przeczytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o co Ty nie powiesz !

> To tak jak ja bym wykupil sobie w Niemczech ubezpieczenie na polskie blachy, ale z pewnoscia bedzie

> legalne

> Kumasz, ze niema czegois legalnego jezeli cos jest nielegalne ?

> Okres waznosci numerow rejestracyjnych legalnie zakonczyl sie dnia X i nic juz legalnie nie

> zrobisz.

Ty piszesz, że nie można wykupić OC w Polsce, a ja Ci podałem ustawę, w myśl której można. A jakie regulacje w tej materii mają Niemcy, to ja nie wiem, nie znam niemieckiego. Nie piszę, że legalnie możesz się poruszać na wyklejankach, prostuję Twoje swierdzenie, jakoby nie można było legalnie takiego auta ubezpieczyć...mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podałem konkretny artykuł z konkretnej ustawy, w której masz wypunktowane sytuacje, w których

> możesz wykupić ubezpieczenie krótkoterminowe...przeczytałeś?

Znam to prawie na pamięć i po raz kolejny w dyskusji powołujesz się na ten artykuł, mam wrażenie, że uważasz, że zwykły Kowalski, sprowadzający samochód z Niemiec, Belgii, Holandii lub jeśli kupił takowy w PL może ubezpieczyć sobie krótkoterminowym na 30 dni-Tak?Bo tutaj w 99,9 % chodzi właśnie o takie przypadki, czyli import kilkuletniego samochodu z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.