Skocz do zawartości

Problem z silnikiem 2,0i


Darek_mat

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to Frota A Sport z silnikiem 20i 115KM straciła moc. Odpala w miarę normalnie, pracuje raczej równo ale silnik się trzęsie dosyć mocno, przy dodawaniu gazu słychać stukanie w silniku, przy stałych obrotach stukania nie słychać. Zdjęcie fajki ze świecy na 3 lub 4 cylindrze brak reakcji silnika. Świece dobre kable też iskra jest, ciśnienie oleju w normie. Świece na 3 i4 cylindrze suche w spalinach czuć trochę paliwo. Nie dymi nie kopci, spaliny jakby miały trochę niebieskawą barwę. Tak samo na benie i gazie. Podejrzewam UPG, przedmuch między 3 a 4 cylindrem. Spotkał się ktoś z podobnym problemem???? może potwierdzić diagnozę????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile kosztuje orientacyjnie planowanie takiej głowicy ????

W tym wieku to nie tylko planowanie wchodzi w grę.

Dolicz dodatkowo:

- zawory, ewentualna wymiana i docieranie

- prowadnice zaworowe

- uszczelniacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym wieku to nie tylko planowanie wchodzi w grę.

> Dolicz dodatkowo:

> - zawory, ewentualna wymiana i docieranie

> - prowadnice zaworowe

> - uszczelniacze

Bez przesady idąc tym tokiem myślenia to trzeba by było od razu kapitalkę całego silnika robić zlosnik.gif

Wymienię tylko UPG i rozrząd z pompą wody bo i tak był do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie całość remontu wyszła jakoś 500 - 600 pln.

Obowiązkowe planowanie, sprawdzenie szczelności głowicy i wymiana uszczelniaczy.

Jeszcze zrobiłem to co poleca 51Cent czyli sprawdzenie i dotarcie zaworów.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja właśnie jestem po tym, przed czym Ty stoisz rotfl.gif

Silnik 1.6 Si, zrobiłem razem z UPG:

1. wymiana uszczelek UPG, (kolektor ssący, wydechowy, uszczelka pomiędzy rurą a kolektorem wydechowym)

2. uszczelniacze zaworowe

3. PLANOWANIE głowicy

4. DOCIERANIE zaworów

5. pasek rozrządu (reszta jakiś czas temu robiona)

6. regeneracja popychaczy hydraulicznych (rozłożenie na częsci pierwsze i dokładne wymycie z syfu

7. oczywiście nowy olej, filtr, i płyn chłodniczny

8. termostat (pod rozrządem)

Całość jakieś 550zł.

Wg mnie, KONIECZNIE powienineś dotrzeć zawory, mi docierał kolega (ja niestety w pracy musiałem siedzieć) - efekt jest POWALAJĄCY - autko zajebiście mocniej zbiera się z dołu - naprawdę warto!

Śruby głowicy zostały stare.

A objawy u mnie to: masełko pod korkiem oleju, zarzucanie świecy rano przy uruchamianiu silnika (wymiana na nowe pomogła tylko na 3 dni), ubytek płynu chłodniczego, twardnienie węży od chłodziwa (spaliny do płynu) w końcowej fazie.

A zacząć musiało się jakieś dobre pół roku temu jeszcze przed zimą - zaczęło mi bulgotać w nagrzewnicy, ale całą zimę przelatał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A objawy u mnie to: masełko pod korkiem oleju, zarzucanie świecy rano przy uruchamianiu silnika

> (wymiana na nowe pomogła tylko na 3 dni), ubytek płynu chłodniczego, twardnienie węży od

> chłodziwa (spaliny do płynu) w końcowej fazie.

> A zacząć musiało się jakieś dobre pół roku temu jeszcze przed zimą - zaczęło mi bulgotać w

> nagrzewnicy, ale całą zimę przelatał

U mnie olej jest czysty i płyn też nic nie bulgocze przedmuchało UPG między 1 a 2 cylindrem. Prawdopodobnie dlatego ze poprzedni właściciel przy wymianie UPG posmarował ją czerwonym silikonem facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> twoja decyzja, pochwal się co wyszło dodatkowo po zrzuceniu głowicy

No i po zabiegu......diagnoza była słuszna wypalona uszczelka między 1-2 cylindrem. Przy okazji wymiana rozrządu z pompa wody bo i tak miało być robione w tym roku, planowanie i sprawdzenie szczelności głowicy w sumie koszt 900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.