Skocz do zawartości

[KzAK] Kosiarka elektryczna


marek t

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak by miał kupić spalinową, to byt nie pytał.

> Wybór padł na elektryczną i tu liczę na waszą pomoc.

> Napiszcie na co zwrócić uwagę i jakiej firmy brać pod uwagę oraz moc.

Bosh, Gardena, WolfGarten

moje 3 typy jeśli chodzi o kosiarki elektryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Napiszcie na co zwrócić uwagę i jakiej firmy brać pod uwagę oraz moc.

Szerokość adekwatna do wielkości trawnika i jak największa moc z dostępnych w tej szerokości. Jak największy kosz.

No i metalowe zawieszenie. Często jest obudowane plastikiem, więc trzeba odwrócić do góry kołami żeby zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bosh, Gardena, WolfGarten

> moje 3 typy jeśli chodzi o kosiarki elektryczne

wszystie trzy nie nadaja sie do uzytkowania dluzel niz 2 lata bo sa na paku a lozyska silnika osadzone sa w plastikowych mocowaniach. wirnik wykrzywia sie w stosunku do stojna i staje. szukac czegokolwiek innego z bezposrednim przelozeniem z wirnika na noz, mi np zosaly dwie sztuki z ostatnich zapasow castelgarden xp35e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystie trzy nie nadaja sie do uzytkowania dluzel niz 2 lata bo sa na paku a lozyska silnika

> osadzone sa w plastikowych mocowaniach. wirnik wykrzywia sie w stosunku do stojna i staje.

> szukac czegokolwiek innego z bezposrednim przelozeniem z wirnika na noz, mi np zosaly dwie

> sztuki z ostatnich zapasow castelgarden xp35e

a np. Stiga, viking, makita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak viking ale stiga i makita sa wlasnie takiej konstrukcji. Chyba ze na metalowym decku wtedy to inna rozmowa ale i cena bo koszt kolo 1000. Swoja droga dla makity (i dla macalister) poprzednie modele robila wlasnie stiga nie pamietam jak to na ten rok wyglada ale pewnie tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak by miał kupić spalinową, to byt nie pytał.

> Wybór padł na elektryczną i tu liczę na waszą pomoc.

> Napiszcie na co zwrócić uwagę i jakiej firmy brać pod uwagę oraz moc.

Nie ma co robić doktoratu z kosiarek i tak co 3 lata wymienisz. Sprawdź szerokość jak ci potrzebna żeby przejeżdzać między krzaczorami i tyle. Tanią Black&Decker wymieniłem po 4 latach a obecną Bosch (taką właśnie) mam dwa (teraz będzie 3 rok). Za każdym razem kupowałem w sklepach typu Casto/Leroy na promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma co robić doktoratu z kosiarek i tak co 3 lata wymienisz...

Co im się dzieje?!? yikes.gif

U rodziców jedna, mała, nie wiadomo jakiej firmy 15 lat już pracuje. Druga ze sklepu, na jedna ze środkowych liter alfabetu u mnie już 8 lat śmiga bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma co robić doktoratu z kosiarek i tak co 3 lata wymienisz. Sprawdź szerokość jak ci potrzebna

> żeby przejeżdzać między krzaczorami i tyle. Tanią Black&Decker wymieniłem po 4 latach a

> obecną Bosch (taką właśnie) mam dwa (teraz będzie 3 rok). Za każdym razem kupowałem w

> sklepach typu Casto/Leroy na promocji.

Wydać na kosiarke planowaliśmy 700-800 pln, więc nie uśmiecha mi się jej wymieniać co 3 lata. frown.gif

A taka 1200 W daje radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydać na kosiarke planowaliśmy 700-800 pln, więc nie uśmiecha mi się jej wymieniać co 3 lata.

> A taka 1200 W daje radę?

nie da rady

wybierz jakas "dorosla" kosiarke a nie plastikowy badziew zapewniam ze bedziesz bardziej zadowolony niz z "plastiku"

wszystkie te kosiarki sa wersjami elektrycznymi modeli spalinowych wiec sa solidnie wykonane od siebie moge jak najbedziej polecic (sprzedaje i serwisuje kosiarki na co dzien)

makita

stiga

castelgarden

aha sa tez wersje z napedem old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w 2009 roku Al-Ko. Teraz ten model wygląda prawie identycznie:

http://www.sklepalko.pl/trawniki-koszeni...mfort-40-e.html

Wczoraj rozpocząłem 6 rok koszenia. Podsumowując wady i zalety:

- po 5 sezonie mocowanie przednich kółek zespawałem (gwinty mocujące koła się wyrobiły (od uderzeń o krawężniki itp)

- w 4 sezonie wyrobiła się blokada wysokości na jednej z pozycji. Plastikowe zapadki blokują wysokość przy tym drążku regulacji. (pierdoła i naprawione)

- w 4 sezonie nóż oryginalny zamieniony na 2 cm dłuższy i grubszy (jakiś z Leroy M.) - o wiele lepsze koszenie i nie tępi się nóż tak jak oryginalny smile.gif

+ mulczowanie, nie wyrzucam trawy tylko zostaje jako nawóz/kompost na trawniku.

+ jest lekka w porównaniu do spalinówek (czasem kobieta może się za nią złapać)

+ żadnych awarii silnika

+ żadnych przeglądów jak w spalinówce

+/- koszenie odbywa się zawsze zaczynając od źródła zasilania stopniowo oddalając się. Taka metoda, aby nie przekładać kabla elektrycznego sprzed kosiarki. (w pierwszym sezonie 2 razy nadciąłem przewód smile.gif )

Do koszenia jest około 10 arów z krzakami i drzewkami do omijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma co robić doktoratu z kosiarek i tak co 3 lata wymienisz)

Kupiłem z 5 lat temu najtańszą w liroy "na chwilę" zdając sobie sprawę że zaraz się rozpadnie. Mam jakies 350m2 trawy kosiarka mimo że zimę spędza na dworzu (pod zadaszeniem) nie chce się zepsuć ...

p.s. tfu tfu żebym nie zapeszył bo jeszcze w tym roku jej nie ruszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Pozwolę sobie temat odgrzebać...

Mówisz, że lepsza będzie kosiarka z metalową konstrukcją. Czy w takim razie warto dopłacić do wersji z napędem biorąc pod uwagę, że metalowa będzie kilkanaście kg cięższa od plastikowej?

PS. Nie wiesz może jaka jest całkowita szerokość Stiga Combi 48 E / ES?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.