Skocz do zawartości

[G] Plus po kluczyku do swiateł dziennych - blisko lamp


piotrulex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Auto jak w podpisie. Światełka zamontowane zajefajnie na trytytki, wygląda baja smile.gif

Teraz gdzie mam znaleźć jakiś plus po stacyjce najlepiej gdzieś przy silniku?

Ciągnąć od bezpieczników mi się nie uśmiecha a nie mam wiedzy gdzie takowy znajdę pod maską

Proszę o sensowne podpowiedzi za co z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozna podłączyć pod zasilanie przekaźnika pompy paliwa: silnik pracuje = światła świecą, u mnie ten

> przekaźnik jest w pudełku pod maską. Pozdr.

O super, tam zaglądałem. Mam 2 większe i 3 mniejsze. Poi czym poznam ten od pompy paliwa czy zasadniczo pomierzyć gdzie się pojawia zasilanie i podłączyć? Nie będzie to miało jakiś ujemnych skutków dla głównego urządzenia czyli np. pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku twojego auta - "z podpisu" wg. Tis2000, wyłacznik świateł cofania, na skrzyni biegów.

Przewód czarny - z bezpiecznika F1.29 - 10A - po zapłonie.

Drugi przewód czarno/biały idzie na lampy cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten od pompy paliwa czy zasadniczo pomierzyć

Jest różowy, styk "15" to "86" na przekaźniku i "4" na kostce. Żadnych problemów nie będzie, bo to prawdziwy "plus po stacyjce", lampy będą świecić po przekręceniu kluczyka!

A jak podłączysz pod "87", czyli "8" na kostce, to zasilanie pompy - będą świecić, gdy silnik pracuje (a właściwie pompa). Żadnych problemów nie będzie, bo lampy biorą znikomy prąd...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest różowy,

> A jak podłączysz pod "87", czyli "8" na kostce, to zasilanie pompy - będą świecić, gdy silnik

> pracuje (a właściwie pompa). Żadnych problemów nie będzie, bo lampy biorą znikomy prąd...

> Pozdr.

Pomierzone gdzie prąd

1. bez kluczyka

2. z kluczykiem

3. na odpalonym silniku

i podłączono zasilanie lamp dziennych gdzie pojawiło się 12V po odpaleniu auta

Wielkie dzięki, lampki pięknie świecą smile.gif

Minimalnie się żarzą gdy powinny być wyłączone, jest to prawie niezauważalne jednak na postojówkach w ciemnym garażu widać że nie są te dzienne całkiem ciemne. Pewnie nie do końca sprawny automat w dziennych który ma je wyłączać po włączeniu "normalnych" świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Auto jak w podpisie. Światełka zamontowane zajefajnie na trytytki, wygląda baja

> Teraz gdzie mam znaleźć jakiś plus po stacyjce najlepiej gdzieś przy silniku?

W komorze silnika w puszce z przekaźnikami cienki czarny przewód od tego fioletowego przekaźnika od pompy paliwa chyba jest nie pamietam już to plus po stacyjce ale zawsze lepiej sprawdzić jakimś multimetrem dla pewności wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lampki pięknie świecą

To się pochwal, jakiej mocy kupiłeś (najlepiej zmierz prąd na ich bezpieczniku, bo kartony ZAWSZE kłamią), ile za nie dałeś i czy pod słońce z odległości ok. 50-80m widać, że swiecą? każdy podziwia, jak świecą wieczorem lub w ciemnym garażu, ale przecież to nie o to chodzi!!!

Pytam, bo niedawno (lato 2013) miałem przygodę z dziennymi i przeżyłem pełne rozczarowanie: nie świeciły tak mocno jak powinny, parowały, zalewały się wodą, w końcu w jednej 3 ledy przestały świecić i... zwrócili mi pieniądze, tylko niesmak i kabelki w samochodzie pozostały (stąd wiedziałem, gdzie japrościej podłącvzyć w 2 opcjach do wyboru).

Zraziłem się do dziennych tak, że już na pewno żadnych nie kupię, chyba, że będą fabryczne.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się pochwal, jakiej mocy kupiłeś (najlepiej zmierz prąd na ich bezpieczniku, bo kartony ZAWSZE

> kłamią), ile za nie dałeś i czy pod słońce z odległości ok. 50-80m widać, że swiecą? każdy

> podziwia, jak świecą wieczorem lub w ciemnym garażu, ale przecież to nie o to chodzi!!!

> Pytam, bo niedawno (lato 2013) miałem przygodę z dziennymi i przeżyłem pełne rozczarowanie: nie

> świeciły tak mocno jak powinny, parowały, zalewały się wodą, w końcu w jednej 3 ledy przestały

> świecić i... zwrócili mi pieniądze, tylko niesmak i kabelki w samochodzie pozostały (stąd

> wiedziałem, gdzie japrościej podłącvzyć w 2 opcjach do wyboru).

> Zraziłem się do dziennych tak, że już na pewno żadnych nie kupię, chyba, że będą fabryczne.

> Pozdr.

Jak przestaną świecić to jakoś przeboleje te chyba 31zł razem z transportem smile.gif

Montaż w sumie z 30 minut i z 4 trytytki, nic nie wiercone, przykręcane, lutowane itd

może coś tam cyknę i wstawię foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.