Skocz do zawartości

grill


bravooo

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> moze ktos z Was ma jakis projekt, poradniki, strony www na ktorych znajde pomysl na budzetowy

> murowany grill na dzialce ?

> Pozdrawiam

Ja budowałem dokładnie taki , korzystałem tylko z tej strony. Zamieniłem tylko pkt 8 , nadproża wychodziło stosunkowo drożej niż zwykłe " krawężniki betonowe " - dla tego nabyłem zamiennik

grill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja budowałem dokładnie taki , korzystałem tylko z tej strony. Zamieniłem tylko pkt 8 , nadproża

> wychodziło stosunkowo drożej niż zwykłe " krawężniki betonowe " - dla tego nabyłem zamiennik

> grill

ooo elegancko grinser006.gif +- jaki koszt materialow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ooo elegancko +- jaki koszt materialow ?

bloczki ytong - około 100 - 150 złotych

klej + tynk jakieś 40 złotych

2 ruszty - 60 złotych

cegła szamotówka, wyłożenie paleniska - 70 zlotych

czas budowy - weekend majowy, bo wylewałem jeszcze delikatna wylewkę pod grilla i dopiero na to układałem płyty chodnikowe.

Tak jak kolega pisze, w marketach dostaniesz grille gotowe składające się 3-5 elementów do samodzielnego sklejenia, ale jednak możliwość wykonania go samodzielnie bezcenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bloczki ytong - około 100 - 150 złotych

> klej + tynk jakieś 40 złotych

> 2 ruszty - 60 złotych

> cegła szamotówka, wyłożenie paleniska - 70 zlotych

> czas budowy - weekend majowy, bo wylewałem jeszcze delikatna wylewkę pod grilla i dopiero na to

> układałem płyty chodnikowe.

> Tak jak kolega pisze, w marketach dostaniesz grille gotowe składające się 3-5 elementów do

> samodzielnego sklejenia, ale jednak możliwość wykonania go samodzielnie bezcenna

wydaje mi się, że palenisko warto by stuningować. Ja bym dodał doprowadzenie powietrza od spodu, ewentualnie popielnik. Jest półka pod spodem można spokojnie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje mi się, że palenisko warto by stuningować. Ja bym dodał doprowadzenie powietrza od spodu,

> ewentualnie popielnik. Jest półka pod spodem można spokojnie zrobić.

sadziłem ,że bez doprowadzenia powietrza od spodu lub z boku/tyłu nie będzie cugu, jednak nie ma z tym problemu, w tym roku stuningowany zostanie cały grill, by robił jednocześnie za wędzarnie wink.gif

popielnik, w moim przypadku, całe palenisko wyłożone szamotem, więc po imprezie wystarczy resztki popiołu, węgla zgarnąć zmiotką - jednak Twoja koncepcja jest słuszna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Chcę postawić grillo-wędzarnię wg tego projektu. I pytanie: ile cementu i piasku potrzebuję żeby wylać fundament? Czy faktycznie trzeba wykopać aż 50 cm i zalać to wszystko betonem żeby miało ręce i nogi? I czy jest jakaś metoda, żeby nie czekać 19 dni na przejście do kolejnych prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepnę się do tematu. Chcę postawić grillo-wędzarnię wg tego projektu. I pytanie: ile cementu i

> piasku potrzebuję żeby wylać fundament? Czy faktycznie trzeba wykopać aż 50 cm i zalać to

> wszystko betonem żeby miało ręce i nogi? I czy jest jakaś metoda, żeby nie czekać 19 dni na

> przejście do kolejnych prac?

Dla potrzeb tego "projektu" stosunek piasku do cementu 3:1 będzie wystarczający. Pół metra głębokości dla takiego fundamentu to wg mnie za dużo, jak już masz kupić worek cementu to wymieszaj go z dwoma taczkami piasku i wystarczy za cały fundament. Jeśli zależy Ci na wytrzymałości to wrzuć do środka jakiekolwiek znalezione przypadkiem pręty metalowe, gruby drut itd. Czekanie tyle czasu też nie ma sensu - przy budowie domu standardem jest że murowanie ścian na ławach fundamentowych rozpoczyna się następnego dnia po wylaniu - oczywiście to beton B20 więc powiedzmy że po 3 dniach możesz stawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.