Skocz do zawartości

SC vs. PuntoII


Piterus_123

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zaczyna mi po malutku po glowie chodzic dziwny pomysl moze by wrocic do scigania, a ze bylo kiedys cc, wiec myslalem nad fiatem. Zastanawiam sie nad sc lub puntoII. Co ile bedzie wazylo po wypruciu i co bedzie lepiej sie prowadzic. Co polecacie za silnik 1.2 czy 1.4 16v. Niewiem jak sa teraz klay poukladane w kjs wiec od tego tez bedzie zalezal silnik. Dzieki z gory za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem doczynienia z kilka cento zlosnik.gif i obecnie punto IIfl 1.4 16v 6b waga okolo tony.

sc 1.4 do tego punta jesli chodzi o przyspieszenie to nie co porównywać bo waga robi swoje ale prowadzenie to przepasc.

Sej na gwintach itp prowadzi sie duzo gorzej niz punto na serii zawiasie i koloach 16 cali.

Poza tym ceny części zamiennych sa bardzo podobne i mozna powiedziec ze jestem zadowolony zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mialem doczynienia z kilka cento i obecnie punto IIfl 1.4 16v 6b waga okolo tony.

> sc 1.4 do tego punta jesli chodzi o przyspieszenie to nie co porównywać bo waga robi swoje ale

> prowadzenie to przepasc.

> Sej na gwintach itp prowadzi sie duzo gorzej niz punto na serii zawiasie i koloach 16 cali.

> Poza tym ceny części zamiennych sa bardzo podobne i mozna powiedziec ze jestem zadowolony

Nie gniewaj się na mnie ale jak miałeś oponę o połowę węższą od felgi, gwinta skręconego poza fabryczny zakres, koła prawie poziomo i skok zawieszenia na poziomie półtora milimetra to seryjna taczka z Leroy Merlin też się lepiej prowadzi grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiem tyle ze jedzilem roznymi zestawami w roznych cento, od pzm, b6, koni, eibachy i inne

> wynalazki, sej jest krotki ,waski, takze cobys robil to sorry

No wlasnie jak pamiętam to cc bylo strasznie nerwowe. Zawias mialem fk -70 i 195/45/13 nie bylem zachwycony ale znam ten samochod i wiem czego się spodziewać ale zastanawiam się czy punto będzie się lepiej prowadzić. Bo jak napisales ceny części prawie te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako posiadacz kilku cc i sc zaryzykuje że obecnie wsadziłbym mocne 2.0 w silnik punto i pomodził.

> cc na poliuretanie, bilsteinie, eibachu itp prowadzi się jak punto na eibachu. Jednak większe autko

> się lepiej prowadzi

A duzo jezdziles punto? Bo z cc to wiem ze duzo miales doczynienia. Czy dobrze pamietam ze do punto wchodzi silnik z coupe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A duzo jezdziles punto? Bo z cc to wiem ze duzo miales doczynienia. Czy dobrze pamietam ze do punto

> wchodzi silnik z coupe?

Ja jeździłem wersją 3d z silnikiem 1.2 16v. 2 lata kolego bo siostrze szkoda było sprzedawać. Prowadziło się bardzo stabilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy dobrze pamietam ze do punto

> wchodzi silnik z coupe?

Nie wiem dokładnie ile jest modzenia, ale wchodzi.

Były nawet chyba ze dwa takie na alledrogo do opchnięcia jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wagą raczej nie zejdziesz do poziomu SC, no chyba, że włożysz kompozyty wink.gif

Natomiast co do prowadzenia to wg mnie większę auto będzie prowadzić się lepiej, stabilniej,

nie wyeliminujesz kiepskiego balansu w punto, ale i tak będzie lepszy niż w SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.