Skocz do zawartości

Punto 2 (przedlift)


wald0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytania o Punto 2

1) Czy w wersji 3-d pochylanie foteli (przy wsiadaniu do tyłu) jest ergonomicznie rozwiązane? Tzn oparcie pochyla się ORAZ fotel jedzie do przodu? Zastanawiam sie czy szukając Punta ograniczać się do 5d jako ze auto ma dowozić dzieciaki w wieku szkolno-przedszkolnym

2) Ogólnie Punto 2 - szukam z silnikiem benzynowym, roczniki 2000-2003 - gdzie radzicie szukać? Sprowadzany czy krajowy?

Gdybyście z oferty otomoto/allegro/olx/gratka mieli wyszukać, to jakim systemem? Albo które konkretnie?

Budżet mocno zależy od tego w jakim stanie jest autko, ale powiedzmy 9000 to maks za "igłę" wink.gif , najlepiej 6-8000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć, mam pytania o Punto 2

> 1) Czy w wersji 3-d pochylanie foteli

Powiem tak. Ja mam PII 5D, Szwagier ma 3D. Fotele pochylają się i jeżdżą do przodu i wersja 3D ma znacznie dłuższe drzwi. 3-letnią córkę - trzeba przyznać, łatwiej jest zapiąć w fotelik w moim 5D. Ale też dramatu nie ma. Stylistycznie 3D bardziej mi się podoba, ale jednak wygoda i funkcjonalność góruje w 5D.

> 2) Ogólnie Punto 2 - szukam z silnikiem benzynowym, roczniki 2000-2003 - gdzie radzicie szukać?

1.2 16V szukać ok.gif Ja posiadam biedne 8V, i auto nie nadaje się do dynamicznej jazdy. Jedzie bo jedzie crazy.gif Szukałbym dobrze wyposażoną wersję sprowadzaną ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć, mam pytania o Punto 2

> 1) Czy w wersji 3-d pochylanie foteli (przy wsiadaniu do tyłu) jest ergonomicznie rozwiązane? Tzn

> oparcie pochyla się ORAZ fotel jedzie do przodu? Zastanawiam sie czy szukając Punta ograniczać

> się do 5d jako ze auto ma dowozić dzieciaki w wieku szkolno-przedszkolnym

Czesc. Tak, sklada sie oparcie i przesuwa fotel. Do tego calosc ma pamiec, czyli po zlozeniu wraca do starej pozycji.

> 2) Ogólnie Punto 2 - szukam z silnikiem benzynowym, roczniki 2000-2003 - gdzie radzicie szukać?

> Sprowadzany czy krajowy?

> Gdybyście z oferty otomoto/allegro/olx/gratka mieli wyszukać, to jakim systemem? Albo które

> konkretnie?

> Budżet mocno zależy od tego w jakim stanie jest autko, ale powiedzmy 9000 to maks za "igłę" ,

> najlepiej 6-8000.

Wszystko zalezy od stanu, przebiegu, wersji, udokumentowanej historii itd. Spozniles sie ze 3 dni, bo znajomy sprzedawal PII z konca 2002r, PL salon, I wlasciciel, 57kkm przebiegu, 1.2 16V 80KM, wersja 5D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... sklada sie oparcie i przesuwa fotel. Do tego calosc ma pamiec, czyli po zlozeniu wraca do starej pozycji...

Dopóki się nie zepsuje, a w tym wieku zdarza się to coraz częściej. Ja w fotelu kierowcy miałem naprawiane 2x w ciągu 9 lat, w fotelu pasażera padła pamięć ustawienia - nie ruszałem tego bo bardzo rzadko z tego korzystałem.

Jednakże poza wyglądem i może trochę sztywniejszym nadwoziem 3D nie ma więcej zalet ... no może jeszcze wersja z siedzeniami od sportinga/HGT - Sound lub Go! - te siedzenia są dużo lepsze od zwykłych.

Kiedyś przez 2 tygodnie jeździłem 5D i powiem tak - tylko 5D - lżejsze drzwi - łatwiej się otwierają i zamykają, łatwość wsiadania na tylną kanapę, zapinania dziecka, większy bagażnik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednakże poza wyglądem i może trochę sztywniejszym nadwoziem 3D nie ma więcej zalet ... no może

> jeszcze wersja z siedzeniami od sportinga/HGT - Sound lub Go! - te siedzenia są dużo lepsze od

> zwykłych.

> Kiedyś przez 2 tygodnie jeździłem 5D i powiem tak - tylko 5D - lżejsze drzwi - łatwiej się

> otwierają i zamykają, łatwość wsiadania na tylną kanapę, zapinania dziecka, większy bagażnik

> ...

Jesli ktos glownie jezdzi sam albo we 2 osoby, to 3D jest lepsze, duzo wygodniej wsiada sie do przodu. Jezdzac 5D kilka rady przywalilem kolanem w slupek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co o tej ofercie sądzicie?

Auto raczej nie z "Niemiec" a z Włoch(brak zagłówków).

1.2 8V z klimą to średnie rozwiązanie, jeździłem takim jako zastępcze.

Nie wiem, gdzie są pozostałe dwie poduszki powietrzne zlosnik.gif

Zaskakująco dobrze wygląda kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za szybkie i liczne odpowiedzi

> A co o tej ofercie sądzicie?

> Auto kupuję dla żony, zatem odpicowanie i ogólnie wygląd zew. ma znaczenie

UWAGA auto podejrzane

nie przypominam sobie aby była wersja z biała deska a czarnymi boczkami i czarną konsola

auto do gruntownego sprawdzenia

po 2 nie pasuje boczek drzwi z wersji (hlx, dynamic) a deska z bidawersji bez poduszek

o kolorach już pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> UWAGA auto podejrzane

> nie przypominam sobie aby była wersja z biała deska a czarnymi boczkami i czarną konsola

> auto do gruntownego sprawdzenia

> po 2 nie pasuje boczek drzwi z wersji (hlx, dynamic) a deska z bidawersji bez poduszek

> o kolorach już pisałem

Miałem ELX 16v z Niemcowni i 4 poduchy, wszystkie zagłówki i boczki od ELX były, a nie takie jak tu, coś kombinowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> UWAGA auto podejrzane

> nie przypominam sobie aby była wersja z biała deska a czarnymi boczkami i czarną konsola

Też to zauważyłem, jednak kiedyś była dyskusja, że ostatni rocznik przed liftem już miał takie deski niewiem.gif

Mam 02r, a deska standardowa.

> po 2 nie pasuje boczek drzwi z wersji (hlx, dynamic)

Brakuje siatek w drzwiach. Mam HLX i mam siatki i pełną tapicerkę, bez plastików przy szybach, a tu jakoś tak dziwnie wygląda.

> a deska z bidawersji bez poduszek

I "bieda tunel" (krótki) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem ELX 16v z Niemcowni i 4 poduchy, wszystkie zagłówki i boczki od ELX były, a nie takie jak

> tu, coś kombinowane...

Dzięki za czujność ok.gif

Tego odpuszczam, za to skłaniam się do peugeota 206

Jest oferta krajowego, bardzo niski przebieg, klima i 5drzwi, za to cena to 9000, rocznik 2002

Wygląda na naprawdę zadbanego, oczywiście do potwierdzenia na żywo

Myślicie, że warto dopłacić, zamiast tańszego punciaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślicie, że warto dopłacić, zamiast tańszego punciaka?

Mając do wydania trzy średnie krajowe, biorąc pod uwagę auta 10+ i starsze....

Bez zastanowienia brałbym to, co spełnia wymagania, a nie markę, czy model ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też to zauważyłem, jednak kiedyś była dyskusja, że ostatni rocznik przed liftem już miał takie

> deski

nie miał

moja kosiarka była ostatnim przed FL

oprócz tego ze drzwi były już po zmianowe

to deski były do kompletu z tapicerką

żeli decha była biała to i boczki były białe (plastiki)

nie było wersji fabrycznych z czarnym tunelem przy białej desce

to czy była krótka czy długa zależało od wyposażenia

tak samo jak kształt boczków czy były całe materiałowe czy z przetłoczeniem czy z plastikiem przy szybie

> Mam 02r, a deska standardowa.

decha ewidentnie z bida wersji (bez poduchy) a boczki z wyższej więc na pewno coś było robione

> Brakuje siatek w drzwiach. Mam HLX i mam siatki i pełną tapicerkę, bez plastików przy szybach, a tu

> jakoś tak dziwnie wygląda.

> I "bieda tunel" (krótki)

wersja z plastikiem przy szybie była z rodziny dynamic (nazewnictwo FL) czyli na stare było to HLX

siateki zostały tylko w sportingach i HGT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.