Skocz do zawartości

alternator-usterka powróciła po 5 miesiącach


jasiekxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

W listopadzie naprawiałem alternator.

Gdy auto zagrzało się słychać było z alternatora odgłos ocierania. Szczególnie dobrze było słychać przy "dodaniu gazu" puszczeniu, gdy siln ich spadał do do obrotów biegu jałowego.

Meches wyciągnął altka i naprawił. Przytarty był stojan dość mocno w jednym miejscu. Wymienił łożyska. Dziwne odgłosy ucichły.

Teraz znowu problem powrócił. Słychać bardzo wyraźnie ocieranie, szczególnie gdy ciepłe auto schodzi z obrotów.

Wiem, że pojadę do tego mechesa i będę oczekiwał, że to podejdzie pod gwarancję, jeśli nie cała usterka to przynajmniej część. Wtedy zapłaciłem 170 PLN. Tylko czemu tak się dzieje. Tak słabe łożyska, że wytrzymały 5 miesięcy, gdy oryginalne 10 lat?

A może zbyt mocno napięty pasek. Takie mam wrażenie, że jest twardy jak skała, ale nie mam doświadczenia...,

Nowy altek kosztuje od 500 do 900 PLN. używka ok 150, Szkoda szukać innego mechesa skoro ten był dobry do tej pory.

Jeśli ktoś ma pomysł czemu altek tak szybko się rozleciał to proszę o wskazówki. Nie znam producentów części zamiennych. Zawsze mówię, że w średniej cenie i wg doświadczenia mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę mnie to uspokoiło, że to standard.

Ciekawe tylko co ze stojanem. Czy też do wymiany?

Sprawdziłem, łożyska 6303 i 6003

Na alle...tanio około 50 zeta. Ciekawe jak mechanik podejdzie do sprawy

skoro minęło 5 miesięcy od wymiany. Może choć da duuuży upust.

Czyli łożyska SKF polecacie

Ewentualnie gdyby tych nie było to jakie inne dobre?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to trochę mnie to uspokoiło, że to standard.

> Ciekawe tylko co ze stojanem. Czy też do wymiany?

> Sprawdziłem, łożyska 6303 i 6003

> Na alle...tanio około 50 zeta. Ciekawe jak mechanik podejdzie do sprawy

> skoro minęło 5 miesięcy od wymiany. Może choć da duuuży upust.

> Czyli łożyska SKF polecacie

> Ewentualnie gdyby tych nie było to jakie inne dobre?

> Pozdrawiam

FAG, NSK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to trochę mnie to uspokoiło, że to standard.

> Ciekawe tylko co ze stojanem. Czy też do wymiany?

> Sprawdziłem, łożyska 6303 i 6003

> Na alle...tanio około 50 zeta. Ciekawe jak mechanik podejdzie do sprawy

> skoro minęło 5 miesięcy od wymiany. Może choć da duuuży upust.

> Czyli łożyska SKF polecacie

> Ewentualnie gdyby tych nie było to jakie inne dobre?

> Pozdrawiam

kup nowy/ używany altek oryginał i nie będzie kłopotu.

http://allegro.pl/fiat-500-panda-grande-punto-alternator-jak-nowy-i4201135178.html

popytaj tego sprzedającego - powinien mieć coś praktycznie nowego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup nowy/ używany altek oryginał i nie będzie kłopotu.

> http://allegro.pl/fiat-500-panda-grande-punto-alternator-jak-nowy-i4201135178.html

> popytaj tego sprzedającego - powinien mieć coś praktycznie nowego

Ja mam wersję bez klimy, zastanawiałem się na kupnem używki ale poradzę się mechanika, jeśli uzna, że części zamienne są słabej jakości to być może zdecyduję się na altka używanego. Zobaczę jak wyjdzie kwestia ewentualnej gwarancji/reklamacji po 5 miesiącach.

Dobre łożyska powinny rozwiązać sprawę.

Muszę jeszcze znaleźć czas aby pojechać do warsztatu...

Jak coś zrobię to napiszę jak wyszło...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam wersję bez klimy, zastanawiałem się na kupnem używki ale poradzę się mechanika, jeśli uzna,

> że części zamienne są słabej jakości to być może zdecyduję się na altka używanego. Zobaczę jak

> wyjdzie kwestia ewentualnej gwarancji/reklamacji po 5 miesiącach.

> Dobre łożyska powinny rozwiązać sprawę.

> Muszę jeszcze znaleźć czas aby pojechać do warsztatu...

> Jak coś zrobię to napiszę jak wyszło...

> Pozdrawiam

przeczytaj jeszcze raz co napisałem- gość ma praktycznie nowe części- kumpel swego czasu kupował u niego altek- nowiusieńki kosztował 150 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie aluminum puchnie i wpycha stojan do srodka i wirnik o niego trze, mechanik nic do tego nie ma, tylko wymiana na nowy altek rozwiaze problem na dłużej.

Albo, masz juz peknieta obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeczytaj jeszcze raz co napisałem- gość ma praktycznie nowe części- kumpel swego czasu kupował u

> niego altek- nowiusieńki kosztował 150 pln

Ok. Masz rację co do tego, że ten allegrowicz (auto-polx7) ma alternatory takie jak ja potrzebuję. Dzięki za zwrócenie uwagi,

Jest tylko jedno ale z tym używanym. Nie ma pewności jaki jest jego stan i jak długo wytrzyma.

I tak można się dochodzić bez końca czy lepiej naprawiać własny czy kupić używany, a może nowy - chiński.

Przemyślę sprawę.... a decyzję podejmę po diagnozie i wycenie naprawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie aluminum puchnie i wpycha stojan do srodka i wirnik o niego trze, mechanik nic do tego nie

> ma, tylko wymiana na nowy altek rozwiaze problem na dłużej.

> Albo, masz juz peknieta obudowę.

A ja jestem innego zdania! Na zdrowy rozsądek. Naprawiam uszkodzenie i po niedługim czasie usterka powraca. Czyli albo coś zostało źle zrobione albo części były marne. Części zamawia mechanik.To on proponuje dobre ale jeszcze niezbyt drogie części. Czyli gwarantuje poniekąd ich jakość. Nie oczekuję naprawy gwarancyjnej za free, choć tak można by oczekiwać. Ta sama usterka! Jeśli mam jeździć co 5 miesięcy naprawiać to powinien o tym powiedzieć. Myślę, że też będzie zaskoczony. To dobry mechanik i uczciwy człowiek. Jutro podjadę na oględziny i rozmowę. Liczę, że nie będę musiał szukać innego mechanika....

Jestem dobrej myśli.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok. Masz rację co do tego, że ten allegrowicz (auto-polx7) ma alternatory takie jak ja potrzebuję.

> Dzięki za zwrócenie uwagi,

> Jest tylko jedno ale z tym używanym. Nie ma pewności jaki jest jego stan i jak długo wytrzyma.

> I tak można się dochodzić bez końca czy lepiej naprawiać własny czy kupić używany, a może nowy -

> chiński.

> Przemyślę sprawę.... a decyzję podejmę po diagnozie i wycenie naprawy.

> Pozdrawiam

kupowany u niego altek nawet nie zdążył się pobrudzić nówka sztuka oryginał- z chińskimi czy innymi zamiennikami daj sobie spokój bo za parę miesięcy będziesz pisał ten sam wątek- jakość jest fatalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja jestem innego zdania! Na zdrowy rozsądek. Naprawiam uszkodzenie i po niedługim czasie usterka

> powraca. Czyli albo coś zostało źle zrobione albo części były marne. Części zamawia

> mechanik.To on proponuje dobre ale jeszcze niezbyt drogie części. Czyli gwarantuje poniekąd

> ich jakość. Nie oczekuję naprawy gwarancyjnej za free, choć tak można by oczekiwać. Ta sama

> usterka! Jeśli mam jeździć co 5 miesięcy naprawiać to powinien o tym powiedzieć. Myślę, że też

> będzie zaskoczony. To dobry mechanik i uczciwy człowiek. Jutro podjadę na oględziny i rozmowę.

> Liczę, że nie będę musiał szukać innego mechanika....

> Jestem dobrej myśli.....

> Pozdrawiam

80 - 90 % usterek altka we fiatach wynika z ...pękniętej obudowy alternatora - radzę się jej bardzo dobrze przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprostowanie. To nie był odgłos z alternatora mlot.gif.... tylko napinacza paska rozrządu smile.gif, przepraszam za błąd... ale tak ja to słyszałem....

Alternator jest ok. Przynajmniej tak stwierdził meches. Wymienili napinacz i po jednej próbie jazdy jest ok. Pisałem, że mechanik jest ok.... i będę się tego trzymał.

Wymienił napinacz w ramach gwarancji.... mimo, że był wymieniany z paskiem w 2011 r., co prawda ok. 7 miesięcy temu był wymieniany pasek przy uszkodzeniu uszczelki pod głowicą ale napinacza nie wymieniali.

Silnik teraz pracuje pięknie.

Dziękuję za zainteresowanie tematem i udzielone porady. Pozdrawiam i zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.