Skocz do zawartości

V50 Wątek hamulcowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moje auto ma niecałe 150kkm, przy hamowaniu czuć lekkie bicie na kierownicy. Dzisiaj zdemontowałem tarcze, mam zamiar je przetoczyć i sprawdzić, czy problem zniknie. Same tarcze nowe nie są więc liczę się z wymianą za jakiś czas, klocków jest jeszcze całkiem sporo.

Pytanie do Was co kupić, jakiej marki żeby nie przepłacić. Pierwsza myśl to ATE, ale zdania są podzielone. Taki komplet na allegro to ok. 900PLN, może ktoś może polecić coś innego lub ma inną ofertę? Tarcze z przodu mają średnicę 298mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Moje auto ma niecałe 150kkm, przy hamowaniu czuć lekkie bicie na kierownicy. Dzisiaj zdemontowałem

> tarcze, mam zamiar je przetoczyć i sprawdzić, czy problem zniknie. Same tarcze nowe nie są

> więc liczę się z wymianą za jakiś czas, klocków jest jeszcze całkiem sporo.

> Pytanie do Was co kupić, jakiej marki żeby nie przepłacić. Pierwsza myśl to ATE, ale zdania są

> podzielone. Taki komplet na allegro to ok. 900PLN, może ktoś może polecić coś innego lub ma

> inną ofertę? Tarcze z przodu mają średnicę 298mm.

ATE komplet masz za około 500zł za 900zł jest przód i tył.

Ja w wielu samochodach używałem Roadhouse oraz Remsa i byłem zadowolony, nawet w Jeepie Grand Cherokee dawały rade.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z hamulcami długo. Pierwotnie miałem z przodu tarcze 300 mm i oryginalny ASO Volvo-ATE komplet. Zmieniłem na komplet ATE i po niedługim czasie zaczęły bić. Próbowałem klocki TRW, Bosch wszystko porównywalne.

Uwzględniając moc T5 stwierdziłem że zmienię zaciski i tarcze na 320 mm co też uczyniłem. Znowu nabyłem komplet ATE który zaczął bić po 2kkm., więc się wkurzyłem poszedłem do ASO (akurat była promocja -45%) i nabyłem komplet oryginalny i problem się skończył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie na allegro nie widzę kompletu przód i tył. ATE są za 900PLN, a TRW (przód i tył na

> aukcji oddzielnie) wychodzi 780PLN. I bądź tu mądry...

Polecam poszukać dobrego warsztatu ,który da gwarancje na robociznę i oryginalność produktu !

Na allegro jest masa podróbek i szkoda moim zdaniem ryzykować !!!! smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jakie wnioski?

> Ciężko znaleźć ATE, które będą oryginalnymi ATE?

> Jak już się je znajdzie (oryginały) to nie będzie z nimi problemu?

Jest bardzo duże takie prawdopodobieństwo ! ok.gif

> ???

> http://allegro.pl/volvo-s40-v50-tarcze-hamulcowe-przod-oryginal-i4204721458.html

> Wygląda na oryginał, ale cena poraża.

To może być wskazówka ale nie koniecznie no.gif

Dlatego wybieram warsztat ,który daje mi gwarancje ,że zastosowane materiały są oryginalne ! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tarcze (też chyba mam ATE) i podobne przejścia do Twoich. One już chyba z fabryki wychodzą z małą tolerancją krzywizny, ale co ciekawe - pojechałem z nimi na przetoczenie (akurat zrobiłem bez zdejmowania z piasty) i już dobrze ponad 10kkm nie biją, więc jak masz te stare komplety oddaj na przetoczenie i warto je jeszcze wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te tarcze (też chyba mam ATE) i podobne przejścia do Twoich. One już chyba z fabryki wychodzą z

> małą tolerancją krzywizny, ale co ciekawe - pojechałem z nimi na przetoczenie (akurat zrobiłem

> bez zdejmowania z piasty) i już dobrze ponad 10kkm nie biją, więc jak masz te stare komplety

> oddaj na przetoczenie i warto je jeszcze wypróbować.

no własnie.. te co sie pokrzywiły po 2kkm oddałem na reklamacje- ale wróciły z opinią że jeszcze sie mieszcza w tolerancji hehe.. Więc oddałem je do przetoczenia zarówno sama tarcze jak i powierzchnie styku kołem/piastą...i czekają na zmiane klocków no i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.