Skocz do zawartości

Jaki klej do płytek na piec?


Radauskas

Rekomendowane odpowiedzi

> Ja bym robił na szamot, ale może coś współczesnego też jest.

szamot jest kruchy. Mi polecono klej klasy S1 (w tym wypadku Sopro) do klinkieru na obudowe kominka. Zrobilem pierwsze testy i nic nie odlecialo, a nad wkladem powyzej 60°C bylo. Jeszcze nie mam cegiel bezposrednio przy samym wkladzie, ale powinno dac rade. Nie wiem tylko co z fuga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szamot jest kruchy. Mi polecono klej klasy S1 (w tym wypadku Sopro) do klinkieru na obudowe

> kominka. Zrobilem pierwsze testy i nic nie odlecialo, a nad wkladem powyzej 60°C bylo. Jeszcze

> nie mam cegiel bezposrednio przy samym wkladzie, ale powinno dac rade. Nie wiem tylko co z

> fuga.

Niech weźmie klej, jaki stosują majstrzy do obudowywania kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech weźmie klej, jaki stosują majstrzy do obudowywania kominka.

jacy majstrzy? masz na mysli zdunow? Ten S1 polecili mi ci, co robili obudowe od kominka (firma kominkarska) oraz spece od klinkieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że u mnie nie chodzi o ciepło, które unosi sie nad kominkiem. U mnie nagrzewa się cały komin

> bo nie ma żadnego wkładu. I oklejał będe własnie komin. Ale sprawdze ten S1 czy ma odpowiednie

> własciwości.

komin z wkladem ma jeszcze izolacje

samo oklejenie chyba niwiele da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> komin z wkladem ma jeszcze izolacje

> samo oklejenie chyba niwiele da

nie sadze, zeby Radauskasowi chodzilo o dodatkowa izolacje cieplna grinser006.gif

Ale gdyby tak (choc imho to blad), to mozna na komin nakleic plyty krzemianowo-wapienne, zaciagnac je siatka zatopiona w kleju do plytek S1 i na to dopiero plytki ozdobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi wyłącznie o walor estetyczny. Komin wymurowany z cegły został otynkowany. I tak już stoi

> z tym szrym tynkiem od 15-tu lat. Teraz pora go upiększyć i planowane jest oklejenie płytkami

> z ciętej cegły.

Na tynk musisz dać najpierw dobry grunt.

Jaki to tynk? Dużo farby na tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak napisałem - szry tynk,.. czyli szary nie pomalowany,.. czysta zaprawa. Podejrzewam, że

zagruntowac mozna, zeby za szybko wody z kleju nie wyciagal

> porządnie muszę też zagruntować płytki ceglane od strony klejenia.

a to po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi wyłącznie o walor estetyczny. Komin wymurowany z cegły został otynkowany. I tak już stoi

> z tym szrym tynkiem od 15-tu lat. Teraz pora go upiększyć i planowane jest oklejenie płytkami

> z ciętej cegły.

zbijając tynk osiągniesz ten sam efekt bez martwienia się czy coś nie odpadnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zagruntowac mozna, zeby za szybko wody z kleju nie wyciagal

> a to po co?

Tak mi się wydaje. Cegła też jest chłonna, a wszystko co chłonne chyba się gruntuje (?)

> zbijając tynk osiągniesz ten sam efekt bez martwienia się czy coś nie odpadnie

Musi być pewna modyfikacja kształtów nad samym kominkiem. Poza tym tam były już pewne przeróbki z otworem na rure dymową więc jest wykutych parę cegieł i wsadzone inne, czasem w kawałkach. Musi być nowa elewacja ceglana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mi się wydaje. Cegła też jest chłonna, a wszystko co chłonne chyba się gruntuje (?)

Ale bez przesady smile.gif Inaczej cegle by sie gruntowalo przed murowaniem sciany wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.