Skocz do zawartości

Aveo t300 i inne modele tempomat


aappaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio w moim aveo zacina się tempomat, nie wraca do położenia środkowego a ponadto zauważyłem, że zaczyna odstawać ta środkowa część w tempomacie w której znajduje się te "pokrętło". naciskając na tą odstającą część czuć jak by jakaś sprężynka od spodu ją odpychała. Gdy tą ''środkową część" nacisnę wszystko jest ok. Miał może ktoś już z tym kłopot ? może po prostu wyskoczyło z zatrzasków czy coś... Czy konieczna wymiana całego włącznika. Nie wiem czy jechać z tym do aso bo jest to usterka mechaniczna a jak wiadomo pewnie stwierdzą że źle użytkowałem. szukałem po forach coś na ten temat ale nic... myślałem, że może w innych modelach chevroleta coś takiego występowało ale nic nie moge znaleźć. Z tego co się orientuje to w większości obecnych modeli jest taki sam tempomat Jeżeli już jestem na forum spytam się posiadaczy czy wymieniał możne ktoś dyszę spryskiwaczy w aveo.. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ? może po prostu wyskoczyło z zatrzasków czy coś... Czy konieczna wymiana całego włącznika.

> Nie wiem czy jechać z tym do aso bo jest to usterka mechaniczna a jak wiadomo pewnie stwierdzą

> że źle użytkowałem

Jedź do ASO.

U mnie urwał się plastik trzymający daszek i wymienili na gwarancji.

> Jeżeli już jestem na forum spytam się

> posiadaczy czy wymieniał możne ktoś dyszę spryskiwaczy w aveo..

Ale co się dzieje? Nie działa? To może wystarczy przepchnąć cienkim drucikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2013 a przebiegu mam 13 tyś km. Dysza była zatkana więc potraktowałem ją sprężonym powietrzem, podobno igiełką można coś tam uszkodzić i po tym "potraktowaniu słabiej leje tz. z jednego otworu nie dolatuje do szyby a pozostałe 2 jest ok. Chyba wybiorę się do ASO i się podpytam... A ten tempomacie mnie zaskoczył smile.gif używam go jedynie na trasie ale poza tym przy tym przebiegu dziwi mnie że takie drobne usterki występują smile.gif może wspomnę że wcześniej bagażnik sam się otwierał podczas deszczu ale naprawili mi to w Aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rocznik 2013 a przebiegu mam 13 tyś km. Dysza była zatkana więc potraktowałem ją sprężonym

> powietrzem, podobno igiełką można coś tam uszkodzić i po tym "potraktowaniu słabiej leje tz. z

> jednego otworu nie dolatuje do szyby a pozostałe 2 jest ok. Chyba wybiorę się do ASO i się

> podpytam... A ten tempomacie mnie zaskoczył używam go jedynie na trasie ale poza tym przy tym

> przebiegu dziwi mnie że takie drobne usterki występują może wspomnę że wcześniej bagażnik sam

> się otwierał podczas deszczu ale naprawili mi to w Aso

Po coś grzebał ze spryskiwaczem wystarczyło pojechać do ASO. Mnie nie świeciło 3 światło stopu okazało się że kabelek nie był podpięty lub zle był zamocowany. Zrobili to w parę minut i nikt nie buczał że z taką usterką przyjezdzam Po to jest gwarancja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem w ASO , mam niecałe dwa kilometry wiec stwierdziłem że się przejadę... powiedzieli że na gwarancji napewno naprawią ten tempomat. Dysza spryskiwaczy kosztuje uwaga 53 zl do aveo natomiast do insigni 12 zł, obsługa stwierdziła że może pokombinują bo pewnie od innego modelu coś będzie pasować ale najpierw postarają się i tą dysze zrobić na gwarancji... Zdziwiony trochę jestem... ale cóż zobaczymy jak to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.