Skocz do zawartości

Wiercenie otworów pod puszki


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

> tym się jedzie z udarem czy bez ?

zależy w czym

czasem wierciłem bez udaru i szło lekko , czasem udar i ledwo szło

a niby w betonie zawsze kręciłem

zresztą taż zależy jaki udar - pneumatyczny idzie lekko, machaniczny zazwyczaj ciężej

popróbuj i się przekonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko z udarem, niezależnie od podłoża ( no chyba że regips)

dzięki, w takim razie będę próbował. Dzisiaj próbowałem wiercić bez udaru, bo przy niedzieli nie chciałem hałasować i nic nie szło. Nie wiem czemu, ale ubzdurałem sobie, że tym się wierci bez udaru i nie szło. Tzn. jeden otwór jakoś tam poszedł, ale reszta jak zaklęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> jakiś porotherm.

Jak ostra koronka to bez udaru. Mam podobną i na początku szło. Z czasem było słabo wiec włączyłem udar. Też idzie ale wiekszą rozwałke robi.

Po zabawie z udarem nie da się wykręcić wiertła prowadzącego - zakreciło się na amen.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ostra koronka to bez udaru. Mam podobną i na początku szło. Z czasem było słabo wiec włączyłem

> udar. Też idzie ale wiekszą rozwałke robi.

> Po zabawie z udarem nie da się wykręcić wiertła prowadzącego - zakreciło się na amen.

> Krawiec

być może rzeczywiście się stępiło. Jutro po robocie jadę z udarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję wywiercić 5 otworów na puszki 60 mm. Mam taką koronkę (tylko, że z SDS):

> tym się jedzie z udarem czy bez ?

podobno na wszystkich jest napisane ze bez, ale elektryk mi mowi, ze i tak wszyscy jade "z" bo nie zawsze dobrze idzie. Zeby i tak siadaja, w moim zelbetowym domu duzo takich koronek zjezdzili grinser006.gif.

Ja ostatnio probowalem zrobic taka za kilka zl z cienkich blaszek na moich oczach w ciagu kilku sek zeby sie zjechaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ostra koronka to bez udaru. Mam podobną i na początku szło. Z czasem było słabo wiec włączyłem

> udar. Też idzie ale wiekszą rozwałke robi.

> Po zabawie z udarem nie da się wykręcić wiertła prowadzącego - zakreciło się na amen.

> Krawiec

To masz dobrze, mi się stale luzuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jadę bez. znaczącej różnicy nie ma, bo i tak zęby tną.

> jak jest tępa, to udar trochę pomaga, ale się powinno to ostrzyć co jakiś czas.

Ostrzyć? Ja mam moją już 8 lat, przez ten czas wywierciła kilka tys. otworów ( średnio 150-200 na domek przypada), pogubiła już 1/3 zębów, ale jak dobry udar ( ok. 3J) to idzie jak w maśle.

Ja nią nawet u siebie w domu robiłem przewierty przez fundament do wody czy kanalizacji , ale fakt - to jest Cimco które wówczas kosztowało kilka stówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostrzyć? Ja mam moją już 8 lat, przez ten czas wywierciła kilka tys. otworów ( średnio 150-200 na

> domek przypada), pogubiła już 1/3 zębów, ale jak dobry udar ( ok. 3J) to idzie jak w maśle.

> Ja nią nawet u siebie w domu robiłem przewierty przez fundament do wody czy kanalizacji , ale fakt

> - to jest Cimco które wówczas kosztowało kilka stówek

zadziałałem z udarem, poszło jak diabli - chwila moment każdy otwór ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.