Skocz do zawartości

Kat. CE - egzamin


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że zmienił się samochód na kategorii CE w ośrodku.

Wcześniej była Scania z krótką naczepą:

zestaw_dg.jpg

Teraz jest TGL z przyczepą:

287720959-DSC_0011.jpg

Czym wg Was łatwiej się jeździ?

Wydaje mi się że teraz będzie łatwiej, szczególnie że ten TGL ma podobne wymiary jak Eurocargo którym jeżdzę. smile.gif

Trzeba w końcu zapisać się na egzamin. biglaugh.gif

post-81530-14352524165284_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę że zmienił się samochód na kategorii CE w ośrodku.

> Wcześniej była Scania z krótką naczepą:

> Teraz jest TGL z przyczepą:

> Czym wg Was łatwiej się jeździ?

> Wydaje mi się że teraz będzie łatwiej, szczególnie że ten TGL ma podobne wymiary jak Eurocargo

> którym jeżdzę.

> Trzeba w końcu zapisać się na egzamin.

Nie ma nic prostszego do manewrowania jak tandem z górnym zaczepem ok.gif Nie wiem czy cofałeś kiedyś z naczepą ale taki zestaw jest dość podchwytliwy przy prostowaniu. Naczepę masz równolegle do lini, zaczynasz odkręcać i powodujesz, że naczepa kręci jeszcze bardziej. A tandem skręca jak chcesz. Odległość zaczepu od tylnej osi ciągnika to ogromna zaleta podczas zakrętów na mieście i manewrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma nic prostszego do manewrowania jak tandem z górnym zaczepem Nie wiem czy cofałeś kiedyś z

> naczepą ale taki zestaw jest dość podchwytliwy przy prostowaniu. Naczepę masz równolegle do

> lini, zaczynasz odkręcać i powodujesz, że naczepa kręci jeszcze bardziej. A tandem skręca jak

> chcesz. Odległość zaczepu od tylnej osi ciągnika to ogromna zaleta podczas zakrętów na mieście

> i manewrowania.

Tak też sądziłem, bo jakby nie było tandem łamie się mniej więcej w połowie i dlatego będzie lepiej się tym manewrowało.

Jutro idę się zapisać na egzamin, wezmę jeszcze jakieś godziny dodatkowe, i mam nadzieję że jakoś to pójdzie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to nie trzeba się zapisywać na kurs C+E , można mając C od razu zapisać się na egzamin ?

> bo ja musiałem robić kurs i dopiero wtedy egzamin ce był , co prawda tylko praktyczny miałem , bo

> teorii się nie robi

Jasne że skończyłem kurs, ale to było półtora roku temu, później był wyjazd za granicę i tak się to przeciągnęło. blush.gif

Teraz widzę że zmienił się samochód i dlatego pytam.

Na codzień jeżdżę solówką i myślę że trochę łatwiej przez to będzie zdać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne że skończyłem kurs, ale to było półtora roku temu, później był wyjazd za granicę i tak się to

> przeciągnęło.

aaa ,OK

> Na codzień jeżdżę solówką i myślę że trochę łatwiej przez to będzie zdać.

na pewno ok.gif , ja także jeżdżę solówą , i na egz był taki man jak na foto , i nie miałem większych problemów ze zdaniem , zdawałem w marcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne że skończyłem kurs, ale to było półtora roku temu, później był wyjazd za granicę i tak się to

> przeciągnęło.

> Teraz widzę że zmienił się samochód i dlatego pytam.

> Na codzień jeżdżę solówką i myślę że trochę łatwiej przez to będzie zdać.

A to nie jest tak, że mamy pół roku po kursie na rozpoczęcie egzaminów? Obiło mnie się o uszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, ale na pierwszy nie mogłem iść, drugi miałem dokładnie rok temu i oblałem na parkowaniu

> tyłem.

zapisz się gdzieś na 1- 2 godz jazdy i poćwicz podczepianie przyczepy. masz na to 10 minet i nie wolno przechodzić między autem a przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapisz się gdzieś na 1- 2 godz jazdy i poćwicz podczepianie przyczepy. masz na to 10 minet i nie

> wolno przechodzić między autem a przyczepą.

Jak to nie wolno?

Ostatnio na egzaminie byłem równo rok temu, i normalnie mogłem wyjść z auta i obejrzeć co i jak. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z jazd i stwierdzam że tandemem jeździ się zdecydowanie łatwiej.

Robiłem dziś tylko łuk i garaż tyłem. O ile to pierwsze z naczepą mi szło, o tyle z tym drugim miałem zawsze problem. Z tandemem idzie od strzału. Jutro 3h na mieście, jeszcze godzina placu w tygodniu i zobaczymy jak pójdzie na egzaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.