Skocz do zawartości

szpenia od okien mi potrzeba


misiaqxxl

Rekomendowane odpowiedzi

mam Ci ja jakieś okna w garażu, małe, szklenie ma 80x30 i jest na stałe. chcę to przerobić na okno uchylne, do wentylacji.

czy da radę wyjąć szklenievi w tej samej ramie domontować zawiasy, rygiel i wstawić uchylne górą skrzydło.

okucia mam firmowane budvar, zawiasy i rygle roto. rama nie mam pojęcia, wybite symbole ct, bm, sb. grubość 70 mm, ramka z uszczelka po 23 mm grubości.

pomóżcie coś, bo chciałem się gdzieś za tym tematem ruszyć ale nie wiem za bardzo jak zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam Ci ja jakieś okna w garażu, małe, szklenie ma 80x30 i jest na stałe. chcę to przerobić na okno

> uchylne, do wentylacji.

> czy da radę wyjąć szklenievi w tej samej ramie domontować zawiasy, rygiel i wstawić uchylne górą

> skrzydło.

> okucia mam firmowane budvar, zawiasy i rygle roto. rama nie mam pojęcia, wybite symbole ct, bm,

> sb. grubość 70 mm, ramka z uszczelka po 23 mm grubości.

> pomóżcie coś, bo chciałem się gdzieś za tym tematem ruszyć ale nie wiem za bardzo jak zacząć.

ale okno stałe fix czy fix w ramie tylko brak okuć do otwierania/uchylania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam fotki okien. Okno, takie małe garażowe, nieotwierane jest zabudowane na takiej samej ramie jak moje okna domowe, otwierane. Przynajmniej wszystko co widzę "po wierzchu" zgadza się w obu oknach.

Cała rama ma 70 mm, pakiet szklany 24 mm, ogólnie wsio jest identyko. Różni się tylko tym, że jedno ma szklenie na stałe, a drugie jest otwierane.

287724152-20140518_112845.jpg

287724152-20140519_202650.jpg

287724152-20140519_202659.jpg

Czy w takim wypadku wystarczy z okna nieotwieranego wyciągnąć szklenie i zabudować uchylne skrzydło, z zawiasami okuciami, ogranicznikiem otwarcia ???

post-40970-14352524176723_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie da rady przerobić bo brakuje Ci ościeżnicy. Musiał byś zrobić ościeżnice z nową szyba i dołożyć

> okucie. Wykonalne ale sam tego nie zrobisz. I koszt pewnie będzie wyższy od wstawienia nowego

> okna.

to ze potrzebuje skrzydlo to wiem, juz sie dodzwonilem do producenta, a trwalo to kilka dni, dowiedzialem sie, ze mozna dorobic skrzydlo. problemem moze byc tylko wielkosc ramy, jesli bedzie zbyt mala to pomysl odpada. ale ogolnie temat wykonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ze potrzebuje skrzydlo to wiem, juz sie dodzwonilem do producenta, a trwalo to kilka dni,

> dowiedzialem sie, ze mozna dorobic skrzydlo. problemem moze byc tylko wielkosc ramy, jesli

> bedzie zbyt mala to pomysl odpada. ale ogolnie temat wykonalny.

dokładnie - zależy od okucia - sa minimalne wymiary okna jakie da radę zrobić uchylne (bo okucie ma swoją długoś) wiec to trzeba ustalic przede wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie - zależy od okucia - sa minimalne wymiary okna jakie da radę zrobić uchylne (bo okucie

> ma swoją długoś) wiec to trzeba ustalic przede wszystkim

Okucia to pół biedy w tym wypadku. Wg mnie większym problemem jest odległość potrzebna maszynie do zgrzania okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ze jest ono zamontowane w dwuletnim budynku w zelbetowej scianie. elewacja jedt swieza, wszystko

> jedt nowka.

Cześć

Ja bym ruszył do producenta (czyli jak piszesz Budvar)

Ponieważ skrzydło powinno być z tego samego systemu profili co rama ( a trochę ich jest ...)

Domawiasz u nich kompletne skrzydło z okuciami i już można modzić smile.gif

Szybę ze stałego szklenia wyciąga się po podważeniu listw przyszybowych i już można montować w ramę skrzydło.

Pewnie będą chcieli wymiar zewnętrzny ościeżnicy - ramy, ale każdy kumaty technik po wymiarach wrębu ( wewnątrz ramy po wyciągnięciu szyb) sobie poradzi.

wyglądać to będzie tak, że w górnej części będzie klamka sterująca zasuwnicą, na dole zaś 2 zawiasy typu simmons

(coś takiego co do zasady działania https://www.vbh24.pl/towar.php?opis_szukany=1SIM%2FC113%2FOC1)

Przy tej wysokości okna nie powinno być potrzeby dodatkowych zaczepów na bokach.

Problemy, jeśli już to:

pewnie będą spuszczać na drzewo bo temat do zarobku żadny lub wywalą cenę że ho ho ...

i ewentualnie może być kiepski montaż tego skrzydła bo zawiasy montuje sie wg. przymiaru mocowanego do ramy od strony,

która jest już w murze ... więc to takie celowanie trochę by było i ... kwestia wzmocnienia

Nie zdziwiłbym się gdyby w Twoim oknie go nie było.. przy tym rozmiarze i braku otwierania i tak jest to sztywna konstrukcja (na samym profilu)

więc może być lekka lipa z osadzeniem zawiasu w samym pvc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy nie najprościej by było wyjąc szybę, kupić nawietrznik otwierany na wymiar , przyciąć

> szybę i zrobić sam jakiś nawietrznik zamiast bawienia się w uchylne okno.

taką opcję też trenuję. temat się klaruje powolutku.

czy na okko mozna poznac i rozroznic zwykle szklenie od szklenia p2 antywlamaniowego ?

w p2 podobno stosuje sie podwojna szybe z folia po zewnetrznej stronie. dojrze roznice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taką opcję też trenuję. temat się klaruje powolutku.

> czy na okko mozna poznac i rozroznic zwykle szklenie od szklenia p2 antywlamaniowego ?

> w p2 podobno stosuje sie podwojna szybe z folia po zewnetrznej stronie. dojrze roznice ?

P2 to podwójne 4mm float z folią pomiędzy + ramka 12mm + float 4mm (dla zwykłego pakietu 24mm)

widać to na pewno tę podwójną szybę, sama folia jest w zasadzie nie widoczna ( 0,38mm)

szyba oklejona folią na zewnątrz to raczej takie budżetowe P2 (kawałki rozbitej szyby przykleją się do foli, choć do antywłamu to jeszcze kawałek dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Okucia to pół biedy w tym wypadku. Wg mnie większym problemem jest odległość potrzebna maszynie do

> zgrzania okna.

zależy od firmy - jak robią "ręcznie" nie na linii i mają zgrzewarkę 1 głowicową to powinno dać radę - zazwyczaj firmy mają dział "wynalazków" czy;li okien nietypowych na zamówienie indytwidualne i tam kleją cuda wianki na kiju za chore piniąchy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy nie najprościej by było wyjąc szybę, kupić nawietrznik otwierany na wymiar , przyciąć

> szybę i zrobić sam jakiś nawietrznik zamiast bawienia się w uchylne okno.

A w jaki sposób mozna przyciąć szybę zespoloną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P2 to podwójne 4mm float z folią pomiędzy + ramka 12mm + float 4mm (dla zwykłego pakietu 24mm)

> widać to na pewno tę podwójną szybę, sama folia jest w zasadzie nie widoczna ( 0,38mm)

Jesli laminat jest sensownej jakości, to nie będzie widać, że to są dwa szkła.

Większość normalnych firm produkujących szyby zespolone znakuje laminaty (w rogu szyby) i w ten sposób mozna poznać szkło bezpieczne.

> szyba oklejona folią na zewnątrz to raczej takie budżetowe P2 (kawałki rozbitej szyby przykleją się

> do foli, choć do antywłamu to jeszcze kawałek dalej ...

Racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w jaki sposób mozna przyciąć szybę zespoloną??

rozzespolić nożykiem rozciąć silikon i wydłubać go, potem odciąć tym nożykiem szybę od ramki (na ramce jest taki pasek butylu, który najlepiej odciąć tak żeby został na ramce nie na szybie), czyścisz szybę, przycinasz nożykiem do szkła na żądany wymiar, skracasz odpowiednio ramkę (ramka jest albo zaginana na rogach - wtedy może być trudno, albo łączona plastkowymi narożnikami - wtedy jest łątwo) - uwaga w ramce mogą być granulki - nie rozsyp - trzeba je wsypać z powrotem biglaugh.gif

po dopasowaniu ramki układasz ją na szybie nr 1 i przaykrywasz szybą nr 2(nie pomyl stronb szyb poszczególnych, bo jeżeli szyba jest niskoemisyjna to musi być złożona jak oryginalnie -jak szyby zwykłe to nie ma różnicy). po złożeniu silikonujesz brzegi naokoło pakietu (ramka ma wymiar około 2 cm mniejszy niż szyby dzięki czemu z każdej strony masz około 1 cm głębokości miejsca na silikon)

ogólnie do zrobienia, ale w domowych warunkach, bez doświadczenie wróżę znikomy sukces biglaugh.gif,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozzespolić nożykiem rozciąć silikon i wydłubać go, potem odciąć tym nożykiem szybę od ramki (na

> ramce jest taki pasek butylu, który najlepiej odciąć tak żeby został na ramce nie na szybie),

> czyścisz szybę, przycinasz nożykiem do szkła na żądany wymiar, skracasz odpowiednio ramkę

> (ramka jest albo zaginana na rogach - wtedy może być trudno, albo łączona plastkowymi

> narożnikami - wtedy jest łątwo) - uwaga w ramce mogą być granulki - nie rozsyp - trzeba je

> wsypać z powrotem

> po dopasowaniu ramki układasz ją na szybie nr 1 i przaykrywasz szybą nr 2(nie pomyl stronb szyb

> poszczególnych, bo jeżeli szyba jest niskoemisyjna to musi być złożona jak oryginalnie -jak

> szyby zwykłe to nie ma różnicy). po złożeniu silikonujesz brzegi naokoło pakietu (ramka ma

> wymiar około 2 cm mniejszy niż szyby dzięki czemu z każdej strony masz około 1 cm głębokości

> miejsca na silikon)

> ogólnie do zrobienia, ale w domowych warunkach, bez doświadczenie wróżę znikomy sukces ,

Nawet jak się uda taką rzecz zrobić, to:

1. W szybie nie będzie powietrze a nie Argon, czyli straci ona sporo swoich właściwości izolacyjnych.

2. W środku może dochodzić do wykropleń, bo nie będzie Argonu a sito molekularne (te granulki) traci swoje właściwości po ok.2h ekspozycji na wilgotne powietrze.

3. Szyba może nie być szczelna.

4. Szyba może się w ekstremalnym przypadku nawet sama rozkleić.

W ogóle nie pchał bym się w takie rozwiązanie.

Tak jak kolega napisał. Szansa na sukces niewielka a wyniki też dalekie od oryginału.

Pozdrawiam

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jak się uda taką rzecz zrobić, to:

> 1. W szybie nie będzie powietrze a nie Argon, czyli straci ona sporo swoich właściwości

> izolacyjnych.

o ile obecnie nadal jest gaz i czy wogóle był biglaugh.gif

> 2. W środku może dochodzić do wykropleń, bo nie będzie Argonu a sito molekularne (te granulki)

> traci swoje właściwości po ok.2h ekspozycji na wilgotne powietrze.

jak dobrze zespolone okno to i bez argonu nic się nie dzieje

jak się skrapla w środku midzy szybami to jest problem dupnego montażu pakietu a nie argonu czy jego braku

> 3. Szyba może nie być szczelna.

owszem ok.gif

> 4. Szyba może się w ekstremalnym przypadku nawet sama rozkleić.

owszem ok.gif

> W ogóle nie pchał bym się w takie rozwiązanie.

> Tak jak kolega napisał. Szansa na sukces niewielka a wyniki też dalekie od oryginału.

> Pozdrawiam

> JK

tak też i napisałem na koniec mojego postu żę w warunkach domowych jest to mało pawdopodobne zakończyć sukcesem biglaugh.gif

ale bez problmu do zrobienia we firmie okiennej/szybowej (robiliśmy takie myki nieraz gdy przerabialiśmy okna wcześniej założone np: pod klimatyzator okienny) - i po porzadnym zrobieniu szyby nic sie złego nie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zachęcaj go żę to taka łątwizna bo potem cię przeklnie publicznie na AK jak spartoli (co jest

> wielce prawdopodobne)

spokojna Twoja rozczochrana. dogadalem sie z fachura, ktory juz szykuje nawiewniki wszybowe i szyby. wszystko zamontuje za miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.