Skocz do zawartości

Problem z zawieszeniem?


4thelement

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki problem w Octavi I, na skręconych kołach w lewo, tocząc się słychać terkotanie z prawej strony, czuć takie delikatne uderzenia w podłogę- problem występuje tylko tocząc się na luzie albo na jedynce na jałowym biegu. Przy większych prędkościach lub większym obciążeniu koła/przegubu terkotania nie ma.

Z tego co na pewno jest do zrobienia to sworzeń (czuć delikatny luz) oraz łącznik stabilizatora. Czy którakolwiek z tych rzeczy może się przyczynić w większym lub mniejszym stopniu do tych odgłosów?

Usterka pojawiła się nagle. Auto nie katowane (jeździ nim moja zona.gif w stylu jakim przystało na użytkowniczkę Skody) zatem przegub zewn. nijak mi pasuje okolicznościami wystąpienia usterki, jednocześnie gdyby to był przegub to słychać by było na obciążeniu przegubu a nie na totalnym luzie....

Łożysko? Nic nie wyło jak dotąd, nie wyje nadal. Przebieg łożyska ok.50kkm.

Jutro co prawdę jadę na ścieżkę - może coś wyjdzie w trakcie - potem zabieram się za wymianę wytłuczonych części.

Coś Wam przychodzi do głowy na co jeszcze zwrócić szczególną uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeguby wew., mechanizm roznicowy

o z przegubami to by też coś pasowało bo raz za czasu było czuć drgania w trakcie przyspieszania - tyle że one to raczej też by się odzywały chyba w trakcie obciążenia a nie jeśli są totalnie wyluzowane? czyż nie?

mechanizm różnicowy to raczej odpada - skrzynia jest po lewej stronie auta- odgłosy słychać ewidentnie od prawej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odezwą się właśnie bez obciażenia.

usterka zdiagnozowana smile.gif

przegub wewntrzny prawy dostał luzu. Przy okazji wymiana uszczelniaczy półosi oraz asekuracyjnie wymiana przegubu z lewej strony bo i tak mi się z lewej strony leje przez uszczelniacz więc robota ta sama smile.gif

Jak się dziś wyrobię to napiszę o efektach prac

Prace zakończone

Nie obyło się bez problemów - jeden z wymienionych przegubów rozleciał się zanim koła dotknęły ziemi. Obstawiam że coś zwaliłem - ale szybka reakcja i po problemie.

Z prawą stroną męczyłem się 3h, z lewą 1h - a wymiana rozwalonego przegubu na lewej stronie na koniec zajęła mi 20 minut smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.