Skocz do zawartości

Nowy zakup i pytania - Vento 1.8 automat


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wpadł mi w ręce fajny VW Vento, 1.8 benzyna + LPG, 55kw, automat.

Od wczoraj nim pomykam, parę pytań dot. skrzyni mi się nasuwa:

- w Vento nie było wyświetlacza na którym biegu aktualnie jestem?

- skrzynia powinna być 4-biegowa, jeśli dobrze kojarzę, nie bardzo miałem miejsce się gdzieś rozpędzić powyżej 100, a do tej prędkości była chyba tylko 3-ka - 3000 obrotów.

Ma ktoś auto z tym silnikiem i skrzynią i może mi podpowiedzieć przy jakich obrotach/prędkościach zmienia mu biegi?

Ogólnie jak na 21 letni automat, jest miodzio. Pełza ładnie nawet pod niewielkie górki, zmienia biegi praktycznie niezauważalnie, bardziej zmianę słychać niż czuć, przebieg ma 174 tyś i wnętrze na tyle wygląda. Tak jak nie lubiałem VW, tak dość mocno zaczynam wink.gif

Ile 1.8 75KM powinien palić? Zmieszczę się po mieście w 14 litrach gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzyni się nie wypowiem.

Co do silnika, niezniszczalny AAM.

Spalanie gazu do 12l w manualu.

Znam Paska z tym silnikiem o przebiegu 1mln km bez remontu.

Edit: w manualu przy 100 km/h na piątce jest 3000 rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile 1.8 75KM powinien palić? Zmieszczę się po mieście w 14 litrach gazu?

Mam taki silnik w Golfie, jednakże ze skrzynią manualną. Na mieście łyka mi ok. 8,5 do maks. 9 litrów gazu (gaz założony w zeszłym roku dopiero), zależy jak jeżdżę smile.gif W zimie coś koło 9,5l. Z tym, że zanim dojadę do centrum to mam jakieś 10 km trasy z 2 skrzyżowaniami ze światłami, więc tu oszczędzam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Edit: w manualu przy 100 km/h na piątce jest 3000 rpm

Nie potwierdzę, bo nie mam obrotomierza zlosnik.gifzlosnik.gif

ps. da się go zamontować, tak jak kiedyś montowało się w kaszlakach czy dużych fiatach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmieniasz zegary na takie z obrotkiem

Hm... nie, jednak chyba nie. Znaczy nie chcę inwestować (mechanicznie i optycznie jest na zicher, ale kasiorę chcę wrzucić w lifting skrzyni biegów i reduktora w terenówce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm... nie, jednak chyba nie. Znaczy nie chcę inwestować (mechanicznie i optycznie jest na zicher,

> ale kasiorę chcę wrzucić w lifting skrzyni biegów i reduktora w terenówce).

Zerknij po necie, wstąp na kilka szrotów - ile mogą chcieć za stary zestaw wskaźników do takiego auta...

Bardziej zastanawiałbym się czy wystarczy tylko wpiąć i jazda czy problemów mogłoby być więcej przy wymianie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Zerknij po necie, wstąp na kilka szrotów - ile mogą chcieć za stary zestaw wskaźników do takiego

> auta...

> Bardziej zastanawiałbym się czy wystarczy tylko wpiąć i jazda czy problemów mogłoby być więcej

> przy wymianie...

Tego nie wiem, osadzenie wskaźników może być kłopotem, czytałem gdzieś, że ludzie podmieniali na zegary od Seata Ibizy hmm.gif A dodatkowo to kwestia, czy jest "instalacja" pod obrotka? Nie wiem, jak to jest rozwiązane tutaj i może zajmę się tym później. Narazie dumam nad kluczem do odkręcenia kołnierza od pompy paliwa - chcę sprawdzić, czy działa wskaźnik poziomu paliwa, czy problem leży w cyferblacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ha!

z ciekawostek - podejrzewałem że samochód ma oryginalny przebieg, ale wczoraj zgłupiałem.

Tłumik trochę głośny, więc podjechałem do mechanika celem obspawania. Po wjeździe na kanał naszym oczom ukazała się zdrowa podłoga, oraz tłumik - fabryczny bez żadnej dziury.

W 21 letnim aucie to trochę zaskakujące - a głośny, bo wydmuszka, pusty w środku. Aż żal ściągać i wymieniać na nowy, podobają mi się te napisy wytłoczone na tłumiku "VW/Audi" wink.gif

Ciekawe co jeszcze jest w stanie fabrycznym, znajdę chwilę to zaglądnę w zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.