Skocz do zawartości

"Markowe" oleje z allegro (?)


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

> Też właśnie nie kumam. Motul 8100 eco-nergy 5W30 (5l) w sklepie który mam pod nosem kosztuje 5zł

> drożej niż najtańsza oferta na Allegro. Biorąc pod uwagę, że często mają promocje z wysyłką

> gratis, zamawianie z niepewnych źródeł zupełnie traci sens.

O ile w sklepie też nie chrzczony grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale opłaca się produkować podróbkę i sprzedawać za 55zl?

Wiesz co...nie wiem sam, dla mnie to jest dziwna sprawa z tymi olejami, ostatnio nawet w hipermarkecie Real widzę i to nawet stare oleje ze starą normą, mówię o np. 5w30. Moja mama w Astrze H miała w tamtym roku zalanego 5w30 Dexos2 i silnik jak był zimny to pracował kiepsko, czego wcześniej na Repsolu (5w40) nie zauważyłem, teraz zalałem Havoline Ultra S 5w30 i pracuje zauważalnie ciszej. Brat z kolei kiedyś zalał GMa 10w40 to auto wcinało go prawie 1L/1000km, zmienił na Lotosa to samochód przestał brać olej. Z kolei brata teść w Corsie C 1.2 16v ma też tego Dexosa2 5w30 i samochód chodzi normalnie grinser006.gif

Także jak widzisz, 3 auta i 3 różne zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie oleje GM są blendowane na Ukrainie i w Rosji, w zasadzie tak samo jak Castrol, Mobil, Shell i inne globalne marki. Żaden koncern nie będzie ponosił kosztów transportu, ceł i podatków, dlatego zleca produkcje i konfekcje danej rafinerii, która teoretycznie spełnia wymagania jakościowe i dodatkowo jest odpowiedni położona z punktu widzenia logistyki.W praktyce z jakością bywa bardzo różnie, po pewnej srogiej zimie koncern GM wymienił kilka tysięcy silników w Rosji, które zostały zniszczone przez olej GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tanie oleje GM są blendowane na Ukrainie i w Rosji, w zasadzie tak samo jak Castrol, Mobil, Shell i

> inne globalne marki.

(ciach)

>po pewnej srogiej zimie koncern GM wymienił kilka tysięcy

> silników w Rosji, które zostały zniszczone przez olej GM.

2x źródełko proszę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem ostatnio Gulf Tec Plus 10w40 w myślę, dobrej cenie - 56zł/4L.

> Butelka ma podwójną naklejkę, zresztą brałem od dystrybutora

Bo nikt Gulf-a nie podrobi .. nie opłaca się.. Za niszowy olej w PL ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też właśnie nie kumam. Motul 8100 eco-nergy 5W30 (5l) w sklepie który mam pod nosem kosztuje 5zł

> drożej niż najtańsza oferta na Allegro. Biorąc pod uwagę, że często mają promocje z wysyłką

> gratis, zamawianie z niepewnych źródeł zupełnie traci sens.

Ludzie ciągle żyją w wersji : "na giełdzie taniej", "w internecie taniej" .. niestety często taniej nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na motocyklowym pisze gość, co ma skuter bez przeglądu od 2lat (przegląd podobno kosztuje 51zł), i

> mówi że woli dostać mandat 50zł od policji za brak dokumentów, bo to i tak taniej wyjdzie

Taka to właśnie jest mentalność.. pad.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo nikt Gulf-a nie podrobi .. nie opłaca się.. Za niszowy olej w PL

Dla mnie to i lepiej, bo do dystrybutora Gulfa mam jakieś dwa kilometry, a że na dodatek ten 10w40 jest tani to jestem zadowolony, jak będę kupował jakiś 5Wx to coś wezmę z Gulfa.

Do siebie do Astry G leję półsyntetyk, wczoraj dopiero zalałem tego Tec Plus 10W40, tutaj akurat lubię próbować różne marki, więc nie wiem co następnym razem wleję.

Tak porównywałem sobie barwę oleju to świeży Total Quartz 7000 jest dużo ciemniejszy od tego Gulfa, jeśli o czymkolwiek to świadczy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na motocyklowym pisze gość, co ma skuter bez przeglądu od 2lat (przegląd podobno kosztuje 51zł), i

> mówi że woli dostać mandat 50zł od policji za brak dokumentów, bo to i tak taniej wyjdzie

Nie wiem czy zdaje sobie sprawę ,że gdy spowoduje wypadek(choćby przerysuje kogoś) to ubezpieczyciel się wypnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy zdaje sobie sprawę ,że gdy spowoduje wypadek(choćby przerysuje kogoś) to

> ubezpieczyciel się wypnie.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że piszesz bzdury no.gif

Quote:

Art. 43 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG oraz PBUK stanowi, iż zakład ubezpieczeń ma prawo domagać się zwrotu odszkodowania (tzw. regres) wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w przypadku, gdy kierujący:

- umyślnie spowodował wypadek,

- był pod wpływem alkoholu, środków psychotropowych, lub innych środków odurzających,

- jechał pojazdem mechanicznym, w którego posiadanie wszedł w sposób nielegalny,

- nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem (wyjątek stanowią sytuacje krytyczne; ratowanie życia ludzkiego lub pościg za osobą, która popełniła przestępstwo),

- zbiegł z miejsca zdarzenia.


Widzisz jakąś wzmiankę o przeglądzie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie to prawo pozwala na wgląd do np. moich dokumentów księgowych OBCEMU podmiotowi?

Umowa dystrybucyjna. Oczywiście nikt Cię nie zmusi do jej podpisania, tak jak Ty nikogo nie zmusisz żeby zrobił Cię swoim dystrybutorem.

Jak to mówią każdy kij ma dwa końce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie to prawo pozwala na wgląd do np. moich dokumentów księgowych OBCEMU podmiotowi?

Możesz pokazywać swoje dokumenty komu chcesz i podpisywać umowy jakieś chcesz.Ja uważam ,że jeśli ktoś robi kogoś dystrybutorem to nadzór nad ,,jakością '' tejże czynności nie jest bardzo niedorzeczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz pokazywać swoje dokumenty komu chcesz i podpisywać umowy jakieś chcesz.Ja uważam ,że jeśli

> ktoś robi kogoś dystrybutorem to nadzór nad ,,jakością '' tejże czynności nie jest bardzo

> niedorzeczny.

jak to mówią " kontrola najwyższą formą zaufania " zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale na Gulfa w celu podrobienia, to nawet pies z kulawą nogą nie spojrzy! Swoja drogą całkiem dobre

> oleje i mają prawdziwe syntetyki na bazach PAO.

A co powiesz o Liqui Moly (15W40) z MoS2? Jest sporo droższy od zwykłego mineralnego, ale po zalaniu nim silnika wyraźnie się cichszy zrobił. Kupiony w moim mieście od dystrybutora.

ps. w teorii - wlanie półsyntetyka do auta, które swoje lata już ma, a od kilku lat zalewane jest mineralnym, bo nie wiadomo, na jakim oleju Fryce jeździły ma jakiś sens? Bo teoria mówi, że rozszczelni to silnik, znaczy więcej oleju może łykać, coś poza tym? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co powiesz o Liqui Moly (15W40) z MoS2? Jest sporo droższy od zwykłego mineralnego, ale po

> zalaniu nim silnika wyraźnie się cichszy zrobił. Kupiony w moim mieście od dystrybutora.

> ps. w teorii - wlanie półsyntetyka do auta, które swoje lata już ma, a od kilku lat zalewane jest

> mineralnym, bo nie wiadomo, na jakim oleju Fryce jeździły ma jakiś sens? Bo teoria mówi, że

> rozszczelni to silnik, znaczy więcej oleju może łykać, coś poza tym?

Liqui Moly od wielu lat ma w ofercie oleje i dodatki oparte na MoS2, to stara technologia, jednak daje odczuwalne korzyści. Myślę, że śmiało możesz zalać auto półsyntetykiem LM z tym dodatkiem i nic się nie rozszczelni. Zimowa eksploatacja na półsyntetyku będzie sporo "lżejsza" dla auta, różnicy w cenie w zasadzie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Liqui Moly od wielu lat ma w ofercie oleje i dodatki oparte na MoS2, to stara technologia, jednak

> daje odczuwalne korzyści. Myślę, że śmiało możesz zalać auto półsyntetykiem LM z tym dodatkiem

> i nic się nie rozszczelni. Zimowa eksploatacja na półsyntetyku będzie sporo "lżejsza" dla

> auta, różnicy w cenie w zasadzie nie ma.

A czy inne rzeczy mogą się stać poza ewentualnym rozszczelnieniem? Auto ma przebieg <200 kkm, ale jest trochę wiekowe smile.gif Pomimo tego to pewne wozidło, nie zawiódł mnie przez ostatnie 2 czy 3 lata smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy inne rzeczy mogą się stać poza ewentualnym rozszczelnieniem? Auto ma przebieg

Nic się nie stanie, jeśli silnik nie jest kompletnym kiblem. Oleje mineralne to już historia. Kupując wiele lat temu Stilo JTD, które było zalanie półsyntetykiem, zaraz po zakupie zalałem syntetycznym Amsoilem z wysokim TBN i nic się nie stało. Olej po wymianie natychmiast zrobił się bardzo czarny i przy kolejnej wymianie było widać, że zdecydowanie wyczyścił silnik w środku z pokładów sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic się nie stanie, jeśli silnik nie jest kompletnym kiblem.

W terenówce to leję minerał, bo tam to nie wiadomo, co, kto i jak jeździł, przebieg też pewnie cofnięty o jakieś 50-100kkm. I tam znajomi nie polecali mi przechodzić na półsyntetyk. Choć w książce o nim jest, że można lać od syntetyka do minerala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W terenówce to leję minerał, bo tam to nie wiadomo, co, kto i jak jeździł, przebieg też pewnie

> cofnięty o jakieś 50-100kkm. I tam znajomi nie polecali mi przechodzić na półsyntetyk. Choć w

> książce o nim jest, że można lać od syntetyka do minerala.

Jak się tak boisz, to zalej olej mineralny o sporym TBN i wysokiej klasie jakość API, jeśli na takim oleju nic się nie stanie, to śmiało możesz zalać półsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się tak boisz, to zalej olej mineralny o sporym TBN i wysokiej klasie jakość API, jeśli na

> takim oleju nic się nie stanie, to śmiało możesz zalać półsyntetyk.

W Golfie mniej bym się bał smile.gif Zaraz poszukam, ile tego TBN jest w "moim" oleju... Co do klasy jakości to staram się wybierać najwyższe wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Golfie mniej bym się bał Zaraz poszukam, ile tego TBN jest w "moim" oleju... Co do klasy jakości

> to staram się wybierać najwyższe

TBN dla olejów LM raczej nie znajdziesz, natomiast wyższe normy API spełnia minerał, moim zdaniem możesz bez żadnego ryzyka zalać półsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.