Skocz do zawartości

Owiewki na boczne szyby - nietypowo


ArekMiz

Rekomendowane odpowiedzi

Nietypowo, bo sobie coś takiego wymysliłem... Otóż mój Scenic II (pewnie nie tylko mój) ma taką przypadłość, że gdy jedzie się w deszczu, to wycieraczki zgarniają wodę na lewą stronę przedniej szyby, po czym ta woda ładnie leje się na boczną szybę w lewych przednich drzwiach. Kłopot polega na tym, że leje się na stałą szybę trójkątną i utrudnia to obserwowanie lewego bocznego lusterka. Stwierdziłem, że założę owiewki ale owiewki do Scenica II obejmują tylko górę i przednią krawędź szyby otwieranej. Więc sobie wymyśliłem, żeby podpasować jakąś owiewkę od samochodu, w którym nie ma trójkąta stałego tylko otwiera się cała boczna przednia szyba. I teraz pytanie: Jaki samochód ma przednią boczną szybę trapezową o takim samym (lub mocno zbliżonym) kształcie jak prostokątna + trójkątna w Scenicu II? I jak to można ustalić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nietypowo, bo sobie coś takiego wymysliłem... Otóż mój Scenic II (pewnie nie tylko mój) ma taką

> przypadłość, że gdy jedzie się w deszczu, to wycieraczki zgarniają wodę na lewą stronę

> przedniej szyby, po czym ta woda ładnie leje się na boczną szybę w lewych przednich drzwiach.

> Kłopot polega na tym, że leje się na stałą szybę trójkątną i utrudnia to obserwowanie lewego

> bocznego lusterka. Stwierdziłem, że założę owiewki ale owiewki do Scenica II obejmują tylko

> górę i przednią krawędź szyby otwieranej. Więc sobie wymyśliłem, żeby podpasować jakąś owiewkę

> od samochodu, w którym nie ma trójkąta stałego tylko otwiera się cała boczna przednia szyba. I

> teraz pytanie: Jaki samochód ma przednią boczną szybę trapezową o takim samym (lub mocno

> zbliżonym) kształcie jak prostokątna + trójkątna w Scenicu II? I jak to można ustalić ?

Miałem takie owiewki w Felicii. Bez owiewek pęd powietrza zdmuchiwał deszcz z szyb. Po zamontowaniu owiewek krople deszczu zostawały nieporuszone i pogarszały widoczność w obu bocznych lusterkach. Lepszym pomysłem będzie zastosowanie "nano coś tam" poprawiającego spływanie wody po szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to by musiał być jakiś rant na słupku, bo rzeczywistość wygląda tak:

Faktycznie kiepskie rozwiązanie. Podobny efekt był w Felce z owiewkami. Myślę, że zastosowanie nakładki na drzwiach w rodzaju rynienki na tym odcinku powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na temat to jakąś odpowiedź dostanę? Powiedzmy, że nie jest to sprawa deszczu i brudnej szyby. Chcę owiewkę do Scenica II, która będzie obejmowała szybę otwieraną prostokątną i szybę stałą trójkątną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na temat to jakąś odpowiedź dostanę? Powiedzmy, że nie jest to sprawa deszczu i brudnej szyby.

> Chcę owiewkę do Scenica II, która będzie obejmowała szybę otwieraną prostokątną i szybę stałą

> trójkątną...

No to nie znajdziesz. Tak samo jak ja do 307-ki, która ma ten sam podział szyby w przednich drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na temat to jakąś odpowiedź dostanę? Powiedzmy, że nie jest to sprawa deszczu i brudnej szyby.

> Chcę owiewkę do Scenica II, która będzie obejmowała szybę otwieraną prostokątną i szybę stałą

> trójkątną...

Mam ze 3 komplety uszkodzonych owiewek do jakiś dziwnych samochodów(hyundai z lat 80 i coś jeszcze).Mogę oddać za darmo ,może coś z tego stworzysz jak masz zacięcie do majsterkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na temat to jakąś odpowiedź dostanę? Powiedzmy, że nie jest to sprawa deszczu i brudnej szyby.

> Chcę owiewkę do Scenica II, która będzie obejmowała szybę otwieraną prostokątną i szybę stałą

> trójkątną...

Typowa konstrukcja owiewki przewidziana jest do montowania pod uszczelką opuszczanej szyby. Będzie problem ze znalezieniem czegoś odpowiedniego.

Możesz zrobić wzornik i do niego dopasować w sklepie. Najprościej wyciąć kawałek tektury zgodnie z krzywizną drzwi. Możesz wziąźć inny materiał, który łatwiej będzie zwinąć i zanieść do sklepu.

Opcja numer 2 to zwymiarowanie szyby i wysłanie zapytania do heko czy mają coś co będzie pasowało. Obecnie mają swój sklep internetowy. http://www.e-heko.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Typowa konstrukcja owiewki przewidziana jest do montowania pod uszczelką opuszczanej szyby. Będzie

> problem ze znalezieniem czegoś odpowiedniego.

> Możesz zrobić wzornik i do niego dopasować w sklepie. Najprościej wyciąć kawałek tektury zgodnie z

> krzywizną drzwi. Możesz wziąźć inny materiał, który łatwiej będzie zwinąć i zanieść do sklepu.

Szansa na to ,że w sklepie ktoś będzie miał duże stany owiewek(po podwyżkach sprzed 2 lat są minimalne).Inna sprawa to chodzenie i przymierzanie....

> Opcja numer 2 to zwymiarowanie szyby i wysłanie zapytania do heko czy mają coś co będzie pasowało.

> Obecnie mają swój sklep internetowy. http://www.e-heko.com/

Z nimi nic nie załatwisz.Nikomu nie będzie chciało się robić matrycy dla twojego widzimisię.Niestety nie raz chciałem np jedną owiewkę kupić dla klienta ,nie ma szans na coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na temat to jakąś odpowiedź dostanę? Powiedzmy, że nie jest to sprawa deszczu i brudnej szyby.

> Chcę owiewkę do Scenica II, która będzie obejmowała szybę otwieraną prostokątną i szybę stałą

> trójkątną...

Poszukaj czegoś od japońców - oni owiewki przyklejają do ramki drzwi, a nie wsuwają pod uszczelkę.

Z drugiej strony będzie to rzeźba w g... zastanów się nad przyklejeniem jakiejś listwy (np. czarnej) na przednim słupku, która kierować będzie wodę na dach a nie na szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.