Skocz do zawartości

Astra 1.4 Turbo 140 KM / Chevrolet 2.0d 163 - wady / zalety?


vronski

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem dość krótko 1.4 Turbo i w sumie mam dwa wrażenia: 1) nie czuć, że to 140 KM w kompakcie, ale źle też chyba nie jest (będę jeszcze prawdopodobnie prosił o powtórkę) oraz 2) przejażdżce towarzyszyły dość dziwne wrażenia akustyczne - podczas jazdy jednostajnym tempem silnika praktycznie nie było słychać (obroty w okolicach 2 tys., więc nic nadprzyrodzonego się nie wydarzyło), ale przyspieszaniu zawsze towarzyszył zdecydowanie głośniejszy dźwięk silnika. Nawet przy niskich obrotach hałas nie narastał stopniowo, tylko pojawiał się równocześnie z mocniejszym wciśnięciem pedału gazu hmm.gif

Poza tym przy 140 km/h silnika na 6 biegu nie słychać, ale powietrze niestety słychać bardzo.

Spalania na tak krótkim odcinku nie było sensu mierzyć.

2.0 D montowanym w Chevrolecie nie jeździłem, ale może będę miał okazję.

Pytanie brzmi: czy te silniki mają jakieś istotne wady, o których warto wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były problemy z pompa wody w 1,4T ale ponoc to juz przeszłość-natomiast jesli auto nowe na gwarancji to obserwować ten element-wymieniali bez szemrania całość

2,0D-163KM ma DPF-zrobić sobie rachunek sumienia jak będzie się jeździc: długośc odcinków-jazda miejska/podmiejska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie brzmi: czy te silniki mają jakieś istotne wady, o których warto wiedzieć?

1.4 T

- problemy z kolektorem dolotowym - uszkadzajacy się zaworek - nie wymienny pojedynczo. Problem podobno rozwiązany w 2011 w styczniu, ale czytałem o paru wymianach zmodyfikowanego kolektora. Mnie też dopadło, na szczęście na razie udało się zaworek przeczyścić i chwilowo błąd nie wraca. Koszt wymiany - nowy kolektor 3.5 kpln

-skrzynia manualna m32 - chyba największy potencjalny problem w tym modelu. Leca łożyska i to przy małych przebiegach. Regeneracja 2-3.5 kpln

-realne spalanie będzie dużo wyższe niż podaje producent, masa robi swoje

-moim zdaniem za małe przednie tarcze hamulcowe w tej wersji silnikowej, przez co następuje dużo szybsze zużycie

-zdarzały się drobne problemy wieku młodzieńczego, ale w chwili obecnej większość wyeliminowano, poza tymi powyżej

Drugi raz bym astry w tej konfiguracji nie kupił, choć poza tym samochód całkiem udany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.