Skocz do zawartości

panda zły projekt wada


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

szyba wysunieta mocno do przodu, siega do kolumny Mcpersona.

jak klapa zamknieta to przy wycieraczkach widać mocowanie amortyzatora

podszybie z dziurami odprowadza wodę wprost na kolumne Mcpersona i mocowanie amortyzatora - szczególnie przy kierowcy. I dalej chyba sciekaa po komorze silnika do dołu. deszcz/ topniejacy snieg wlatuje sobie do komory silnika...

Co za shit? Mocowanie amora szybko zardzewieje ?

Brak gumowych kapturków...

Da się z tym coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szyba wysunieta mocno do przodu, siega do kolumny Mcpersona.

> jak klapa zamknieta to przy wycieraczkach widać mocowanie amortyzatora

> podszybie z dziurami odprowadza wodę wprost na kolumne Mcpersona i mocowanie amortyzatora -

> szczególnie przy kierowcy. I dalej chyba sciekaa po komorze silnika do dołu. deszcz/

> topniejacy snieg wlatuje sobie do komory silnika...

> Co za shit? Mocowanie amora szybko zardzewieje ?

> Brak gumowych kapturków...

> Da się z tym coś zrobić?

Z czasem siądzie Ci łożysko kolumny. Problem znany w Lineach i Grande. Najlepiej zrobić gumowy kapturek, albo dać do oporu smaru, żeby się woda nie dostawała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szyba wysunieta mocno do przodu, siega do kolumny Mcpersona.

> jak klapa zamknieta to przy wycieraczkach widać mocowanie amortyzatora

> podszybie z dziurami odprowadza wodę wprost na kolumne Mcpersona i mocowanie amortyzatora -

> szczególnie przy kierowcy. I dalej chyba sciekaa po komorze silnika do dołu. deszcz/

> topniejacy snieg wlatuje sobie do komory silnika...

> Co za shit? Mocowanie amora szybko zardzewieje ?

> Brak gumowych kapturków...

> Da się z tym coś zrobić?

Sobie zobacz Corsę C - akumulator pod kratką w podszybiu, woda leje się prosto na niego. To dopiero technika. O dziwo, 9 lat kąpieli póki co mu nie szkodzi hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś podkładkę silikonową podprowadziłem żonie z kuchni, i w mojej Linei górne mocowania są pięknie zakryte.

Ciekawą rzeczą jest że na rynek indyjski Linea ma oryginalne osłony kolumn McPhersona, zarówno od góry, jak i od spodu.

Niestety w Europie nie do dostania.

Można było by to sobie zamówić z Bombaju, kosztuje to niewiele, ale przesyłka jest bardzo bardzo droga.

Dlatego podkładki mojej żony z kuchni są bardziej opłacalne ekonomicznie.

P.S. Żona do tej pory szuka tych podkładek, a ja udaję że nic nie wiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy te występują w indyjskim Eperze.

Eper europejski nie przewiduje tych części, dlatego w Europie nie do kupienia.

W ASO rozkładają ręce, i mówią że coś takiego nie istnieje.

Przykre to. że Fiat lepiej traktuje hindusów, niż europejczyków.

A jak ktoś wcześniej zauważył, łożyska kolumn McPhersona to bolączka zarówno Grande jak i Linei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szyba wysunieta mocno do przodu, siega do kolumny Mcpersona.

> jak klapa zamknieta to przy wycieraczkach widać mocowanie amortyzatora

> podszybie z dziurami odprowadza wodę wprost na kolumne Mcpersona i mocowanie amortyzatora -

> szczególnie przy kierowcy. I dalej chyba sciekaa po komorze silnika do dołu. deszcz/

> topniejacy snieg wlatuje sobie do komory silnika...

mowicie o pandzie II czy III?

bo w II jest tak ze woda z podszybia nie ma szans na to by leciec na gorne mocowanie kolumny - splywa do przestrzeni pomiedzy przegroda silnika a druga przegroda a odplywy w tej przestrzeni zlokalizowane sa tak ze woda wyplywa blizej srodka samochodu - fakt do komory silnika

287777903-zdj1.jpg

jedyne co to zawsze gromadzi sie kupe smiecia w tej przestrzeni i potrafi przytykac odplywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten temat dotyczy chyba wyłącznie pandy III, mam pandę II, przejechałem ponad setkę tyś km i po

> największej ulewie nie widziałem tam wody. Spływa wcześniej przed uszczelką.

mimo 11 roku obcowania z panda II nigdy nie zwracalem na to uwagi i dzisiaj specjalnie poszedlem i sprawdzilem i specjalnie zamiescilem tu zdjeice - w pandzie II nie ma mozliwosci by na mocowanie cokolwiek polecialo innego niz kurz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> otworek na wycieraczce w podszybiu jest nad kolumną McPersona.

> dodatkowo oszczedzali na błotnikach i jak wczesniej błotnik przec cała długosc maski był

> przykracany na sruby teraz tylko w dwóch miejscach

ogladałem dzisiaj forda KA

tam jest plastikowy kapturek ocgraniajacy mocowanie kolumny McPersona oraz dziurka - odpływ w kielichu mcpersona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.