Skocz do zawartości

Kamień dekoracyjny na ściany - układanie i narożniki


slawekw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zabieram się niedługo za układanie na ścianie płytek imitujących kamień:

995226.jpg

Robota niby prosta, ale może ktoś ma jakieś praktyczne porady ?

I jak z narożnikami wewnętrznymi - łatwo dociąć płytki, czy lepiej kupić gotowe narożniki zewnętrzne i z nimi kombinować (tak mi ktoś doradził, ale nie bardzo rozumiem w czym to ma ułatwić pracę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> zabieram się niedługo za układanie na ścianie płytek imitujących kamień:

> Robota niby prosta, ale może ktoś ma jakieś praktyczne porady ?

Jesli wewnatrz, to bialy klej do plytek (np. adesilex P9 bialy). Kladz klej na plytki na grzebien 5mm.

> I jak z narożnikami wewnętrznymi - łatwo dociąć płytki, czy lepiej kupić gotowe narożniki

> zewnętrzne i z nimi kombinować (tak mi ktoś doradził, ale nie bardzo rozumiem w czym to ma

> ułatwić pracę).

Wewnetrznych chyba nie ma sensu - tniesz pod katem (nawet flexem) i znaku nie bedzie. Zewnetrzne, to... Zalezy jak bardzo zalezy Ci na estetyce. Pod katem 45 stopni nie ma sensu, bo nie zlozysz ich bez znaku, wiec bedzie widac bok plytki. Jesli to Ci przeszkadza, to pozostaja b. drogie narozniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się bez znaku poskładać w zewnętrznych narożnikach krzywe płytki klinkierowe. Z tym byłoby łatwiej ale zabawy sporo.

Trzeba zrobić fugę pod kolor i o ile u mnie był jeden to tutaj będzie więcej. Tyle, że łatwiejszych do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> zabieram się niedługo za układanie na ścianie płytek imitujących kamień:

> Robota niby prosta, ale może ktoś ma jakieś praktyczne porady ?

> I jak z narożnikami wewnętrznymi - łatwo dociąć płytki, czy lepiej kupić gotowe narożniki

> zewnętrzne i z nimi kombinować (tak mi ktoś doradził, ale nie bardzo rozumiem w czym to ma

> ułatwić pracę).

Ja bym wymierzył i docinał, ale nie sam, tylko oddał do firmy, która to zrobi idealnie równo.

Ostatnio kładkłem opaskę z gresu wokół elewacji budynku i właśnie oddałem do przycięcia

na Górczewską przy Wola Park do "prezycyjnego cięcia wodnego". Zrobili super. Z dociętym gresem robota poszła szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym wymierzył i docinał, ale nie sam, tylko oddał do firmy, która to zrobi idealnie równo.

Ale ja chcę położyć ten "kamień" na 1,5 ściany smile.gif

W sumie jakieś 15 mkw.

A sam kamień to zwykłe płytki gipsowe - dociąć je można nawet nożem kuchennym. Chodzi mi bardziej o wygodę i czas (chcę to położyć w jedną sobotę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja chcę położyć ten "kamień" na 1,5 ściany

> W sumie jakieś 15 mkw.

> A sam kamień to zwykłe płytki gipsowe - dociąć je można nawet nożem kuchennym. Chodzi mi bardziej o

> wygodę i czas (chcę to położyć w jedną sobotę).

albo cięcie flexem pod kątem albo zakup narożników - sam zdecyduj, efekt w jednym i drugim przypadku będzie całkiem niezły jak się postarasz.

Nie chciałbym, żeby to źle zabrzmiało, ale czy nie uważasz, że ten gips to okrutna tandeta ? Toć to było modne 10 lat temu. Jak już to połóż prawdziwy kamień, jak kupisz od dobrego kamieniarza, to nie puści Cię z torbami, a będziesz miał prawdziwy materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo cięcie flexem pod kątem albo zakup narożników - sam zdecyduj, efekt w jednym i drugim

> przypadku będzie całkiem niezły jak się postarasz.

Na to liczę, dzięki ok.gif

> Nie chciałbym, żeby to źle zabrzmiało, ale czy nie uważasz, że ten gips to okrutna tandeta ?

Zgadzam się. Ale mi się podoba smile.gif

Poza tym naturalny kamień ważyłby kilka ton. A ja muszę to wnieść na 4 piętro devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem za bardzo jak z naroznika zewnetrznego zrobic wewnetrzny. To po drugiej stronie jest plaskie i nie ma faktury. Normalnie sie docina. Mam z tego zrobiony cokol dookola domu i docinalem pila na mokro do ciecia gresu bo to akurat mialem pod reka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi chodzi o to, ze w jednej kafli np. na wysokosci 2cm bedzie wypust, a w drugiej bedzie dziura, i

> gdy połączysz, to jedna nie zakryje drugiej.

Zeszlifujesz wystającą krawędź i będzie OK. Przecież układać nie będzie robot tylko człowiek i może dobrać najlepsze zestawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.