Skocz do zawartości

potrzeba opinii o tym silniku jak i o samym aucie 308 sw


Serduszko

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem nieźle sobie radzi. Oczywiście dynamika tylko w zakresie obrotów 1.8 - 3.5k. No i wersja 90KM nie ma 6 biegu.

Co do konkretnego auta, to:

- coś pewnie było robione blacharsko, bo nie jest "bezwypadkowy"

- sprowadzony z Fr - dla mnie minus

- zakładając, że przebieg jest prawdziwy to przy 180kkm wypada wymiana rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Całkiem nieźle sobie radzi. Oczywiście dynamika tylko w zakresie obrotów 1.8 - 3.5k. No i wersja

> 90KM nie ma 6 biegu.

> Co do konkretnego auta, to:

> - coś pewnie było robione blacharsko, bo nie jest "bezwypadkowy"

> - sprowadzony z Fr - dla mnie minus

> - zakładając, że przebieg jest prawdziwy to przy 180kkm wypada wymiana rozrządu.

thx

po ściągnięciu raportu, było widać troszke rysek na tym samochodzie, na tym nie widać, więc może to być to. Ja w 4 lata teraz zrobiłem 35 tyś 270751858-jezyk.gif więc może nie doczekam tego ale kto wie.

Co do Francji to opinie są różne. Ostatnio czytałem, że tylko z Francji a omijać Niemcy. Ryzyko zawsze jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> thx

> po ściągnięciu raportu, było widać troszke rysek na tym samochodzie, na tym nie widać, więc może to

> być to. Ja w 4 lata teraz zrobiłem 35 tyś więc może nie doczekam tego ale kto wie.

to po co Ci diesel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymieniać turbo, dwumasy, wtryski i martwić się FAPem ?

Akurat w tej wersji auta turbo jest proste (bez zmiennej geometrii łopatek), dwumasy nie ma, FAP bezproblemowy a o problemach z wtryskami nie słyszałem.

Wystarczy trzymać się planu przeglądów, nie tankować oleju z biedronki i zachować 'higienę' obsługi sprężarki i będzie dobrze.

Jak ktoś nie umie jeździć samochodem to owszem - trudniej popsuć wolnossącą benzynę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dokładnie tym

> http://otomoto.pl/peugeot-308-sw-active-navi-dealer-gwarancja-do100-va-C33431850.html

> silnik to1.6 HDI

> Jak sie tym jeździ? Jest to w miarę dynamiczne nawet z włączoną klimą?

> Będę rad za wszystkie opinie. Po numerze vin już sprawdzałem

Mam 207 SW z tego programu pewnych uzywanych i nie narzekam udalo sie wytargac jeszcze w cenie samochodu serwis ostatni i kapcie na zime. Ogolnie jestem z samochodu zadowolony silnik ten sam co w tym 308 SW wiec szalu nie bedzie. Silnik jest ekonomiczny a ryski po uzytkowaniu we francji byc powinny. Jak kupujesz z tego programu to powiniens dostac dane poprzedniego wlasciciela i historie napraw w ASO z Francji bo pewnie samochod jest poleasingowy albo poflotowy stad przyzwoita cena. Komisanci wykupuja caly pakiet pojazdow z floty wiec nie koniecznie ten egzemplarz byl walony albo cos mu dolega.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat w tej wersji auta turbo jest proste (bez zmiennej geometrii łopatek), dwumasy nie ma, FAP

są 1.6 HDI 90KM ze zmienną geometrią, i dwumasą ok.gif

chyba że rozkodowałeś VIN i w tym konkretnym nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.