Skocz do zawartości

megane 1,4 16v -telepie


Bartolomeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po zagrzaniu silnika telepie budą i coś zaczęło stukać w okolicach sprzęgła/skrzyni (ale też dopiero jak obroty spadną) confused.gif Wiem że temat wałkowany na prawie każdym forum- ale mam pytanko- jakie świece po nr vin VF1BA0W0521189141? Pytam po vin, bo na allegro widziałem po ok.10zł, a gość w sklepie krzyknął mi po 40zł. Coś jeszcze wymienić od razu, czy eliminować po kolei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, po zagrzaniu silnika telepie budą i coś zaczęło stukać w okolicach sprzęgła/skrzyni (ale też

> dopiero jak obroty spadną)

Za każdym razem?

> Wiem że temat wałkowany na prawie każdym forum- ale mam pytanko-

> jakie świece po nr vin VF1BA0W0521189141? Pytam po vin, bo na allegro widziałem po ok.10zł, a

> gość w sklepie krzyknął mi po 40zł. Coś jeszcze wymienić od razu, czy eliminować po kolei?

Pewnie gość miał 2 elektrodowe

Z katalogu NGK wychodzi typ:BKR6EZ lub BKR6EIX ("Irydowe")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymien swiece, ale mysle że któraś cewka .Tyle że przy cewkach , auto przyspiesza nie równo

> ,poszarpuje i pali na 3 gary Pożycz od kogoś cewke i podmieniaj

> Moze poduszka pod skrzynia pusciła ,znajdz kanał najlepiej..

Niekoniecznie. U mnie szarpanie było tylko na jednym biegu (2), i tylko w jednym zakresie obrotów (1600-1800).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymien swiece, ale mysle że któraś cewka .Tyle że przy cewkach , auto przyspiesza nie równo

> ,poszarpuje i pali na 3 gary Pożycz od kogoś cewke i podmieniaj

> Moze poduszka pod skrzynia pusciła ,znajdz kanał najlepiej..

dwa miesiące temu wymieniana była poduszka silnika, dzisiaj jak wracałem z pracy to było ok. Tzn nie zagrzał się do końca i nic nie telepało, ani nie stukało niewiem.gif Jak zdążę to sprawdzę świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dwa miesiące temu wymieniana była poduszka silnika, dzisiaj jak wracałem z pracy to było ok. Tzn

> nie zagrzał się do końca i nic nie telepało, ani nie stukało Jak zdążę to sprawdzę świeczki.

A jak jest nagrzany to odpala bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapomniałem dodać że przy tym telepaniu rzuca lewarkiem zmieny biegów, jakby miał odpaść

Zobacz poduszke pod skrzynia czy guma nie oderwała sie po bokach od metalu i pod plastikową osłoną jest sprężyna ona mi raz sie przetarła i był luz lewo-prawo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też bym stawiał na problem z cewkami. Ja najpierw wymieniłem jedną, ale później już wszystkie. Nie

> ma co się zastanawiać i wymieniać wszystkie na BERU.

teraz mam denso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.