Skocz do zawartości

Honda Stream potrzebne informacje


Pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Czy ktoś spotkał się kiedyś z samochodem Honda Stream i może podzielić się jakimiś uwagami na jego temat. Rozważam zakup interesuje mnie najogólniej całokształt tego samochodu. To, że brzydki już wiem smile.gif

Jak sprawują się silniki Hondy 2.0 i-Vtec 156 KM (ogólnie) i ewentualnie spostrzeżenia na temat automatycznej skrzyni biegów stosowanej w tych samochodach (pewnie i w innych Hondach)

Ile taki zestaw może palić - realnie w cyklu mieszanym i w trasie ?

Z Góry Dziękuję za wszelkie informacje

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Streama (z tym że akurat wersję 1.7 VTEC) od jakichś 4 lat. Wg mnie to akurat jeden z ładniejszych przedstawicieli tego nudnego segmentu smile.gif

Jego największą zaletą jest rodowód - był produkowany w fabryce w Japonii, co widać po starannym montażu i daje się odczuć w kompletnym braku awarii.

Zjeździłem nim Europę wzdłuż i wszerz i pojutrze znowu wyruszam w trasę 1300 km.

Jedyne zmartwienie mam takie, że nie wiem za bardzo na co w przyszłości go zamienić.

18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci to jak z rdza? Moja pralka tez wyprodukowana w japonii i praktycznie tylko pajeczyny sprzatam przy silniku i nic poza tym wink.gif jedyny mankament, ze ruda lapie i trzeba robic blacharke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2001, na nadwoziu i podwoziu widocznej rdzy brak.

Jedyny element z korozją to wózek-stelarz koła zapasowego (jest zamontowane od spodu na wysokości kanapy 3go rzędu siedzeń).

Honda w modelach po roku 2000 poprawiła zabezpieczenie nadkoli z tyłu i tam nic się nie powinno dziać jeszcze przez długi czas.

Za to bardzo skromnie zabezpieczone jest podwozie i w tym sezonie planuje poprawić fabrykę i porządnie zakonserwować je własnoręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne informacje, mnie w oko wpadła ta Honda - http://otomoto.pl/honda-stream-2-0-vvt-i-7-osobowy-stan-wzorcowy-C33633823.html

Zastanawiam się ile to spala Pb i czy da się to ewentualnie zagazować choć bardzo mocno będę się zastanawiał nad zepsuciem tego auta LPG.

Jadę to dziś pooglądać, jeśli stan będzie ok to zdaje się, że pierwszy raz w życiu spróbuję japończyka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzemplarz rokuje dobrze, warto go sprawdzić.

Fajna wersja, z prawie kompletnym wyposażeniem - brakuje mu jedynie dodatkowej klimatyzacji dla 3-go rzędu siedzeń z osobnym sterowaniem z tyłu i okna dachowego.

Stream nie ma generalnie słabych punktów jako model, więc po prostu sprawdź ogólną kondycje tego egzemplarza. Przy tym przebiegu nie powinno tam być nic zużyte wewnątrz ani na zewnątrz. Skrzynia to klasyczny automat o dużej żywotności.

Gazu nie polecam, bo nie ma sensownego miejsca na butlę bez ograniczania możliwości konfiguracji wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.