Skocz do zawartości

Dziwne odgłosy z napędu/wału?


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

Do speców, może po objawach wystawią jakąś diagnozę.

Pacjent to 20 letni Daihatsu Rocky II

Objawy:

W czasie jazdy, nagle i niespodziewanie zaczyna coś wyć/buczeć/piszczeć z okolic przedniej części podwozia, jakby z pod silnika (wał?). Buczenie/wycie/piszczenie jest bardzo głośne pojawia się znienacka i przypomina dźwięk wiercenia wiertarą udarową w twardym betonie (głośność też podobna).

Trwa kilka, kilkanaście sekund, po czym równie nagle się urywa. Wycie pojawia się co kilka przejechanych kilometrów, zarówno w czasie jazdy jak i w sytuacji, gdy samochód stoi na luzie.

Doktory, mówi Wam to coś? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do speców, może po objawach wystawią jakąś diagnozę.

> Pacjent to 20 letni Daihatsu Rocky II

> Objawy:

> W czasie jazdy, nagle i niespodziewanie zaczyna coś wyć/buczeć/piszczeć z okolic przedniej części

> podwozia, jakby z pod silnika (wał?). Buczenie/wycie/piszczenie jest bardzo głośne pojawia się

> znienacka i przypomina dźwięk wiercenia wiertarą udarową w twardym betonie (głośność też

> podobna).

> Trwa kilka, kilkanaście sekund, po czym równie nagle się urywa. Wycie pojawia się co kilka

> przejechanych kilometrów, zarówno w czasie jazdy jak i w sytuacji, gdy samochód stoi na luzie.

> Doktory, mówi Wam to coś?

krzyżak wału, kompensacja do sprawdzenia. Trzeba się wczołgać pod auto i poszarpać za wał na zapiętym biegu i 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> krzyżak wału, kompensacja do sprawdzenia. Trzeba się wczołgać pod auto i poszarpać za wał na

> zapiętym biegu i 4x4.

Dzięki. Zapomniałem wspomnieć, że dzieje się tak w czasie jazdy z napędem tylko na tył (przód coś nie działa i muszę zawieźć auto do mechaniora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki. Zapomniałem wspomnieć, że dzieje się tak w czasie jazdy z napędem tylko na tył (przód coś

> nie działa i muszę zawieźć auto do mechaniora)

Lozyska w kole sprawdzales? Moze dostala sie woda i sie zaciera.

Ale to powinny byc mocno cieple po jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lozyska w kole sprawdzales? Moze dostala sie woda i sie zaciera.

> Ale to powinny byc mocno cieple po jezdzie.

Łożyska były dopiero co robione. a i buczenie wtedy było inne - raczej huczało. Ale przy okazji i tak poprosze o sprawdzenie. Po jeździe koła się nie grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Całkiem możliwe, skoro regularnie się powtarza. Trzeba by sprawdzić czy na zimnym też czy tylko

> kiedy się nagrzeje?

Łatwo maskę otworzyć jak zacznie hałasować i sprawdzić, chyba że to wiskoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Całkiem możliwe, skoro regularnie się powtarza. Trzeba by sprawdzić czy na zimnym też czy tylko

> kiedy się nagrzeje?

Najwcześniej zdarzyło się to 400-500m od ruszenia z pod domu - czyli na zimnym też. Ale czasami przejadę z 10-15km i nic.

Dłuższych tras nim na razie nie robię więc większego porównania nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najwcześniej zdarzyło się to 400-500m od ruszenia z pod domu - czyli na zimnym też. Ale czasami

> przejadę z 10-15km i nic.

> Dłuższych tras nim na razie nie robię więc większego porównania nie mam.

Ale masz wiatrak elektryczny, na pasku czy wiskozę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wciśniesz sprzęgło to przestaje?

Nie. Wciśnięcie sprzęgła nie ma wpływu na odgłosy. Ale jak dodaję gazu (czy to na luzie, czy na biegu) to pisk/buczenie przyspiesza (jak w wiertatrce). Dlatego myślałem, że to wał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Wciśnięcie sprzęgła nie ma wpływu na odgłosy. Ale jak dodaję gazu (czy to na luzie, czy na

> biegu) to pisk/buczenie przyspiesza (jak w wiertatrce). Dlatego myślałem, że to wał.

Ja tak mialem gdy nie rozpialem dokladnie reduktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Wciśnięcie sprzęgła nie ma wpływu na odgłosy. Ale jak dodaję gazu (czy to na luzie, czy na

> biegu) to pisk/buczenie przyspiesza (jak w wiertatrce). Dlatego myślałem, że to wał.

To coś z osprzętem na pasku, ew rozrusznik do przeglądu, może się bendiks zawiesza, choć hałas byłby wtedy cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To coś z osprzętem na pasku, ew rozrusznik do przeglądu, może się bendiks zawiesza, choć hałas

> byłby wtedy cały czas.

Dżwięk bendiksa znam. A tu jest głośno, z wibracjami i ewidentnie przypomina dźwięk wiercenia udarem w betonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podjechać do Ciebie w weekend, to podiagnozujemy zlosnik.gif

W Parchu W160 miałem tak, że przy nie rozpiętych sprzęgiełkach wał przedni wpadał w wibracje przy określonej prędkości ale to była kwestia sporego liftu i zrobionego spoa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dżwięk bendiksa znam. A tu jest głośno, z wibracjami i ewidentnie przypomina dźwięk wiercenia

> udarem w betonie.

Mój nadworny mechanik (którego nie polecam a czasem z nim flaszkę strzelę hehe.gif) - zaradził by w takiej sytuacji > radio podgłośnij i będzie pan zadowolony oink.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dżwięk bendiksa znam. A tu jest głośno, z wibracjami i ewidentnie przypomina dźwięk wiercenia

> udarem w betonie.

I rzeczywiście jest bez związku z włączaniem/wyłączaniem reduktora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.