Skocz do zawartości

Klekot po uruchomieniu-film. 3 dni na usunięcie usterki POPR


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Krótko i zwięźle: od marca po uruchomieniu silnika słychać było "klekotanie". Teraz jest przy każdym porannym uruchomieniu silnika od kilku do kilkunastu sekund (słychać na filmiku). Za 3 dni jadę do Chorwacji a mechanik robi nietęgą minę. Może ktoś pozna źródło problemu jaki miał kiedyś u siebie? KLIK (avi) Nie napiszę co i kiedy wymieniałem aby nie sugerować odpowiedzi. Czas nagli... panic.gif

Samochód Fiat Marea Weekend 1.9JTD 105 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś poszło nie tak. Wstawiłem link w poście do pliku AVI na zewn. serwerze.

Nadal filmik nie działa ...

EDIT:

Już działa ok.gif

Efekt dźwiękowy jakby coś ocierało albo stukał popychacz zaworu niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mechanik uważał "na moje słowo", że to popychacz. Jak mu zapuściłem dźwięk to się zdziwił, i uważa, iż to nie to. Zapodał" "rozpulchniony" alternator który właśnie na początku stuka (wiemy, że to alternatory to słabszy punkt tych aut) lub koło pasowe "dwumasowe". Zobaczymy co powie jutro - ma czas kilku sekund po odpaleniu na diagnozę-;) Jedyne co mogę obiecać, to że na 1000% napiszę co było powodem usterki. Tylko nadal liczę, że ktoś po odsłuchaniu powie: kurde, miałęm taki sam dźwięk i to było.... no właśnie co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie mechanik uważał "na moje słowo", że to popychacz. Jak mu zapuściłem dźwięk to się

> zdziwił, i uważa, iż to nie to. Zapodał" "rozpulchniony" alternator

Jak mi się kończył altek przy to przy pękającej obudowie ( oczywiście skleiłem go od razy po zakupie auta) po odpaleniu na jałowych obrotach był gwizd i chwilowo świeciła kontrolka ładowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny po nocce u mechanika i porannym odpaleniu nic nie stukało (u mnie pod domem codziennie "stukpuk"). Nie doszukując się magii, zastanawiam się, czy fakt, że w mojej miejscowości jest zawsze 2-3 stopnie chłodniej, a przede wszystkim dużo wilgotniej nie ma tu jakiegoś znaczenia... I proszę tylko bez" sorry, taki masz klimat" tongue.gif Na razie zdjęty pasek i szukają mechanicy przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już "bawiłem się" 2 x z alternatorem. Raz łożyska i rok później regulator napięcia. Jak pomyślę ile zapłaciłem... Achhh.

Jest diagnoza - mechanik uważa, że to sprzęgiełko w alternatorze ale głowy pod topór nie podstawi-;( Jak czytałem inne fora, to jest takie prawdopodobieństwo. I wspomniana zwiększona wilgotność może mieć wpływ - przez noc coś podrdzewieje taki mamy efekt.

Teraz mam łeb wielki od myślenia. Odezwę się wkrótce jaka decyzja i jakie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już "bawiłem się" 2 x z alternatorem. Raz łożyska i rok później regulator napięcia. Jak pomyślę

> ile zapłaciłem... Achhh.

> Jest diagnoza - mechanik uważa, że to sprzęgiełko w alternatorze ale głowy pod topór nie

> podstawi-;( Jak czytałem inne fora, to jest takie prawdopodobieństwo. I wspomniana zwiększona

> wilgotność może mieć wpływ - przez noc coś podrdzewieje taki mamy efekt.

> Teraz mam łeb wielki od myślenia. Odezwę się wkrótce jaka decyzja i jakie efekty.

jak dla mnie kolo zamachowe dwumasowe sie konczy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

Dla tych co twierdzili, że nie pojedzie do Chorwacji... witam po powrocie i ponad 3.000km-;)drive.gifKoło dwumasowe robiłem 2latka temu i byłbym zdziwiony, ale iluż to już jest zdziwionych na forum...-;) Ale do rzeczy. Z braku czasu postanowiłem zawierzyć mechanikom. Kupiłem nowy alternator (ca 300PLN) i sprzęgiełko (ca 100PLN) i ... po problemie. Osobiście obstawiam, sprzęgiełko ale nie mogłem 1 dzień przed wyjazdem ryzykować. Wkrótce w wolnej chwili rozbiorę alternator (chcę go sprzedać jak będzie OK) i wskażę winowajcę: czy on czy jego sprzęgło.

Dziękuje tym, którzy uczestniczyli w tym wątku i próbowali pomóc. Może ktoś, kiedyś go wykopie i zawarte tu informacje przydadzą się. O to chyba chodzi... -;)pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Dla tych co twierdzili, że nie pojedzie do Chorwacji... witam po powrocie i ponad 3.000km-;) Koło

> dwumasowe robiłem 2latka temu i byłbym zdziwiony, ale iluż to już jest zdziwionych na

> forum...-;) Ale do rzeczy. Z braku czasu postanowiłem zawierzyć mechanikom. Kupiłem nowy

> alternator (ca 300PLN) i sprzęgiełko (ca 100PLN) i ... po problemie. Osobiście obstawiam,

> sprzęgiełko ale nie mogłem 1 dzień przed wyjazdem ryzykować. Wkrótce w wolnej chwili rozbiorę

> alternator (chcę go sprzedać jak będzie OK) i wskażę winowajcę: czy on czy jego sprzęgło.

> Dziękuje tym, którzy uczestniczyli w tym wątku i próbowali pomóc. Może ktoś, kiedyś go wykopie i

> zawarte tu informacje przydadzą się. O to chyba chodzi... -;)

hm no ciekawe, u siebie mialem zatarte to sprzegiełko i wszystko chodziło perfekt smile.gif gdybym alternatora nie wyciagał to bym nie wiedzial ze nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.