Skocz do zawartości

Uszkodzony wąż chłodnicy


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jakieś zwierzątko postanowiło mi nadgryźć przewód od chłodnicy.

Kiedyś usłyszałem że można kupić takie przewody na metry, czy to prawda ?

Czy ten przewód można jakoś kształtować (potrzebny mi jest taki trochę w kształcie litery S) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba jakieś zwierzątko postanowiło mi nadgryźć przewód od chłodnicy.

> Kiedyś usłyszałem że można kupić takie przewody na metry, czy to prawda ?

Można, przewody przemysłowe. Ale tego nie powyginasz jak trzeba. Ja musiałem zastosować kolanko do rur - tak prowizorka z którą jeździłem do czasu zakupu oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba jakieś zwierzątko postanowiło mi nadgryźć przewód od chłodnicy.

> Kiedyś usłyszałem że można kupić takie przewody na metry, czy to prawda ?

> Czy ten przewód można jakoś kształtować (potrzebny mi jest taki trochę w kształcie litery S) ?

Jaki potrzebujesz i do czego?Jeśli chodzi o zwierzątko polecam zamontować jakiś odstraszacz bo za chwile ci coś innego przegryzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tego nie powyginasz jak trzeba. Ja musiałem zastosować kolanko do

> rur - tak prowizorka z którą jeździłem do czasu zakupu oryginału.

Szkoda, na szczęście u mnie dziurka i ubytek są bardzo małe więc nie muszę się tak ratować, będę atakował jakiś sklep z pytaniem o cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki potrzebujesz i do czego?

Górny przewód chłodnicy do fiata 500 1.2

> Jeśli chodzi o zwierzątko polecam zamontować jakiś odstraszacz bo za

> chwile ci coś innego przegryzie.

Własnie w tym problem że w innym aucie już 3 razy przewody zapłonowe przegryzły angryfire.gif

Nie wiem jak się przed draniami zabezpieczyć skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Górny przewód chłodnicy do fiata 500 1.2

Rzucę okiem z rana

> Własnie w tym problem że w innym aucie już 3 razy przewody zapłonowe przegryzły

> Nie wiem jak się przed draniami zabezpieczyć skutecznie.

Kup sobie coś takiego co się nazywa antykuna a emituje drażliwe dla gryzoni dźwięki uwierz działa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, na szczęście u mnie dziurka i ubytek są bardzo małe więc nie muszę się tak ratować, będę

> atakował jakiś sklep z pytaniem o cenę.

Jak dziurka mała, to można jeszcze tymczasowo poeksperymentować z taśmą do uszczelniania takich awarii. U mnie niestety sparciał cały przewód i lało się z niego w kilkunastu miejscach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, na szczęście u mnie dziurka i ubytek są bardzo małe więc nie muszę się tak ratować, będę

> atakował jakiś sklep z pytaniem o cenę.

jak to takie małe to warto się pobawić taśmą samowulkanizującą http://bit.ly/1n4pYtZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozładowuje to akumulatora?

Nie,pobór prądu jest minimalny.Montowałem coś takiego klientowi ,3 x kable wymieniał ostatnio wąż chłodnicy prawdopodobnie kuna.Wąż bagatela 350 zł tylko oryginał.Też raczej nie do dorobienia.Był u mnie po 2 miechach mówi że się uspokoiło,teraz zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dziala.Powiesilem 3, a i tak przewody stracilem.

nie wiem co powiesiłeś, może o zapachu leśnym i zwierz czuje się jak u siebie w domu zlosnik.gif(oczywiści taki żart)

powiem tak,na naszym parkingu zadomowiła się kuna, zżarła mi wygłuszenie maski, pokrowiec na akumulator osłonkę piankowa przewodu klimatyzacji, napisałem ze zżarła ale tak naprawdę to trochę tylko ponadgryzała, założyłem na przewodzie pompy hamulcowej kostkę domestosa w koszyczku i od tej pory mam spokój, kuna przeniosła się na sąsiedni samochód zlosnik.gif, sąsiad też założył kostkę i następny też itd, naprawdę jest to sprawdzony sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.