Skocz do zawartości

Oświetlenie zewnętrzne


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Za dwa tyg mam mieć robioną elewację, tak sobie wymyśliłem że na podbitce dam kilka oprawek halogenowych z żarówkami LED. W sumie deszcz tam nie dojdzie, ale dobrze bylo by gdyby były szczelne (pył, muchy, itd)

Jakie warto zakupić ? Te wodoszczelne sa bardzo drogie i chyba nie są aż tak szczelne potrzebne.

Nad wejściem oraz wjazdem do garażu wymyśliłem że dam linijkę LEDową. chciałbym, żeby była schowana / zabudowana od dołu w ociepleniu. Czy są jakieś obudowy do takich linijek ? Chciałbym obudować ją styro i ułatwić wymianę linijki / diód jak się spalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !

> Za dwa tyg mam mieć robioną elewację, tak sobie wymyśliłem że na podbitce dam kilka oprawek

> halogenowych z żarówkami LED. W sumie deszcz tam nie dojdzie, ale dobrze bylo by gdyby były

> szczelne (pył, muchy, itd)

Uważaj jakie kupisz - w drodze do pracy mijam dom, który ma właśnie w podbitce wsadzone (chyba) jakieś halogenki czy led-y, których kąt świecenia jest dosyć wąski - po zaświeceniu dom wygląda jak zebra grinser006.gif Ciemno-jasno-ciemno-jasno itp hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zwykłe oprawy jak pod halogeny, żródła światła to led 3,2W. Świeci to tak - foto tuż po

> uruchomieniu, nawet kostki jeszcze nie miałem na podjeździe

Dzieki za fotke, wlasnie o cos takiego mi chodzi, bardzo fajnie to wyglada ok.gif.

Pamietasz jakie oprawki dawales ? Jezeli nie pamieasz firmy czy byly to dedykowane na zewn (ktore ciezko znalesc i sa drogie tongue.gif), czy zwykle ?

Wstawiales zwykle + podmieniles/wstawiles zarowke LED czy od razu LED ?

To jest 12V czy 230V ?

Gdzies doczytalem ze niby lepiej 12V, bo dluzej poswieca LEDy confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile to jest drogo?

> Jak ma być szczelnie, to może Oprawy najazdowe - przykład z allegro 40 zł/szt.

> Albo zwykłe naświetlacze LED - większość ma IP65 - i koszt ok 30 zł/szt ale trudniej je zabudować,

> bo są prostokątne.

Drogo to ok 500zl za np 3szt.

Z najazdowymi trzeba by kombinowac bo nie maja mocowania, a montaz bedzie robil czlowiek od elewacji tak przy okazji, wiec nie chce mu komplikowac. Poza tym czesc bedzie w skosie, wiec przyda sie regulacja katu.

Naswietlacz jest duzy i brzydki, chce takie zwykle wpuszczane, ale jak najbardziej szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam zwykłe taniochy od trzech lat z ledowymi żarówkami w tym samym wieku - świecą w porządku nie

> ma co robić doktoratu z tego tematu

jezeli nic nie znajde to chyba tak sie skonczy, ze pojde do sklepu i wybiore najsolidniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki za fotke, wlasnie o cos takiego mi chodzi, bardzo fajnie to wyglada .

> Pamietasz jakie oprawki dawales ? Jezeli nie pamieasz firmy czy byly to dedykowane na zewn (ktore

> ciezko znalesc i sa drogie ), czy zwykle ?

> Wstawiales zwykle + podmieniles/wstawiles zarowke LED czy od razu LED ?

> To jest 12V czy 230V ?

> Gdzies doczytalem ze niby lepiej 12V, bo dluzej poswieca LEDy

Oprawki kupowałem na allegro - zwykłe, blaszane, za jakieś grosze. Zależało mi tylko by były w kolorze szczotkowanego niklu a nie wściekle świecącego chromu wink.gif.

LEDy mam na 230V, ale nie pamiętam firmy - musiałbym odszukać FV, brałem tego ponad 100szt w miejscowej hurtowni. Kosztowały chyba po 12,50zł/szt + 1,2zł za wtyczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.