Skocz do zawartości

Espace IV 2.0 16v / 2.0T + lpg ?


Sim86

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy z francuskiego ogródka smile.gif

Zastanawiam sie nad zakupem francuskiego autobusu bo rodzinka mi sie powiększyła i potrzebuje dużego auta ... zastanawiam sie nad silnikami 2.0/2.0T z gazem.

Jak to chodzi w tej konfiguracji? Czy auto jest ogólnie problemowe? Jakie ma bolączki ? Co jest kłopotliwe? Ile to pali ? Czy części są drogie?

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz tu będzie najmniejszym problemem. Oczywiście dobra i dobrze założona instalka.

Więcej problemów pewnie sprawią nietypowe rozwiązania. Np u kolegi ciągle głupiał rozdział powietrza - nawiewy. Strefy klimy. Głupiejące szyby.

Ale komfort jazdy wynagradza wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie koledzy z francuskiego ogródka

> Zastanawiam sie nad zakupem francuskiego autobusu bo rodzinka mi sie powiększyła i potrzebuje

> dużego auta ... zastanawiam sie nad silnikami 2.0/2.0T z gazem.

> Jak to chodzi w tej konfiguracji? Czy auto jest ogólnie problemowe? Jakie ma bolączki ? Co jest

> kłopotliwe? Ile to pali ? Czy części są drogie?

> Dzięki za odpowiedzi

Poczytaj tu smile.gif

http://www.espacepl.org/f/viewforum.php?f=73&sid=a6fa2fa9fbf29099323601383258c2fa

Jeśli chodzi o francuski autobus to polecam z własnego doświadczenia C8 i pozostałe z rodziny P807/Phedra/Ulysse smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gaz tu będzie najmniejszym problemem. Oczywiście dobra i dobrze założona instalka.

> Więcej problemów pewnie sprawią nietypowe rozwiązania. Np u kolegi ciągle głupiał rozdział

> powietrza - nawiewy. Strefy klimy. Głupiejące szyby.

> Ale komfort jazdy wynagradza wszystko.

czyli miał 4ro strefową klimę? głupiejące szyby? tzn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No Reno i to wystarcza

Tak. Citroen to szczyt niezawodności. Ostatni berlingo z 2008 r. 1,6 16v tydzień nie chciało jeździć. Krztusiło się, prychało. Kilku mechaników poległo, na kompie wszystko ok, a ten jakby nigdy nic, sam się naprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak. Citroen to szczyt niezawodności. Ostatni berlingo z 2008 r. 1,6 16v tydzień nie chciało

> jeździć. Krztusiło się, prychało. Kilku mechaników poległo, na kompie wszystko ok, a ten jakby

> nigdy nic, sam się naprawił.

Moje od 25 lat nigdy mnie nie zawiodły smile.gif

A co chciałem kupić Reno (tanie nie były) to padaka frown.gif

17 lat temu Renault19 (wiliams) 4 lata temu Espace IV 2,2dCi Initiale Paris.

Trzeciego podejścia nie będzie, wolę PSA smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie, odpukać, na Renault za bardzo nie psioczę. Teść tez ma już drugie i są bezproblemowe.

A eurovany są fajne tylko mnie ciągle nie pasują niskie siedziska tylnych foteli. Ale co tam jeden woli córkę, drugi matkę. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie było 19 w wersji williams

Były smile.gif czerwony sedan (4d) 1.8i 16v, rocznik 1992, alu 15", łapacz na masce, na pokrywie zaworów napis F16 i.e. williams.

Myślisz, że ktoś sobie sam wydrapał ? Nie sądzę smile.gif ale pewnie wiesz lepiej smile.gif

http://m.autocentrum.pl/dane-techniczne/...37km-1992-1995/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje od 25 lat nigdy mnie nie zawiodły

> A co chciałem kupić Reno (tanie nie były) to padaka

> 17 lat temu Renault19 (wiliams) 4 lata temu Espace IV 2,2dCi Initiale Paris.

lepszej wersji nie mogłeś wybrać zlosnik.gif chciało się tanio to się nie udało grinser006.gif

akurat kolega z silnikami 2.0 będzie miał mało problemów a mój sąsiad ma Espaca i nie ma większych problemów więc model modelowi nie równy

> Trzeciego podejścia nie będzie, wolę PSA

clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepszej wersji nie mogłeś wybrać chciało się tanio to się nie udało

> akurat kolega z silnikami 2.0 będzie miał mało problemów a mój sąsiad ma Espaca i nie ma większych

> problemów więc model modelowi nie równy

Nie jeździ się na samym silniku, przypadłości z elektroniką tego modelu (zresztą nie tylko tego Reno) są opisywane przez wielu useów. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jeździ się na samym silniku, przypadłości z elektroniką tego modelu (zresztą nie tylko tego

> Reno) są opisywane przez wielu useów.

Ale wielu nie jeździ do konowałów i nie ma takich kosmicznych problemów grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wielu nie jeździ do konowałów i nie ma takich kosmicznych problemów

Ale i tak muszą jeździć, vide tutaj niektórzy z licznikami od Scenica czy Espacea.

Jeszcze mi się rzadna elektronika w cytrynach tak nie psuła, tym bardziej liczniki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Były czerwony sedan (4d) 1.8i 16v, rocznik 1992, alu 15", łapacz na masce, na pokrywie zaworów

> napis F16 i.e. williams.

> Myślisz, że ktoś sobie sam wydrapał ? Nie sądzę ale pewnie wiesz lepiej

> http://m.autocentrum.pl/dane-techniczne/...37km-1992-1995/

williams to wersja limitowana clio (cały samochód, nie tylko silnik), R19 jeśli już to 16S albo 16V z silnikiem który opisujesz (1.8 16v). A jakby tam ktoś przykleił TDI to też byś to łyknął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mówię to ja właściciel Espace, który już troche w auto włożył...mimo wszystko warto

smile.gif

jeszcze jedno pytanie...na autocentrum.pl znalazłem takie dane

Opony Renault Espace IV

Szerokość 225 mm

Profil od 55 do 65 %

Średnica od 15" do 17"

tam naprawde idzie zamontować 15'' ?? shocked.gif

Wiadomo że ze względów finansowych były by to 16stki ale 15stki sie da czy to jakaś bujda ?

A jakie tam jest zawieszenie? Tył chyba belka...

Dziś oglądałem dwie sztuki ale jedna nie miała hamulców tzn tarcze i klocki przód/tył do wyrzucenia a drugiej zbierało opony z tyłu i miała kratke zamiast siedzeni z tyłu z rejestracją na 5 os

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze jedno pytanie...na autocentrum.pl znalazłem takie dane

> Opony Renault Espace IV

> Szerokość 225 mm

> Profil od 55 do 65 %

> Średnica od 15" do 17"

> tam naprawde idzie zamontować 15'' ??

> Wiadomo że ze względów finansowych były by to 16stki ale 15stki sie da czy to jakaś bujda ?

> A jakie tam jest zawieszenie? Tył chyba belka...

> Dziś oglądałem dwie sztuki ale jedna nie miała hamulców tzn tarcze i klocki przód/tył do wyrzucenia

> a drugiej zbierało opony z tyłu i miała kratke zamiast siedzeni z tyłu z rejestracją na 5 os

pewnie da się włożyć 15, tylko powiedz jaki ma to sens? a z tył€? tak jest belka, ale kupując espaca nawet nie czytalem na ten temat, wiec sie nie wypowiem ok.gif

lepiej kupic rejestrowanego na 7 osób, tak na przyszlosc, ja mam zarejestrowanego na 7 osób lecz tylko 5 foteli, planuje dokupic brakujące dwa i jesli tylko zajdzie potrzeba too dolożyć.

A co do samego autka, no śmiga się nim rewelacyjnie, duże, przestronne, bardzo duzo miejsca i schowków, choć np Scenic drugiej generacji ma tych schowków jeszcze wiecej np. z tyłu, system ISOFIX, ale to chyba już każde auto ma. Co jeszcze, napewno trzeba sie przyzwyczaić do systemu START/STOP i odpalania z karty, ja przez miesiac szukałem stacyjki hehe...aaa bym zapomniał, standardowego recznego tez nie ma i tez sie trzeba przyzwytczaic że zamiast zaciągnąć rećzny przy fotelu zaciągasz z przodu taki jakby malenki uchwyt, szufladkę hehe.gifzlosnik.gif Dużo elektorniki, trzeba brac na to poprawkę, to chyba tyle jak narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to sam ręczny Ci się nie zaciąga ? nie masz hands free ?

a to taki dodatkowy bajer na postoju sie załączający?

A w zime da sie polatać bokiem ?? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to taki dodatkowy bajer na postoju sie załączający?

Nie wiem czy dodatkowy bo mam go w standardzie zlosnik.gifzlosnik.gif

> A w zime da sie polatać bokiem ??

a po co przecież to nie auto sportowe zlosnik.gif a i z ESP nie łatwo grinser006.gif

Później Golfami latają na wstecznym grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie...2.2dci ? .....

Wiem, wiem...chce gaz a pyta o traktor 270751858-jezyk.gif

Stoi taki u mnie nieopodal i gość chce 7.9k zł za 04r. czytałem o tym silniku i lepiej nie ma sie co pakować w problemy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze jedno pytanie...2.2dci ? .....

> Wiem, wiem...chce gaz a pyta o traktor

> Stoi taki u mnie nieopodal i gość chce 7.9k zł za 04r. czytałem o tym silniku i lepiej nie ma sie

> co pakować w problemy co ?

Jesteś samowystarczalny smile.gif

Pytasz i sam z sensem sobie odpowiadasz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jesteś samowystarczalny

>Pytasz i sam z sensem sobie odpowiadasz

grinser006.gif

> Kumpel miał takiego. Teraz jest "pucharem przechodnim" w okolicach Radomska. Więcej stoi w komisach

> niż jeździ. Silnik tragedia

no to tak jak myślalem i czytałem w jakimś Auto Świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to tak jak myślalem i czytałem w jakimś Auto Świecie

Auto Szmata to tendencyjny tygodnik, tam każdy francuz to zło smile.gif a niemieckie zawsze najlepsze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto Szmata to tendencyjny tygodnik, tam każdy francuz to zło a niemieckie zawsze najlepsze

Ja tam przeglądam bo kupują go kumple z roboty smile.gif ale o nowej Lagunie wypowiadali sie nieźle i o megance też smile.gif

Nie mniej jednak wracając do wątku...czy zwykły 2.0 16v wystarczy żeby Espacem pojeździć w miarę "dynamicznie" tzn nie zamulać całego pasa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.