Skocz do zawartości

c5 klima


olekk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moje wprawdzie auto, tylko kolegi (moje francowate spisuje się świetnie) i taki problem - cytryna c5 2004 i jest tam taki przycisk od klimy "ECO", który wyłącza klimę. W necie jest opisany problem gdy dmuchawa chodzi cały czas na maksa i ECO nie można włączyć, to wina zepsutego tranzystora regulatora nawiewu, ale co zrobić (lub co sie mogło stać) gdy kontrolka tego ECO świeci cały czas? Jak to wyłączyć? No i klima się wtedy nie załącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie moje wprawdzie auto, tylko kolegi (moje francowate spisuje się świetnie) i taki problem -

> cytryna c5 2004 i jest tam taki przycisk od klimy "ECO", który wyłącza klimę. W necie jest

> opisany problem gdy dmuchawa chodzi cały czas na maksa i ECO nie można włączyć, to wina

> zepsutego tranzystora regulatora nawiewu, ale co zrobić (lub co sie mogło stać) gdy kontrolka

> tego ECO świeci cały czas? Jak to wyłączyć? No i klima się wtedy nie załącza.

Niezawodne na C5 I jest dłuższe odpiecie ACU smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niezawodne na C5 I jest dłuższe odpiecie ACU

Coś już jest, przekażę koledze. Dzięki.

Po 20 minutach..... A dłuższe odpięcie to na ile? Bo na 15 minut nic nie dało. Dalej po uruchomieniu silnika zapala się kontrolka przy przycisku ECO, no i co z tym się wiąże klima nie działa. Ktoś miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś już jest, przekażę koledze. Dzięki.

> Po 20 minutach..... A dłuższe odpięcie to na ile? Bo na 15 minut nic nie dało. Dalej po

> uruchomieniu silnika zapala się kontrolka przy przycisku ECO, no i co z tym się wiąże klima

> nie działa. Ktoś miał podobny przypadek?

To chyba trzeba podpiac pod Lexie i zobaczyc co sie dzieje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok. Przekażę mu. Tak nie chciałem nic sugerować ale czy np. brak czynnika w układzie klimy nie

> spowoduje takiego stanu?

Z tego co pamiętam u mnie po prostu nie włączała się sprężarka a auto świecił bez ECO. Poza ECO da się normalnie regulować nawiewy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pamiętam u mnie po prostu nie włączała się sprężarka a auto świecił bez ECO. Poza ECO da

> się normalnie regulować nawiewy?

No właśnie, ECO pali sie cały czas nawet po "włączeniu" klimy. Świecą wtedy kontrolki AUTO i ECO a klima nie startuje. Nawiewy przełączają sie normalnie jak i normalnie działa zmiana prędkości nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, ECO pali sie cały czas nawet po "włączeniu" klimy. Świecą wtedy kontrolki AUTO i ECO a

> klima nie startuje. Nawiewy przełączają sie normalnie jak i normalnie działa zmiana prędkości

> nadmuchu.

A wiatrak chłodnicy kręci ? Zarówno na wolnych jak i na max ?

C5 nie jest głupim samochodem, wszystko kontroluje BSI, i sam sobie krzywdy zrobić nie da.

Sugeruję jednak podpiecie Lexii a nie macanie na ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiatrak chłodnicy kręci ? Zarówno na wolnych jak i na max ?

> C5 nie jest głupim samochodem, wszystko kontroluje BSI, i sam sobie krzywdy zrobić nie da.

> Sugeruję jednak podpiecie Lexii a nie macanie na ciemno.

Na razie nikt w ciemno nie maca, tylko podpytywanie czy ktoś sie spotkał już z czymś takim? Na razie czarna magia i dlatego dzisiaj kolega wstawił auto do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie nikt w ciemno nie maca, tylko podpytywanie czy ktoś sie spotkał już z czymś takim? Na

> razie czarna magia i dlatego dzisiaj kolega wstawił auto do warsztatu.

Po ostatnich bojach w C5 do sprawdzenia:

- akumulator - czy ma dobre napięcie. Jak aku się kończy to elektronika odstawia dziwne numery. (błąd sondy lambda, szalejące szyby, itp pierdoły).

- termostat- to dziwne, ale chłodzenie zamknięte na "obiegu"- zacięty termostat. Tu jednocześnie świeciło się Auto i Eco.

- Lexia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po ostatnich bojach w C5 do sprawdzenia:

> - akumulator - czy ma dobre napięcie. Jak aku się kończy to elektronika odstawia dziwne numery.

> (błąd sondy lambda, szalejące szyby, itp pierdoły).

Aku jest nowy.

> - termostat- to dziwne, ale chłodzenie zamknięte na "obiegu"- zacięty termostat. Tu jednocześnie

> świeciło się Auto i Eco.

Ciekawe, podpowiem że takie cuda sie zdarzają z niesprawnym termostatem.

> - Lexia

Będzie podpięty dzisiaj albo w poniedziałek. Zależy jak mocno mechanior będzie obłożony robotą. Z tego co kolega mówił, to odłączona była sprężarka klimy a jak ja podłączyli to pracowała nawet w położeniu "zapłon". Możliwe to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aku jest nowy.

> Ciekawe, podpowiem że takie cuda sie zdarzają z niesprawnym termostatem.

> Będzie podpięty dzisiaj albo w poniedziałek. Zależy jak mocno mechanior będzie obłożony robotą. Z

> tego co kolega mówił, to odłączona była sprężarka klimy a jak ja podłączyli to pracowała nawet

> w położeniu "zapłon". Możliwe to jest?

Przeciez sprezarka klimy nie jest elektryczna grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez sprezarka klimy nie jest elektryczna

Nie wiem. Ja sie na tym nie znam. Zakład który wydał tę diagnozę wydawał się być fachowym (klima, elektryka itp itd....) ale też wydało nam się to dziwne, więc kolego pojechał dzisiaj do innego. Podpięcie po Lexię, odczytanie błędów, diagnoza i naprawa w poniedziałek.

Czyli co, zdaje sie że sprężarka jest napędzana paskiem ale ma sprzęgło jakieś elektro-magnetyczne? C5 z 2004r. silnik1,8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli co, zdaje sie że sprężarka jest napędzana paskiem ale ma sprzęgło jakieś elektro-magnetyczne?

> C5 z 2004r. silnik1,8.

Na 100%, citroen jest w tym jednym wypadku bardzo tradycyjny smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na 100%, citroen jest w tym jednym wypadku bardzo tradycyjny

Czyli już wiemy że pierwszy warsztat to "niźli" fachowcy i naciągacze (a taki ładny szyld mają i nawet chwaleni byli). Dobrze że w porę został zmieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.