Skocz do zawartości

stilo skywindow pomoc


guruking1989

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam szukam kogos z okolicy Katowic kto moglby mi pomoc w naprawie mojego szyberdachu. Oczywiscie

> zaplace za pomoc.

Z chęcią pomogę:

Opcja nr 1:

silikon-uniwersalny-9-L3VwbG9hZC9pYmxvY2svMTAwLzEwMGNjZDA4MDkwMDI0YjRjYWNmMWYyN2Q2NDY0OTJlLmpwZw==.jpg

Opcja nr 2:

power-tape-pattex-wzmocn_6460.jpg

Śmieszne, prawda? biglaugh.gif Mnie też śmieszyło jak mi tak napisali.... jak mi 3 razy samochód zalało to wybrałem opcję nr 2 hahaha.gif

Pozdrawiam waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skywindow ale odkąd kupiłem samochód jeszcze go nie otwierałem wink.gif Mam w ogóle silniczek wyciągnięty od tego dachu. Mam zajechaną zębatkę. Niby wszystko działa tylko ta zębatka... Jutro zadzwonię do Warszawy do serwisu żeby mi taką przysłali. Zobaczymy może rzeczywiście to tylko taka pierdółka a dach działa normalnie. Było by super choć roletę odsunąć smile.gif P.S. Wiecie jak ściągnąć obudowę od tego silniczka żeby dostać się do środka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz jeszcze zrobic tak jak ja> sciagnac podsufitke i zamienic zebatki z roletki z silniczka do tylu dac do przodu, roletka nie potrzebuje bardzo duzej sily zeby sie przesuwac, jezeli nie jest masakrycznie wytarta bedzie dzialac na roletce food.gif

jezeli wyciagniesz silniczek od roletki to zauwazysz ze zebatka na roletce jest wykonana z innego materialu"twardszy" niz ta na przodzie( przeskakiwanie, wyrabianie sie odlew ZnAl)

co do rozbiorki , banalnie prosta, obudowa silniczka jest na zatrzaskach ktore podwazasz , obudowy pasuja wiec tylko elektronika musisz zamienic grinser006.gif i wtedy probojeszz sky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem właśnie do serwisu szyberdachów w Warszawie. Powiedziałem, że mam wytartą zębatkę. Koleś mówi, że skoro ona jest wytarta to znaczy, że coś z dachem jest nie tak bo ta zębatka jest najmocniejszym elementem tego dachu... A to ciekawe bo skoro twierdzisz, że ta z tyłu od rolety jest mocniejsza to ja już nie wiem. A jeszcze mam pytanko bo odkąd kupiłem samochód (będzie już kilka lat wink.gif ) jeszcze tego nie robiłem. Czy jakbym podłączył ten silnik z przodu (mam go wyciągniętego) bez wytartej zębatki to sama roletka powinna chodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura...zebatka jest tak skonstruowana ze wrazie problemow lub napotkanego oporu bedzie przeskakiwac i sie wyrobi gdyz to odlew znal. Mozesz podpiac nie przykrecajac silnika do dachu. Niech wisi na kablu w razie kalibracji unikniesz strat gdy ciegna sa ok. Jrzeli po podlaczeniu silnika dachu roletka nie zadziala na guzik zasuw lub odsuw. Tzn ze musi byc kalibracja dachu... mozesz sprobowac otworzyc dach recznie imbusem tylko jezeli bedzie przeskakiwac tzn ze musisz najlepiej podmienic zebatke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co zrozumiałem, podłączyć silnik tylko na kabel i roleta powinna chodzić ? Nie wiem o co

> chodzi z tą kalibracją... :/

Tak. Teraz nie bedzie dzialac bo tzw obwod przerwany jeden o drugi silnik jest ze soba powiazany. Kalibracja to pokretlo naciskasz i trzymasz jezeli silnik przykrecony . Zebatka nie przeskakuje wtedy silnik wykonuje prace skokowa po to zeby wychwycic moment w ktorym jest dach jezeli zamkn to bedzie go otwieral calego do konca i zamykal do pozycji 0 zamknietej w miwdzy czasie roletka zrobi to samo. Jezeli ws ystko w dachu jest ok dsch bedzie dzialac i roletka tez. Zrob tak podepnij sam silnik i zobacz czy cos dziala. Jezeli roletka nie a silnik od dachu tak. Czeka cie kolejny etap zamiany zebatek. Zrob foto jak wyglada ta zebatka zepsuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak znajdę chwilę to pójdę ten silniczek podpiąć. Teraz i tak leje to lepiej z dachem nie kombinować wink.gif Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego do dachu dali taką słabą zębatkę a do rolety mocną... ? Na zdjęciu zębatka ikonka_photo2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myslalem ze masz na wymiane te ciegna, a co do skywindow to opisz co jest nie teges,

> moze tylko jest zablokowany

no wiec jakies pol roku temu dach zaczol wariowac sam sie otworzyl do polowy potem po zrobieniu inicjacji zamknoł sie.

Na dzien dzisiejszy jedyne co mi sie udalo to otworzyc rolete ale ona nie chce sie zamnknac.

Jesli chodzi o dach to po przekreceniu pokretła otwiera sie pierwsza tafla (ta pierwsza uchylna szyba) doslownie na 1 cm i koniec dalej cos strzela jakby zebatka.

Probowalem recznie go otworzyc jest tak samo, przeskakuje zembatka i dalej czuje mocny opór. Nie chce probowac mocniej zeby cos bardziej nie popsóć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkminilem ze wlasnie dla awarii, w razie napotkania na duzy opor(blokada wywolana przez smieci itp, lub zlej synchronizacji stron "ciegien") wytrze sie wlasnie zebatka gdyz jest zrobiona tak aby nie dosc ze przeskakiwac to i wyrabiac bez dalszych strat w dachu ( demontaz) w roletce zastosowano zdecydowanie wg mnie lepsza ktora mozna smialo zamienic, gdyz roletka nie potrzebuje tyle sily co panele od dachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanko... Jak zdjąć tą obudowę od silniczka dachu? Próbowałem ale nie idzie a nie chce go

> połamać. Czy trzeba zdjąć może to pokrętło wpierw czy jak się do tego zabrać?

Trzeba ścisnąć obudowę po obydwu stronach i pociągnąć ją w dół. Następnie odłączasz wtyczki i obudowę razem z pokrętłem masz w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.