Skocz do zawartości

Migająca kontrolka ładowania...


Rekomendowane odpowiedzi

Ale co ciekawe tylko po przekręceniu stacyjki. Dzieje się tak czasami. Ładowanie po odpaleniu auta jest ok (14.4V-14.1V), czy przyczyną może być ostatnio podłączony pod zapalniczkę zegarek/termometr/woltomierz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

> pęknieta obudowa alternatora?

Raczej nie, altek nowy, tzn. po kompletnym remoncie w firmie która specjalizuje się w altkach.

Chyba będę musiał podmienić na starego i obserwować, a nowego na gwarancji dać niech sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam również problem z ładowaniem.

Jakieś 2 tyg temu sprawdzałem napięcie akumulatora (ok 13V) oraz ładowania (około 14,5V, mierzone miernikiem analogowym). Akumulator roczny.

Przedwczoraj podczas jazdy zauważyłem, że podczas zmiany biegów gdy na moment spadają obroty, zapala się kontrolka ładowania. Po dojechaniu do celu i wyłączeniu silnika, już nie odpalił- akumulator rozładowany. Ładowany 4 godziny, ledwo przejechałem niecałe 42km, ostatnie już bez świateł, nie działały nawet zegary z powodu niedostatku energii. A zanim to się stało, na wysokich obrotach kontrolka nie świeciła się, potem świeciła, a następnie jak opisałem.

Zabrałem akumulator do domu, naładowałem i przyjechałem autem do domu. Na trasie bez zmian: na wysokich obrotach kontrolka ładowania nie świeciła się, ale na wolnych tak. Co dziwne, jak dojechałem do domu, na parkingu zawróciłem na drugi (brak miejsca) i od tego momentu kontrolka na wolnych się nie świeciła- nagle problem zniknął. Sprawdziłem napięcie podczas ładowania- ciut powyżej 14V, na obrotach to samo, ale 2 razy w ciągu kilkunastu sekund zauważyłem, że wskazówka woltomierza zafalowała czyli był spadek napięcia.

Sprawdziłem po kilku godzinach napięcie akumulatora, czy go coś nie rozładowuje- bez zmian- ok 13V.

Co mogło paść?

Gdzie we fiacie Brava 1.4 jest regulator napięcia- na obudowie alternatora? Warto go wymieniać i czy da się to osobno kupić?

Może to być problem szczotek?

Nie wiem czy to ma znaczenie, że stało się to po mroźnej nocy, a w dzień padał śnieg z deszczem (na wskutek tego tak przymarzły mi drzwi, że urwałem klamkę frown.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Włożyłem niedrogo kupiony używany alternator, przy okazji wymieniono pasek. Teraz działa, a co dokładnie siadło w alternatorze nie wiem.

Klamkę wymienię, jak przyjdą dodatnie temperatury.

Patrząc na historię zakupów na aukcji, nie byłem jedynym co wtedy urwał klamkę smile.gif

> Miałem kiedyś identyczny przypadek. Urwał się drut w regulatorze napięcia (przewodzi prąd) i raz

> łączył a raz nie.

> PS. Powodzenia przy wymianie klamki, jeszcze w zimnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Włożyłem niedrogo kupiony używany alternator, przy okazji wymieniono pasek. Teraz działa, a co

> dokładnie siadło w alternatorze nie wiem.

> Klamkę wymienię, jak przyjdą dodatnie temperatury.

> Patrząc na historię zakupów na aukcji, nie byłem jedynym co wtedy urwał klamkę

> > PS. Powodzenia przy wymianie klamki, jeszcze w zimnie.

Ja kiedyś szarpałem wszystkie wkoło oby zdążyć do roboty...po chwili oprzytomniałem i wdusiłem guzik na pilocie... oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.