Skocz do zawartości

Dzień wolny a urlopówka


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli, tak jak dziś, nigdzie nie wyjeżdżam, a pracodawca nie ma możliwości wypisania urlopówki, to wystarczy że włożę na trochę tarczę do tachografu np. na młotki, czy jednak muszę kawałek przejechać? spineyes.gif

Wczoraj skończyłem pracę o 14:30 i jutro zacznę pewnie dopiero po 8. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli, tak jak dziś, nigdzie nie wyjeżdżam, a pracodawca nie ma możliwości wypisania urlopówki, to

> wystarczy że włożę na trochę tarczę do tachografu np. na młotki, czy jednak muszę kawałek

> przejechać?

Nie musisz nigdzie jechać, ani przestawiać na młotki. Na łóżku cały czas niech sobie kręci. Wyjmujesz tarczę po upływie doby i wpisujesz, że przejechałeś 0 km.

> Wczoraj skończyłem pracę o 14:30 i jutro zacznę pewnie dopiero po 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie musisz nigdzie jechać, ani przestawiać na młotki. Na łóżku cały czas niech sobie kręci.

> Wyjmujesz tarczę po upływie doby i wpisujesz, że przejechałeś 0 km.

> > Wczoraj skończyłem pracę o 14:30 i jutro zacznę pewnie dopiero po 8.

Takie coś. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie musisz nigdzie jechać, ani przestawiać na młotki. Na łóżku cały czas niech sobie kręci.

> Wyjmujesz tarczę po upływie doby i wpisujesz, że przejechałeś 0 km.

> > Wczoraj skończyłem pracę o 14:30 i jutro zacznę pewnie dopiero po 8.

zasadzniczo to moze tez narysowac z tylu i wogole do auta nie wsiadac.... i tym

sposobem odebtac skrocony odpoczynek tygodniowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zasadzniczo to moze tez narysowac z tylu i wogole do auta nie wsiadac.... i tym

> sposobem odebtac skrocony odpoczynek tygodniowy...

Skrócony odpoczynek do niczego nie jest mi potrzebny, bo i tak każdy weekend i święta mam wolne, a w tygodniu pracującym jeszcze nie zdarzyło mi się nawet zbliżyć do limitu czasu jazdy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli, tak jak dziś, nigdzie nie wyjeżdżam, a pracodawca nie ma możliwości wypisania urlopówki,

ma obowiązek ją wypisać

to wystarczy że włożę na trochę tarczę do tachografu np. na młotki, czy jednak muszę kawałek

> przejechać?

> Wczoraj skończyłem pracę o 14:30 i jutro zacznę pewnie dopiero po 8.

możesz na odwrocie wykresówki ręcznie wyrysować czynności ale wg wszelkich prawideł za przerwę powyżej 24 godz ma być urlopówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wg wszelkich prawideł za przerwę

> powyżej 24 godz ma być urlopówka.

A no właśnie, bo co z tego że mam na tarczy z tyłu wypisane, skoro przerwa w prowadzeniu wynosi ponad 24h. W takim razie dobrze zrobiłem że wczoraj przejechałem kawałek żeby na tarczy odbiła się jazda. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ma obowiązek ją wypisać

> to wystarczy że włożę na trochę tarczę do tachografu np. na młotki, czy jednak muszę kawałek

> możesz na odwrocie wykresówki ręcznie wyrysować czynności ale wg wszelkich prawideł za przerwę

> powyżej 24 godz ma być urlopówka.

AFAIK to tylko w przypadku gdy jest ona tam gdzie baza.... bo skad masz wziac urlopowke, jak pojedziesz do Chorwacji... gdzie nie znasz dnia ani godziny kidy grupa powie "jedziemy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to w czym problem zeby wypisac urlopowke?

Pytam czy wystarczy włożyć tarczę i ustawić tachograf na pracę, czy muszę jednak chociaż kawałek przejechać żebym nie potrzebował urlopówki. Nie wiem czy to takie trudne do zrozumienia. niewiem.gif

Najwidoczniej obecnie nie ma kto wystawić urlopówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AFAIK to tylko w przypadku gdy jest ona tam gdzie baza.... bo skad masz wziac urlopowke, jak

> pojedziesz do Chorwacji... gdzie nie znasz dnia ani godziny kidy grupa powie "jedziemy"?

No tak ale kolega pisał ,że jest "na bazie " czy w domu a nie na wygnaniu. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.