Skocz do zawartości

Farba jako podkład...


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

Były tematy o farbach do malowania rur, dachu czy płotu hehe.gif

Teraz czas porozmawiać poważnie zlosnik.gif

Potrzebuję kupić farbę która będzie odpowiednia jako pierwsza warstwa którą pomaluję podwozie samochodu (a dokładnie naprawiane miejsca).

W domu mam podkład novol protect (chyba 360, taki dwuskładnikowy), w sumie dotychczas spisał się dość dobrze.

Trafiłem z kolei na coś takiego: Corina.

Warte to coś?

Może polecicie coś innego na powierzchnie oczyszczone z rdzy (niestety nie zawsze dokładnie w 100%)? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Były tematy o farbach do malowania rur, dachu czy płotu

> Teraz czas porozmawiać poważnie

> Potrzebuję kupić farbę która będzie odpowiednia jako pierwsza warstwa którą pomaluję podwozie

> samochodu (a dokładnie naprawiane miejsca).

> W domu mam podkład novol protect (chyba 360, taki dwuskładnikowy), w sumie dotychczas spisał się

> dość dobrze.

> Trafiłem z kolei na coś takiego: Corina.

> Warte to coś?

> Może polecicie coś innego na powierzchnie oczyszczone z rdzy (niestety nie zawsze dokładnie w

> 100%)?

Podkład reaktywny np. z novola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę konkretnie, natomiast podzielę się obserwacją. Ponad 20 lat temu były podkłady "trujące", ale po 24 latach mi spełniają swoją rolę. To co kupuje się od ponad 10 lat jest rzekomo ekologiczne, tylko ruda spod tego wyłazi po 3-5 latach jak cholera. Dlatego wychodzę z założenia, że to wszystko dziś jeden szajs i należy jak najmniej na to wydać. Raz dałem się maciągnąć na Hammerrite. Dwoje stalowych drzwi pomalowałem nim, trzecie farbą ftalową (olejną) na podkład tlenkowy. Mało tego - drzwi pod Hamerrite były piaskowane na mokro przystawką do myjki ciśnieniowej, drzwi pod ftal były czyszczone chemicznym zajzajerem i stalową szczotką na wiertarce.

Po tym samym czasie drzwi malowane ftalem do dziś są jak malowane wczoraj, te farbą na h wyglądają jakby miały 100 lat. Ruda je żre aż spać przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

corina bardzo dobra farba przez wielu niedoceniana, sam kiedyś kupiłem puszkę tej farby i co zardzewieje to nią maluje i rdza nie wyłazi,nawet na ak był kiedyś temat jaką farba pomalować coś tam,i jeden user mówił że od 10 lat ma pomalowaną siatkę ogrodzeniową tylko ta farbą i zero widocznej korozji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pomogę konkretnie, natomiast podzielę się obserwacją. Ponad 20 lat temu były podkłady

> "trujące", ale po 24 latach mi spełniają swoją rolę. To co kupuje się od ponad 10 lat jest

> rzekomo ekologiczne, tylko ruda spod tego wyłazi po 3-5 latach jak cholera. Dlatego wychodzę z

> założenia, że to wszystko dziś jeden szajs i należy jak najmniej na to wydać. Raz dałem się

> maciągnąć na Hammerrite. Dwoje stalowych drzwi pomalowałem nim, trzecie farbą ftalową (olejną)

> na podkład tlenkowy. Mało tego - drzwi pod Hamerrite były piaskowane na mokro przystawką do

> myjki ciśnieniowej, drzwi pod ftal były czyszczone chemicznym zajzajerem i stalową szczotką na

> wiertarce.

> Po tym samym czasie drzwi malowane ftalem do dziś są jak malowane wczoraj, te farbą na h wyglądają

> jakby miały 100 lat. Ruda je żre aż spać przeszkadza.

Pod hammeraita nie trzeba czyścić tak dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.