Skocz do zawartości

kask jaki na maxiskuter?


dennis_sc

Rekomendowane odpowiedzi

mam integrala i wiem, że w połączeniu z temp 30+ to fatalna sprawa sciana.gif

poszukuję czegoś znakomicie bardziej przewiewnego i wygodniejszego. Przesiadam sie na skuter 300 więc zmieni się troszkę styl i prędkość jazdy ok.gif

Pytanie co tu wybrać myślałem o jakimś otwartym jet'cie tylko nie wiem czy to dobry pomysł hmm.gif

czy może lepiej jednak kupić szczękowca czy też modułowy kask...

rozważam na tę chwile schubertha j1, otwartego shoei, modułowego nolana n44, szczękę shark evoline, lub w ogóle typowe szczęki nolana, schuberta czy shoei.

jazda w zasadzie tylko po Wawie. na ewentualna trasę czy chłodniejsze dni mam integrala ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam integrala i wiem, że w połączeniu z temp 30+ to fatalna sprawa

> poszukuję czegoś znakomicie bardziej przewiewnego i wygodniejszego. Przesiadam sie na skuter 300

> więc zmieni się troszkę styl i prędkość jazdy

> Pytanie co tu wybrać myślałem o jakimś otwartym jet'cie tylko nie wiem czy to dobry pomysł

> czy może lepiej jednak kupić szczękowca czy też modułowy kask...

> rozważam na tę chwile schubertha j1, otwartego shoei, modułowego nolana n44, szczękę shark evoline,

> lub w ogóle typowe szczęki nolana, schuberta czy shoei.

> jazda w zasadzie tylko po Wawie. na ewentualna trasę czy chłodniejsze dni mam integrala

mi się ten bardzo podoba pod kątem wariantów korzystania smile.gif

do tego wyglada swietnie:)

jakiś tekst

kask_shark_raw_6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam integrala i wiem, że w połączeniu z temp 30+ to fatalna sprawa

> poszukuję czegoś znakomicie bardziej przewiewnego i wygodniejszego. Przesiadam sie na skuter 300

> więc zmieni się troszkę styl i prędkość jazdy

> Pytanie co tu wybrać myślałem o jakimś otwartym jet'cie tylko nie wiem czy to dobry pomysł

> czy może lepiej jednak kupić szczękowca czy też modułowy kask...

> rozważam na tę chwile schubertha j1, otwartego shoei, modułowego nolana n44, szczękę shark evoline,

> lub w ogóle typowe szczęki nolana, schuberta czy shoei.

> jazda w zasadzie tylko po Wawie. na ewentualna trasę czy chłodniejsze dni mam integrala

szczeka z schubertha albo shoei ale one nie sa homologowane do jazdy z otwarta ... chyba tylko ktorys caberg ma taka homologacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no fajny jest ale z maska to bedzie w nim sauna

właśnie pisali chyba w ŚM po kilku miesięcznym teście że fajny jest i maska dobrą wentylacje ma

mam kumpla co w takim śmiga w upały smile.gif

f-braincap-kask-motocyklowy-orzeszek-chrom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie pisali chyba w ŚM po kilku miesięcznym teście że fajny jest i maska dobrą wentylacje ma

> mam kumpla co w takim śmiga w upały

ten orzech to chyba homologacji nie ma hmm.gif

rozważam takiego jako opcjonalnego na rundkę po osiedlu do sklepu i do mania w schowku dla potencjalnego pasażera/ki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szczeka z schubertha albo shoei ale one nie sa homologowane do jazdy z otwarta ... chyba tylko

> ktorys caberg ma taka homologacje

no właśnie jedyna przewaga szczeki to, że można uchylić na światłach np

no i mając szczekę integrala bym nie potrzebował w ogóle (do dziś zachodzę w głowę po co kupowałem integrala zamiast szczeki od razu niewiem.gif) a raczej szukam rozwiązania na miasto podnoszącego znacząco komfort ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to dobre pytanie i według mnie należy spojrzeć na to w dwóch aspektach:

1 komfortu

tutaj oczywiście jet będzie najfajniejszy, dodatkowo jeszcze jak masz wysoka szybę w upały będzie przyjemna jazda

2 bezpieczeństwa

tutaj niestety tylko integral, bądź szczękowiec

osobiście przyglądam sie GIVI-HX01 jak w aukcji z linka poniżej

http://allegro.pl/givi-kask-hx01f-comfort-x-01-modularny-gratis-i4449731494.html

ma on dwie wymienne szczęki,, tj z otworami na lato i zabudowana na zimę

może to jest złoty środek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trochę wygląda jak chełm do paintballa

> a mialeś okazje używać?

jeszcze nie. ale szukam sklepu gdzie mają. bo jak zrobie sobie 2gi moto (pewnie przez zimę), to będę potrzebował bardziej pasujący kask wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odnośnie orzeszków, one nie maja homologacji żaden? A jak policja do tego podchodzi? Bo widzę

> często jeżdżących w takich?

a na swój kask wozisz homologacje? masz szyszak na głowie i git - Twój problem, że jest kiepski. w sumie dobrze, Twa głowa Twe zmartwienie, jak dla mnie powinno się pozwolić jeździć bez ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szczeka z schubertha albo shoei ale one nie sa homologowane do jazdy z otwarta ... chyba tylko

> ktorys caberg ma taka homologacje

Piotrek, mój AGV nie ma homologacji a 90% jeżdżę z otwartą przyłbicą wink.gif

Jak na razie łeb mam tam gdzie miałem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a na swój kask wozisz homologacje? masz szyszak na głowie i git - Twój problem, że jest kiepski. w

> sumie dobrze, Twa głowa Twe zmartwienie, jak dla mnie powinno się pozwolić jeździć bez

Znam takiego co to (bodajże wtedy Africą) pomykał w kasku rowerowym hehe.gif

Nawet policjanty go zatrzymały, ale jakoś nie potrafili znaleźć konkretnych artykułów odnośnie takiego a nie innego kasku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a na swój kask wozisz homologacje? masz szyszak na głowie i git - Twój problem, że jest kiepski. w

> sumie dobrze, Twa głowa Twe zmartwienie, jak dla mnie powinno się pozwolić jeździć bez

akurat na moim kasku jest naklejka z homologacją i tuv-em 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a na swój kask wozisz homologacje? masz szyszak na głowie i git - Twój problem, że jest kiepski. w

> sumie dobrze, Twa głowa Twe zmartwienie, jak dla mnie powinno się pozwolić jeździć bez

A potem będzie leżało takie warzywo w szpitalu i poleci kasa na utrzymanie z podatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.