Skocz do zawartości

Silnik krokowy w silniku PSA 1.8 16V ( EW7J4 )


wald0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy da się zweryfikować czy w danym silniku występuje silnik krokowy?

VIN: VF7DC6FZB76475121

Nr APV/PR 09838 CJ 1 0366

A jeżeli tak, to czy ktoś jak krowie na rowie mógłby mi wytłumaczyć/pokazać gdzie ów silniczek jest?

Byłbym niezmiernie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1920ca

ciekawostka, ale mam inna przepustnicę

niżej zapodam zdjęcie, zaczerpnięte z innego forum, gdzie ktoś ma dokładnie taką sytuację - wg VIN powinno być jak na tym rysunku co wkleiłeś, a w rzeczywistości jest inaczej

Krokowca prawdopodobnie nie ma.

t_przepustnica1_203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

287864269-KOLEKTOR.png

To jest zrzut ekranu z http://service.citroen.com/ po podaniu mojego numeru VIN.

Kółkami i gwiazdkami oznaczyłem obudowę przepustnicy oraz silnik krokowy.

Jak wspomniałem, mam inaczej wyglądającą obudowę przepustnicy niż na tym schemacie, ale to tylko schemat, schematy bywają ogólne. Liczy się kod produktu.

Tutaj podają 1635 W8.

Co otrzymujemy w wyszukiwarkach pod tym kodem?

Ano to:

4215536984s.JPG

Czyli dokładnie to co faktycznie jest w moim aucie.

Teraz popatrzmy na zaznaczony na czerwono silnik krokowy. Symbol 1920 CA.

Wygląd faktyczny takiego krokowca jest taki sam jak na schemacie. Z bliska wygląda tak

970695.png

Dotąd wszystko się niby zgadza.

Ale...

Do diabła nie widzę u siebie tego krokowca, ani nie widzę sposobu, żeby od pasował do tej obudowy przepustnicy.

Zresztą sami spójrzcie na zdjęcia.

post-133807-14352525302716_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety ale muszę ciebie zmartwić masz tzw. "zmotoryzowaną przepustnice" gdzie nie ma silnika

> krokowego bieg jałowy ustala przepustnica

Tak.

Znalazłem pdf-a z dokumentacją na stronie VDO czyli producenta przepustnicy. Symbol zgadza się z powyższą tabelką a zdjęcie zgadza się z rzeczywistością.

Po prostu dokumentacja na service.citroen ma błąd dokładnie polegający na tym, że dla EW7j4 (albo przynajmniej dla C5 z tym silnikiem albo przynajmniej dla mojego VIN) w tabelce podaje silnik krokowy.

Z ciekawości wklepałem VIN C5-tki z silnikiem EW10J4 i rysunek jest identyczny, a tabelka jest prawie identyczna za wyjątkiem jedej śrubki oraz tam NIE BYŁO tego korokowca.

Mniejszym i wybaczalnym błędem jest pokazanie na diagramie zupełnie innego szkicu sylwetki obudowy przepustnicy - tak samo dla obu VIN-ów jakie wklepałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak.

> Znalazłem pdf-a z dokumentacją na stronie VDO czyli producenta przepustnicy. Symbol zgadza się z

> powyższą tabelką a zdjęcie zgadza się z rzeczywistością.

> Po prostu dokumentacja na service.citroen ma błąd dokładnie polegający na tym, że dla EW7j4 (albo

> przynajmniej dla C5 z tym silnikiem albo przynajmniej dla mojego VIN) w tabelce podaje silnik

> krokowy.

> Z ciekawości wklepałem VIN C5-tki z silnikiem EW10J4 i rysunek jest identyczny, a tabelka jest

> prawie identyczna za wyjątkiem jedej śrubki oraz tam NIE BYŁO tego korokowca.

> Mniejszym i wybaczalnym błędem jest pokazanie na diagramie zupełnie innego szkicu sylwetki obudowy

> przepustnicy - tak samo dla obu VIN-ów jakie wklepałem.

Creative Technology grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.