Skocz do zawartości

AC na motocykl/skuter


dennis_sc

Rekomendowane odpowiedzi

kolega teraz kupił mały skuter za ~3,5 klocka. chce kupic na niego AC no ale ceny jakie dostaje lekko zniechęcają - między 550 a 800zgroszami sciana.gif (kwoty razem z oc i nnw)

jak niedawno się orientowałem to pełne ubezpieczenie dla np hondy nc750x wartej ~32 tys oscylowało (w salonie) między 2,4 (allianz) a 3,7 (PZU) yikes.gif

faktycznie takie są ceny? nie znacie jakiś namiarów na tańsze ubezpieczenia? kurde płacić przeszło 10% wartości motocykla to przegięcie z drugiej strony nie kupić w ogóle ac przy nowym motocyklu mocno ryzykowne icon_rolleyes.gif

małe skutery są jeszcze "gorsze" dla ubezpieczycieli niż motocykle? tu przeszło 20% wartości kosztuje ubezpieczenie frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega teraz kupił mały skuter za ~3,5 klocka. chce kupic na niego AC no ale ceny jakie dostaje

> lekko zniechęcają - między 550 a 800zgroszami (kwoty razem z oc i nnw)

> jak niedawno się orientowałem to pełne ubezpieczenie dla np hondy nc750x wartej ~32 tys oscylowało

> (w salonie) między 2,4 (allianz) a 3,7 (PZU)

> faktycznie takie są ceny? nie znacie jakiś namiarów na tańsze ubezpieczenia? kurde płacić przeszło

> 10% wartości motocykla to przegięcie z drugiej strony nie kupić w ogóle ac przy nowym

> motocyklu mocno ryzykowne

> małe skutery są jeszcze "gorsze" dla ubezpieczycieli niż motocykle? tu przeszło 20% wartości

> kosztuje ubezpieczenie

Wszystkiego najlepszego 20.GIFpub2.gifwpysk.gifzlosnik.gifok.gif

W PZU zapłaciłem za cały pakiet ok 10% wartości nowego, czyli ok 320 zł . Niestety takie są ceny sciana.gif Wolę nie wiedzieć ile będę musiał dopłacić do AC z motoroweru -> motocykl ale mam to dziwne wrażanie, że chyba zostanę przy opcji kradzieżowej i niczym więcej spineyes.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkiego najlepszego

> W PZU zapłaciłem za cały pakiet ok 10% wartości nowego, czyli ok 320 zł . Niestety takie są ceny

> Wolę nie wiedzieć ile będę musiał dopłacić do AC z motoroweru -> motocykl ale mam to dziwne

> wrażanie, że chyba zostanę przy opcji kradzieżowej i niczym więcej

Nie ma opcji kradzieżowej w przypadku motocykli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega teraz kupił mały skuter za ~3,5 klocka. chce kupic na niego AC no ale ceny jakie dostaje

> lekko zniechęcają - między 550 a 800zgroszami (kwoty razem z oc i nnw)

> jak niedawno się orientowałem to pełne ubezpieczenie dla np hondy nc750x wartej ~32 tys oscylowało

> (w salonie) między 2,4 (allianz) a 3,7 (PZU)

> faktycznie takie są ceny? nie znacie jakiś namiarów na tańsze ubezpieczenia? kurde płacić przeszło

> 10% wartości motocykla to przegięcie z drugiej strony nie kupić w ogóle ac przy nowym

> motocyklu mocno ryzykowne

> małe skutery są jeszcze "gorsze" dla ubezpieczycieli niż motocykle? tu przeszło 20% wartości

> kosztuje ubezpieczenie

Przy nowym motocyklu powinieneś mieć promocyjny pakiet. Jak kupowałem Suzuki to miałem 1,6 tys OC/AC za motocykl wartości 35 tyś zł.

Trzy miesiące później się przydało , po dzwonie koszt naprawy 13 tyś, poszło a AC 270751858-jezyk.gif270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy nowym motocyklu powinieneś mieć promocyjny pakiet. Jak kupowałem Suzuki to miałem 1,6 tys

> OC/AC za motocykl wartości 35 tyś zł.

> Trzy miesiące później się przydało , po dzwonie koszt naprawy 13 tyś, poszło a AC

prawda, mam pakiet waytogo.gif

widac diler dilerowi nie równy, ja na kawe dostalem ale moj kolega na chinola (zippa czy cos tam) juz szuka sam po agentach/brokerach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a rozwiń myśl bo nie bardzo wiem o czy piszesz

Wchodzą w tym roku nowe OWU ubezpieczeń komunikacyjnych. Na lubelszczyźnie już weszły. Dzięki temu w ramach następcy Minicasco będzie możliwe ubezpieczenie od kradzieży motocykla 893goodvibes.gifzlosnik.gifok.gif No ale niestety proces wdrażania nowego systemu, który ma te nowe produktu obsługiwać zajmie jeszcze trochę czasu i dlatego również pojawiają się one w ofercie PZU stopniowo oraz regionalnie: od południa w kierunku północy smile.gif Do końca roku firma powinna się z tym uporać zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wchodzą w tym roku nowe OWU ubezpieczeń komunikacyjnych. Na lubelszczyźnie już weszły. Dzięki temu

> w ramach następcy Minicasco będzie możliwe ubezpieczenie od kradzieży motocykla No ale

> niestety proces wdrażania nowego systemu, który ma te nowe produktu obsługiwać zajmie jeszcze

> trochę czasu i dlatego również pojawiają się one w ofercie PZU stopniowo oraz regionalnie: od

> południa w kierunku północy Do końca roku firma powinna się z tym uporać

czyli to tylko ochrona przy kradzieży a przy wypadku juz nie, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy nowym motocyklu powinieneś mieć promocyjny pakiet. Jak kupowałem Suzuki to miałem 1,6 tys

> OC/AC za motocykl wartości 35 tyś zł.

> Trzy miesiące później się przydało , po dzwonie koszt naprawy 13 tyś, poszło a AC

No to długo żeś nie pojeździł... A przepisów choć przestrzegałeś?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dzieki

> 3,9 % nawet

> badałem temat, tylko za mały dla nie i wybrałem skuter

suzuki też ma promocje

http://www.suzuki-moto.pl/lato-z-suzuki

Wybierz motocykl Suzuki i skorzystaj z możliwości zakupu w kredycie 3x33%, 50/50 lub bezpłatnego pakietu ubezpieczeń OC/AC/NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.