Skocz do zawartości

wymiana zbiornika paliwa


markkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że nadszedł czas na niego bo przerdzewiał od spodu w jednym miejscu i się poci i kapie to mam pytanie odnośnie wymiany. Czy jakieś niespodzianki odnośnie wymiany mogą się zdarzyć, oprócz zbiornika co jeszcze kupić, np jakaś uszczelka, filtr przy okazji, opaski itd... żebym nie musiał 2x do sklepu jechać. Czy tłumik koniecznie trzeba zdejmować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Jako że nadszedł czas na niego bo przerdzewiał od spodu w jednym miejscu i się poci i kapie to mam

> pytanie odnośnie wymiany. Czy jakieś niespodzianki odnośnie wymiany mogą się zdarzyć, oprócz

> zbiornika co jeszcze kupić, np jakaś uszczelka, filtr przy okazji, opaski itd... żebym nie

> musiał 2x do sklepu jechać. Czy tłumik koniecznie trzeba zdejmować ?

tlumik dobrze jest opuscic bo mocno to ulatwi robote. Przygotuj sie na urwane sruby biglaugh.gif pare malych cybantow i jeden duzy na rure wlewu paliwa. Jak kupisz nowy zbiornik to pewnie rzemioslo wiec je porzadnie zakonserwuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Jako że nadszedł czas na niego bo przerdzewiał od spodu w jednym miejscu i się poci i kapie to mam

> pytanie odnośnie wymiany. Czy jakieś niespodzianki odnośnie wymiany mogą się zdarzyć, oprócz

> zbiornika co jeszcze kupić, np jakaś uszczelka, filtr przy okazji, opaski itd... żebym nie

> musiał 2x do sklepu jechać. Czy tłumik koniecznie trzeba zdejmować ?

Nie musisz zdejmowac tłumika wystarczy opuścic z gum wszystkie sruby przed odkręcaniem dobrze jest potraktowac WD40 lub czyms podobnym no i oboiwazkowo nowe opaski na węże bo tych to pewnie nawet nie odkręcisz

Jesli kupisz podróbę zbiornika to musisz uzbroicsie w cierpliwość bo nie zawsze pasuje na sruby i trzeba sie nameczyc zeby wszystko spasowac . Poza tym podróbe radze porządnie zakonserwowac no i kupujac patrzec do srodkaja kupiłem kiedys to juz w srodku była rdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tlumik dobrze jest opuscic bo mocno to ulatwi robote. Przygotuj sie na urwane sruby pare malych

> cybantow i jeden duzy na rure wlewu paliwa. Jak kupisz nowy zbiornik to pewnie rzemioslo wiec

> je porzadnie zakonserwuj

śruby trzymające zbiornik się urywają? jakie cybanty, masz fotki ? nie chce mi się rozkręcać i jechać ze starym do sklepu, rozumiem że konserwacja taka jak do podwozia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i kupujac patrzec do srodkaja kupiłem kiedys to juz w srodku była rdza

jakiś nalot delikatny jest dopuszczalny żeby go wyczyścić drobnym papierem czy raczej nie brać nawet takiego? wiadomo że składując metalowe rzeczy nalot w końcu się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niekoniecznie muszą się pourywać, ponieważ u mnie po 15 latach odkręciły się właściwie bez

> problemu. Jedyny kłopot to był z wymianą filterka paliwa, ponieważ jeden zatrzask się zapiekł.

> Wydech wystarczy zdjąć z wieszaków.

a wymieniałeś uszczelki odpowietrzników i pompy czy stare dałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co wtedy? które można dać na wylot po rozwierceniu? przednie czy tylnie ?

Tylne można przewiercić i nagwintować na rozmiar więcej. Przednią urwałem tylko jedną i założyłem nowy zbiornik tylko na jednej śrubie (są koło siebie), nie pamiętam jakie tam są możliwości naprawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylne można przewiercić i nagwintować na rozmiar więcej. Przednią urwałem tylko jedną i założyłem

> nowy zbiornik tylko na jednej śrubie (są koło siebie), nie pamiętam jakie tam są możliwości

> naprawcze.

naprawczych raczej brak bo to szpilki sa :/ chyba ze spawac nowe szpilki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.