Skocz do zawartości

Pytanko o ABS i do gazowników(nie SC a Punto)


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzis stałem się chyba szczęśliwym posiadaczem swojego pierwszego kabrioleta jakim jest punto z LPG i mam pytanko

Moje punto posiada ABS ale tylne hamulce są do wymiany i teraz pytanie czy bębny i szczeki będą pasować od zwykłej wersji czy musze kupic jakieś specjalne pod ABS ?

Po przełączeniu z gazu na benzynę zapala się marchewa ale auto jedzie normalnie i na gazie i na benzynie czy to normalne tak musi być ? Jeśli nie to gdzie szukac przyczyny ?

Gaz montowany 4 lata temu zwykły nie żadna sekwencja itp. silnik 1,2 60KM

Ile takie auto powinno palic gazu optymalnie przy normalnej jeździe?

Na 28l zrobiłem około 280KM z tym że po górach mieści się to w normie czy zdecydowanie za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gaz i marchewe świecącą to nie jest to normalne. Prawdopodobnie jest coś nie tak podłączone w instalacji gdyż u mnie (co prawda sej) też świeciła ale gazownicy to ogarnęli bez problemu.

Dla porównania spalania to sejem na ok. 32l gazu (butla 34 litry w kole zapasowym - toroidalna) przejeżdżałem w cyklu mieszanym jakieś 340 km około.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do marchewy, pewnie świeci sie bo na gazie zwykły przekaznik odlacza wtryskiwacz i wyskakuje blad wink.gif powinno być to rozwiązane emulatorem wtryskiwacza.

Sprawdź przewody idące do wtrysku, pewnie w okolicach przepustnicy jest wstawiony przekaznik

Spalanie hmm, będziesz sie musial do niego przyzwyczaic. Kiedyś mialem lpg u siebie jak mialem 1.1 i właśnie przy instalacji II gen palil 10l / 100 po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bębny i szczęki inne.

Jeśli Punto i SC to to samo to bębny i szczęki takie same jak bez ABS.

Jedyna różnica to tarcza kotwiczna - ale równie dobrze może być ta od wersji bez ABS (łatwiej dostać) tylko trzeba wywiercić jeden otwór na czujnik i tyle. Reszta pasuje plug&play, tak samo przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli Punto i SC to to samo to bębny i szczęki takie same jak bez ABS.

> Jedyna różnica to tarcza kotwiczna - ale równie dobrze może być ta od wersji bez ABS (łatwiej

> dostać) tylko trzeba wywiercić jeden otwór na czujnik i tyle. Reszta pasuje plug&play, tak

> samo przód.

Najprościej w sumie sprawdzić w sklepie motoryzacynym. Pytasz o cenę i dodajesz pytanie, czy jest różnica między tymi z abs i bez smile.gif

Możesz też sprawdzić w eperze http://eper.fiatklubpolska.pl//navi?FORCED=TRUE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli Punto i SC to to samo to bębny i szczęki takie same jak bez ABS.

> Jedyna różnica to tarcza kotwiczna - ale równie dobrze może być ta od wersji bez ABS (łatwiej

> dostać) tylko trzeba wywiercić jeden otwór na czujnik i tyle. Reszta pasuje plug&play, tak

> samo przód.

W punto nie jest to samo. Zarówno przód jak i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do marchewy, pewnie świeci sie bo na gazie zwykły przekaznik odlacza wtryskiwacz i wyskakuje

> blad powinno być to rozwiązane emulatorem wtryskiwacza.

> Sprawdź przewody idące do wtrysku, pewnie w okolicach przepustnicy jest wstawiony przekaznik

> Spalanie hmm, będziesz sie musial do niego przyzwyczaic. Kiedyś mialem lpg u siebie jak mialem 1.1

> i właśnie przy instalacji II gen palil 10l / 100 po mieście

Przetestowałem i marchewa zapala się tylko jak z gazu przełacze na benzynę podczas jazdy jak odpalam na benzynie jest Ok jak na gazie tez jest OK wiec chyba daruje sobie szukania dziury w całym i niech będzie jak jest

Spalanie 10L confused.gif liczyłem na oszczędności angryfire.gif benzyny pali 6-7 l myślałem ze gazu z 8 l oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o gaz i marchewe świecącą to nie jest to normalne. Prawdopodobnie jest coś nie tak

> podłączone w instalacji gdyż u mnie (co prawda sej) też świeciła ale gazownicy to ogarnęli bez

> problemu.

> Dla porównania spalania to sejem na ok. 32l gazu (butla 34 litry w kole zapasowym - toroidalna)

> przejeżdżałem w cyklu mieszanym jakieś 340 km około.

Własnie tez mam tak butle 34 l ale wczoraj jak już mi zgasł to wlałem troszkę ponad 28 l więcej nie weszło confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Własnie tez mam tak butle 34 l ale wczoraj jak już mi zgasł to wlałem troszkę ponad 28 l więcej nie

> weszło

I nie wejdzie butle napelniasz w 80%. W punto tylne hamulce sa inne niz w cc/sc - i roznia sie wersje z abs/bez niego.gazu na 2gen. do 10 moze chlac,zalezy jakie miasto i operator pedalu gazu zlosnik.gif moj mpi 73KM zjadal 6-10l (trasa/miasto)jezdzone normalnie-bez mega kapeluszowania,ale i bez szalenstw.Duzy mikser i wariator,ktory sporo dal przy spalaniu i kulturze pracy.Jak bedziesz go butowal to moze i z 16 schlac-ale to barbarzynstwo katowac taki silniczek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o gaz i marchewe świecącą to nie jest to normalne. Prawdopodobnie jest coś nie tak

> podłączone w instalacji gdyż u mnie (co prawda sej) też świeciła ale gazownicy to ogarnęli bez

> problemu.

> Dla porównania spalania to sejem na ok. 32l gazu (butla 34 litry w kole zapasowym - toroidalna)

> przejeżdżałem w cyklu mieszanym jakieś 340 km około.

Nie wiem jakim cudem aż tyle Ci wchodzi gazu. Butle napełnia się do 80% jej objętości. Ja też mam butle 34l w miejscu zapasówki i max ile wchodzi o 28-28,5l. Przejeżdżam na tym około 320km w mieście. Na trasie dojdę do 400.

Przykładowo trasa do Szczyrku na CZ ~1000km w obie strony - gazu spaliłem za ~200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Własnie tez mam tak butle 34 l ale wczoraj jak już mi zgasł to wlałem troszkę ponad 28 l więcej nie

> weszło

I więcej nie wejdzie smile.gif

A co do marchewy to mi też swego czasu się pokazywała, ale u mnie siedzi sekwencja. Też tylko wtedy jak się przełączył na gaz. Za każdym razem jak wyskoczyła i podpinałem się do kompa to pokazywało "wypadanie zapłonu" i zawsze na innym cylindrze 270751858-jezyk.gif

W ASO powiedzieli mi, że tak musi być. Sterowniki gazu nie lubią się ze sterownikami beny i że oni nic nie poradzą.

Od jakiegoś czasu już w ogóle mi ten błąd nie wyskakuje, więc olałem temat smile.gif

Aha, na początku zaraz po odczytaniu błędów wymieniłem świece, przewody, nawet cewki podmieniałem, ale problem nadal pozostawał smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jakim cudem aż tyle Ci wchodzi gazu. Butle napełnia się do 80% jej objętości. Ja też mam

> butle 34l w miejscu zapasówki i max ile wchodzi o 28-28,5l. Przejeżdżam na tym około 320km w

> mieście. Na trasie dojdę do 400.

> Przykładowo trasa do Szczyrku na CZ ~1000km w obie strony - gazu spaliłem za ~200zł.

Wartości nie zmyślam ani nie biorę z kosmosu smile.gif Nic nie poradzę, że tyle wchodziło i tyle przejeżdżałem w przybliżeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wartości nie zmyślam ani nie biorę z kosmosu Nic nie poradzę, że tyle wchodziło i tyle

> przejeżdżałem w przybliżeniu.

A może dystrybutor przekłamuje 270751858-jezyk.gif Bo to na prawdę dziwne, te 80% to też nie jest jakiś tam kaprys, tylko ze względów bezpieczeństwa.

Poszperałem w necie i doczytałem się, że ludzie czasami kalibrują tak, że do butli wchodzi nawet i 100% smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru na siłę się upierać przy swoim bo też o tych wartościach słyszałem i rozumiem dlaczego są takie a nie inne aczkolwiek stwierdzam fakt jaki u mnie przy tankowaniach był 270751858-jezyk.gif Być może poprzedni właściciel kiedyś coś kombinował, nie wiem 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec dziś sprawdziłem na trasie po górskich drogach spalił mi 8,1 gazu myśle że jest OK bo 5 to tylko chwilami używana a tak praktycznie 3 i 4 mimo ze trasa

Słyszałem tez ze gaz gazowi na stacjach nie równy tak jak i benzyna a lałem na jakiejś no name teraz zalałem na statoil i zobaczymy ile spali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.