Skocz do zawartości

problem ze sprzęgłem?? Mondeo mk2


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dopadł mnie pierwszy problem z prawie pełnoletnim mondeo mk2;), 1.8 benzyna, sprzeglo hydrauliczne.

Otóż, potrzebowałem dzisiaj szybciej włączyć się do ruchu i... nie dało się autem ruszyć dynamicznie, tzn. włączyłem się, ale "koła nie zapiszczały", auto przyspieszylo, a w aucie poczułem smród "sprzęgła".

Zjechałem na parking, próbowałem ruszyć "z piskiem opon" i nie da się;) auto rusza, przyspiesza szybko, a w środku czuć palenie się sprzęgła;) podczas próby "zapiszczenia kołami". Muszę dziś zrobić traskę koło 400 km i zastanawiam się czy jechać tym autem czy jednak pojechać innym...

Sprawdzałem skok sprzęgła - jest książkowy 13 cm

co się może kończyć;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> dopadł mnie pierwszy problem z prawie pełnoletnim mondeo mk2;), 1.8 benzyna, sprzeglo hydrauliczne.

> Otóż, potrzebowałem dzisiaj szybciej włączyć się do ruchu i... nie dało się autem ruszyć

> dynamicznie, tzn. włączyłem się, ale "koła nie zapiszczały", auto przyspieszylo, a w aucie

> poczułem smród "sprzęgła".

> Zjechałem na parking, próbowałem ruszyć "z piskiem opon" i nie da się;) auto rusza, przyspiesza

> szybko, a w środku czuć palenie się sprzęgła;) podczas próby "zapiszczenia kołami". Muszę dziś

> zrobić traskę koło 400 km i zastanawiam się czy jechać tym autem czy jednak pojechać innym...

> Sprawdzałem skok sprzęgła - jest książkowy 13 cm

> co się może kończyć;)?

Jedź mondkiem, dojedziesz, tylko nie strzelaj ze sprzęgła i nie obciążaj go jadąc na zbyt niskich czy zbyt wysokich obrotach, po prostu jedź normalnie.

Zaplanuj sobie zmianę kompletu, bo się kończy jego żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego sie obawialem;)

> sprzeglo jeszcze od nowosci... wiec musialo sie kiedys skonczyc;),

> co zalozyc?

> edit

> widze, ze polecane sprzeglo produkcji LUK

Sachs, Valeo,Luk...tudzież inny zamiennik, jak znikoma marka auta, np jakiś maxgear, zdarza im się robić dobre w stosunku do kasy części. Grunt by pasowało, kosmicznej technologii tam nie masz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem pewny, ale chyba właśnie LUK zjechał mi się w 20 tys. km

> Dodam, że wcale nie piłowania - normalnej jazdy.

Może to był Lók czyli Luk ale zrobiony przez małe żółte rączki?Teraz jest zatrzęsienie podróbek sprzęgieł renomowanych firm, ceny 20-30% niższe niż hurtownie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To było jakieś 5 lat temu - pamiętam tylko, że pudełko było oryginalne

W jakim sensie oryginalne? grinser006.gif Chińczyki mają pełne opisy na pudełkach i loga producentów, różnią się jedynie ceną i niestety wykonaniem frown.gif Zestaw np Sachsa z kołem dwumasowym kosztuje średnio 2000zł w hurtowni, 2200-2500zł w sklepie a na allegro kpl są od 1300zł, w hurcie u chińczyka gdzieś czytałem, że niespełna osiem stówek wychodzi. frown.gif

Także ta oryginalność to jak z okularami rejbana Jaya z aliexpress smile.gif po co przepłacać jak nie widać różnicy...na pierwszy rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego właśnie trzymam to auto;) i remontuje jak coś się sypnie na oryginalnych częściach

> motorcrafta...

Jeśli sprzęgło Motorcrafta będzie w rozsądnej cenie, to bierz Motorcrafta. A jak nie, to Sachs, Valeo, LUK.

I pamiętaj od razu wymienić wysprzęglik, żebyś potem nie musiał jeszcze raz wszystkiego rozbierać.

Aha, jeszcze jedno. Wymiana sprzęgła w Mondeo z Zetekiem jest trochę nieprzyjemna. Niektóre warsztaty nie potrafią sobie z tym poradzić i chcą nawet wyjmować do tej operacji silnik. Nie jest to potrzebne, co najwyżej lekkie opuszczenie przedniej belki. Szukaj takiego warsztatu, który to już robił i który zna pewne "myki", aby zrobić sprawę sprawnie bez konieczności demontażu połowy samochodu.

Pozdrawiam

Bartek

PS> miałem Mundka MkII z Zetekiem 2.0l. Miło wspominam ten samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli sprzęgło Motorcrafta będzie w rozsądnej cenie, to bierz Motorcrafta. A jak nie, to Sachs,

> Valeo, LUK.

> I pamiętaj od razu wymienić wysprzęglik, żebyś potem nie musiał jeszcze raz wszystkiego rozbierać.

> Aha, jeszcze jedno. Wymiana sprzęgła w Mondeo z Zetekiem jest trochę nieprzyjemna. Niektóre

> warsztaty nie potrafią sobie z tym poradzić i chcą nawet wyjmować do tej operacji silnik. Nie

> jest to potrzebne, co najwyżej lekkie opuszczenie przedniej belki. Szukaj takiego warsztatu,

> który to już robił i który zna pewne "myki", aby zrobić sprawę sprawnie bez konieczności

> demontażu połowy samochodu.

> Pozdrawiam

> Bartek

> PS> miałem Mundka MkII z Zetekiem 2.0l. Miło wspominam ten samochód.

wróciłem z trasy, zrobiłem 600 km i ok z wyjatkiem "zwijania asfaltu" , jutro jade do warsztatu, autem jezdzi zona... ostatnio w warsztacie byl na wymianie rozrzadu... moze cos przestawili, hmm? od wymiany nim nie jezdzilem...

tez mi sie bdb jezdzi tym krazownikiem;)

ma klime, elektryke, wspomagania, lpg;) niech smiga jak najdluzej;), mam zamiar trzymac go jeszcze minimum ze 3-5 lat. Ma nowe zawieszenie, kompletne;) wszystko;), amory, wahacze, opony, akumulator, rozrzad;), grzech zezlomowac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wróciłem z trasy, zrobiłem 600 km i ok z wyjątkiem "zwijania asfaltu"

Twoje próby "zwijania asfaltu" są jak sabotowanie tego samochodu. Aż się prosisz o to, żeby Ci się sprzęgło rozleciało. Skoro się ślizga, to trzeba wymienić a nie "sprawdzać" w sposób, w jaki opisałeś. Jaki masz przebieg na tym sprzęgle? Moje zaczęło się ślizgać po ok. 180tys km.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoje próby "zwijania asfaltu" są jak sabotowanie tego samochodu. Aż się prosisz o to, żeby Ci się

> sprzęgło rozleciało. Skoro się ślizga, to trzeba wymienić a nie "sprawdzać" w sposób, w jaki

> opisałeś. Jaki masz przebieg na tym sprzęgle? Moje zaczęło się ślizgać po ok. 180tys km.

> Pozdrawiam

> Bartek

dzisiaj równo 198 000 jak wyjechało z fabryki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzisiaj równo 198 000 jak wyjechało z fabryki;)

No to jak najbardziej ma prawo odmówić juz posługi. Umawiaj się do warsztatu, tylko weź pod uwagę to, co Ci pisałem wcześniej. Unikaj amatorów, to zapłacisz mniej za robociznę.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to jak najbardziej ma prawo odmówić juz posługi. Umawiaj się do warsztatu, tylko weź pod uwagę

> to, co Ci pisałem wcześniej. Unikaj amatorów, to zapłacisz mniej za robociznę.

> Pozdro

na 19.08 jestem umówiony, w firmie, która akurat ma duże doświadczenie w Fiordach, nie będę robił im reklamy, nie pytałem o koszta..., ale mam nadzieję, że skasują normalnie..., zapytałem co zakładają, powiedział że 3 firmy, motorcrafta, luka i cos jeszcze na "a" chyba jezeli dobrze pamietam.

> Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na 19.08 jestem umówiony, w firmie, która akurat ma duże doświadczenie w Fiordach, nie będę robił

> im reklamy, nie pytałem o koszta..., ale mam nadzieję, że skasują normalnie... , zapytałem co

> zakładają, powiedział że 3 firmy, motorcrafta, luka i cos jeszcze na "a" chyba jezeli dobrze

> pamietam.

> > Bartek

Takie podejście może Cię zgubić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do mnie;)

> ale nic tam dla mnie nie widze

> dzisiaj zrobilem 700 km i ok sie jechalo

> jedynie nie da sie ruszyc z piskiem;)

dzisiaj kolejne 800 km i nic

wszystko ok z wyjatkiem tego, ze nie da sie dynamicznie ruszyc, zerwac przyczepnosci...

moze rozrzad przestawili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli sprzęgło Motorcrafta będzie w rozsądnej cenie, to bierz Motorcrafta. A jak nie, to Sachs,

> Valeo, LUK.

> I pamiętaj od razu wymienić wysprzęglik, żebyś potem nie musiał jeszcze raz wszystkiego rozbierać.

> Aha, jeszcze jedno. Wymiana sprzęgła w Mondeo z Zetekiem jest trochę nieprzyjemna. Niektóre

> warsztaty nie potrafią sobie z tym poradzić i chcą nawet wyjmować do tej operacji silnik. Nie

> jest to potrzebne, co najwyżej lekkie opuszczenie przedniej belki. Szukaj takiego warsztatu,

> który to już robił i który zna pewne "myki", aby zrobić sprawę sprawnie bez konieczności

> demontażu połowy samochodu.

> Pozdrawiam

> Bartek

> PS> miałem Mundka MkII z Zetekiem 2.0l. Miło wspominam ten samochód.

robocizna cos kolo 6 stowek mowia... sprzeglo kolo 400-500, wysprzeglik kolo 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> robocizna cos kolo 6 stowek mowia... sprzeglo kolo 400-500, wysprzeglik kolo 300

To dużo 6 stówek, w Legionowie pod Wawą 400 za wymianę w dyszlu z 2masem, niektóre warsztaty po 350 wołają, im dalej od stolnicy tym taniej, u mojego mirasa co mi podwykonywuje czasami pewnie 200-250zł na spokojnie do ogarnięcia, tylko że mnie deko inaczej liczy, ale jeśli 30-40km odległości od dużego miasta to w 300 spokojnie za wymianę znajdzie się mechanika, tym bardziej że nie ma tam żadnej technologii nowoczesnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> robocizna cos kolo 6 stowek mowia...

cenią się zatem.Ja za wymianę w VB Diesel gdzie trzeba było targać całe zawieszenie i wyciagać skrzynie zapłaciłem 400zł.Max za taką imprezę 250-300zł.

sprzeglo kolo 400-500, wysprzeglik kolo 300

Jeśli cena za LUKa to ok.Ale zakładam iż dostaniesz albo komplet firmy typu,,będzie Pan zadowolony'' albo co mechanicy stosują komplet luka + wysprzeglik noname za 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.