Skocz do zawartości

Sprzedałem Zephyra....więc pytam dalej


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj mój dziadek Zephyr odjechał ode mnie...a ja rozglądam się za kolejnym, budżetowym moto. Chciałbym spróbować czegoś z owiewkami, nie musi mieć litra pojemności, nie musi być niesamowicie prędkie.

Wpadł mi w oko Bandit 600S - jadę w sobotę oglądać. Dobrze kombinuję, że silnik w nim to rozwinięcie silnika (a może ten sam) co w GSX600f ?? Co prawda GSXa też biorę pod uwagę, ale mam wrażenie, że Bandit będzie ciut większy gabarytowo od GSXfa- dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj mój dziadek Zephyr odjechał ode mnie...a ja rozglądam się za kolejnym, budżetowym moto.

> Chciałbym spróbować czegoś z owiewkami, nie musi mieć litra pojemności, nie musi być

> niesamowicie prędkie.

> Wpadł mi w oko Bandit 600S - jadę w sobotę oglądać. Dobrze kombinuję, że silnik w nim to

> rozwinięcie silnika (a może ten sam) co w GSX600f ?? Co prawda GSXa też biorę pod uwagę, ale

> mam wrażenie, że Bandit będzie ciut większy gabarytowo od GSXfa- dobrze myślę?

budzet i wymagania poprosimy... się doradzi.

aha. banditom i fazerom mówimy stanowcze nie smile.gif jako miłośnicy motocykli na szanowanym forum, powinniśmy dbać o różnorodność maszyn na drogach. tych 2 jest stanowczo za dużo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj mój dziadek Zephyr odjechał ode mnie...a ja rozglądam się za kolejnym, budżetowym moto.

> Chciałbym spróbować czegoś z owiewkami, nie musi mieć litra pojemności, nie musi być

> niesamowicie prędkie.

> Wpadł mi w oko Bandit 600S - jadę w sobotę oglądać. Dobrze kombinuję, że silnik w nim to

> rozwinięcie silnika (a może ten sam) co w GSX600f ?? Co prawda GSXa też biorę pod uwagę, ale

> mam wrażenie, że Bandit będzie ciut większy gabarytowo od GSXfa- dobrze myślę?

ja tam bym kupil Zephyra 1100 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> budzet i wymagania poprosimy... się doradzi.

budżet mizerny, dom dopiero wybudowałem spineyes.gif na moto mam 4000 i ani grosza więcej frown.gif

> aha. banditom i fazerom mówimy stanowcze nie jako miłośnicy motocykli na szanowanym forum,

> powinniśmy dbać o różnorodność maszyn na drogach. tych 2 jest stanowczo za dużo

wiem, że jest tego jak psów zlosnik.gif ale jak się staruszek wysypie to łatwiej mi będzie części do niego ogarnąć. Poza tym dobry bandit jest poza moim budżetem, ale jadę w sobotę oglądać za kwotę, którą posiadam - zapewne nie będzie to ideał, więc dostępność gratów się przyda ok.gif

Wymagania - miasto, dojazdy do pracy i czasem (raz na tydzień) wycieczki z synem po ok. 100-200km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w szukaniu, niestety frown.gif

Mając 4kzł w kieszeni, powinno Ci to wystarczyć na Bandita 600s ale sprzed 2000r. Gdybym dzisiaj miał kupować Bandita, brałbym 2000r w górę.

Olejaki są nie do zabicia, jak się dba o serwis tak, jak producent sobie wymyślił.

Kupując tak leciwego Bandita, zwróć uwagę w jaki sposób pracuje na wolnych obrotach, jak wkręca się na obroty.

Dymienie na czarno, lekkie jest OK. Niebieski/biały dym nie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powodzenia w szukaniu, niestety

ale ja nie zamierzam długo szukać wink.gif zdaje sobie sprawę, że za takie pieniądze moto nie będzie idealne, a rączki mam sprawne i pojęcia też trochę. Sezon się niedługo skończy, mieszkam teraz w domu z garażem, więc nawet jak będzie coś do ogarnięcia - będę grzebał wink.gif

> Mając 4kzł w kieszeni, powinno Ci to wystarczyć na Bandita 600s ale sprzed 2000r.

Jadę oglądać z 97....to i tak 7 lat młodze moto od mojego Zephyra grinser006.gif

> Gdybym dzisiaj

> miał kupować Bandita, brałbym 2000r w górę.

> Olejaki są nie do zabicia, jak się dba o serwis tak, jak producent sobie wymyślił.

> Kupując tak leciwego Bandita, zwróć uwagę w jaki sposób pracuje na wolnych obrotach, jak wkręca się

> na obroty.

> Dymienie na czarno, lekkie jest OK. Niebieski/biały dym nie jest OK.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> budżet mizerny, dom dopiero wybudowałem na moto mam 4000 i ani grosza więcej

w tym budzecie to IMHO poprzebierasz w GS500, no ale to maluszek.

poza tym ustawić filtr na OLX i skanować. czasem trafiają się jakieś porysowane, prawdziwe motocykle w tej cenie (jakieś K75 itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj mój dziadek Zephyr odjechał ode mnie...a ja rozglądam się za kolejnym, budżetowym moto.

> Chciałbym spróbować czegoś z owiewkami, nie musi mieć litra pojemności, nie musi być

> niesamowicie prędkie.

> Wpadł mi w oko Bandit 600S - jadę w sobotę oglądać. Dobrze kombinuję, że silnik w nim to

> rozwinięcie silnika (a może ten sam) co w GSX600f ?? Co prawda GSXa też biorę pod uwagę, ale

> mam wrażenie, że Bandit będzie ciut większy gabarytowo od GSXfa- dobrze myślę?

900RR - rocznik 98-99 zlosnik.gif Przeboski, a po doprowadzeniu go do oryginalu wygląda miodnie zlosnik.gif

A juz w kolorze miedzi slinka.gif

sc33_blackred1998.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to nie czytaj co napisałem

właśnie 270751858-jezyk.gif

ale jak przeglądam ogłoszenia, to coś idzie znależć - nie są to rodzynki, ale po zimie w garażu może coś z tego być...

drugie OLX - dzwoniłem - stoi w serwisie, gdzie miał właśnie synchro robione - podobno sprawny, opona z tyłu szrot, malowany....no, ale wygląda w miarę, może się bujnę do stoilicy po weekendzie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj mój dziadek Zephyr odjechał ode mnie...a ja rozglądam się za kolejnym, budżetowym moto.

> Chciałbym spróbować czegoś z owiewkami, nie musi mieć litra pojemności, nie musi być

> niesamowicie prędkie.

> Wpadł mi w oko Bandit 600S - jadę w sobotę oglądać. Dobrze kombinuję, że silnik w nim to

> rozwinięcie silnika (a może ten sam) co w GSX600f ?? Co prawda GSXa też biorę pod uwagę, ale

> mam wrażenie, że Bandit będzie ciut większy gabarytowo od GSXfa- dobrze myślę?

http://otomoto.pl/honda-cbr-1000-M3747515.html

Czad smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostałem wierny marce Kolejna Kawasuka jest już u mnie na podjeździe. ZZR 600. Moto stare, mechanicznie ogarnięte ale wymaga kosmetyki, dokładniejszego spasowania owiewek. Opony posłużą jeszcze tylko do końca sezonu, no ale cena była bardzo dobra więc się nie zastanawiałem. Silnik pracuje wzorowo, zimny i ciepły odpala od dotkniecia. Zrobiłem dziś tylko 80km ale wrażenia są bardzo pozytywne. 100KM robi wrażenie. Przez zimę doprowadzenia sprzęt do idealnej kondycji, ale już dziś jestem zadowolony z zakupu- zwłaszcza, że na operacji sprzedaży zephyra i kupna zzra zarobiłem....500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, mogę wrzucić foto -

287880512-zzr1.jpg

jak widać, młodszy syn "jeździ" do wieczora grinser006.gif

287880512-zzr2.jpg

Pytanie - nie świeci kontrolka luzu - o ile to nie żarówka, to spodziewać się jakiś większych problemów?

Pytanie2 - mam jakieś przelotowe wydechy - no litości sciana.gif ale to ryczy frown.gif. Szukać ori używek, czy są jakieś uniwersalne wydechy, ale żeby nie kosztowały tyle, co ten motocykl zlosnik.gifzlosnik.gif. Jakie są najtańsze? zlosnik.gif

post-6413-14352525475965_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna maszyna (jak za te $$$ zlosnik.gif ). Niech się sprawuje ok.gif

Wydechy szukaj oryginalne na alledrogo.

Akcesoryjne sprzedasz na pewno, ile $$$ dostaniesz zależy od firmy ok.gif

Zwróć uwagę, czy musisz tylko puchy kupić, czy też całość od kolektora ok.gif

Szerokości zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piękna maszyna (jak za te $$$ ). Niech się sprawuje

> Wydechy szukaj oryginalne na alledrogo.

> Akcesoryjne sprzedasz na pewno, ile $$$ dostaniesz zależy od firmy

> Zwróć uwagę, czy musisz tylko puchy kupić, czy też całość od kolektora

> Szerokości

Jak popatrzyłem po zdjęcieach, to mam ori wydechy, tylko raczej wyprute z flaków zlosnik.gif. Sprzedać to się to da jedynie na złom zlosnik.gif

Widziałem, że niektórzy przerabiają kolektor w 4-1 - i montują jedną puszkę zamiast dwóch - co to daje? Bajer, moc, wygodę?? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak popatrzyłem po zdjęcieach, to mam ori wydechy, tylko raczej wyprute z flaków . Sprzedać to się

> to da jedynie na złom

> Widziałem, że niektórzy przerabiają kolektor w 4-1 - i montują jedną puszkę zamiast dwóch - co to

> daje? Bajer, moc, wygodę??

Daje brak symetrii której ja osobiście nie lubię sick.gif

Co do reszty sie nie wypowiem zlosnik.gif

Ładna maszyna ok.gif Gratki 20.GIF

W ten weekend masz ochotę polatać? Może wytrzasnę troszkę czasu co by gdzieś na kawę zalecieć. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daje brak symetrii której ja osobiście nie lubię

> Co do reszty sie nie wypowiem

> Ładna maszyna Gratki

> W ten weekend masz ochotę polatać? Może wytrzasnę troszkę czasu co by gdzieś na kawę zalecieć.

Co do wekendu - będę wiedział dopiero pod koniec tygodnia - być może znów będę miał wyjazd 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, mogę wrzucić foto -

> jak widać, młodszy syn "jeździ" do wieczora

> Pytanie - nie świeci kontrolka luzu - o ile to nie żarówka, to spodziewać się jakiś większych

> problemów?

> Pytanie2 - mam jakieś przelotowe wydechy - no litości ale to ryczy . Szukać ori używek, czy są

> jakieś uniwersalne wydechy, ale żeby nie kosztowały tyle, co ten motocykl . Jakie są

> najtańsze?

Slicznota. Jednak te starsze moto maja w sobie jakis urok(urok konczy sie na fireblade 954). Nie to co te nowe.. wychudzone takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.