Skocz do zawartości

pianka pod armature


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

czy takie formatki pianki uszczelniajacej do dociecia maja sens?

Chodzi o umywalke podwieszana ciezka (60x45 kolo twins), bidet krecony do podlogi oraz kibel kompakt stojacy, ale krecony do sciany (roca gapbclean rim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli tylko przykręcasz bez silikonowania, to maja sens, bo przy ewentualnych nierównościach

> podłoża (uskok płytek) eliminują naprężenia punktowe ceramiki sanitarnej.

> Jeżeli wciskasz silikon, nie mają sensu.

silikon nie tylko dookola, ale i pomiedzy umywalke, a sciane? Pierwsze slysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silikon zamiast (jako substytut) tej pianki. Bez tego może się zdarzyć, że wieszany obiekt będzie

> dotykał płytek tylko w kilku miejscach i albo przy dokręcaniu coś pęknie, albo będzie

> trzeszczeć przy obciążaniu.

a co lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silikon nie tylko dookola, ale i pomiedzy umywalke, a sciane? Pierwsze slysze.

Wystarczy dookola, ale wciśnięty mocno palcem w szczelinę. Wejdzie miejscami między płytki a umywalkę na kilka mm. Umywalki nie dociągasz śrubami na siłę, a lekko. Gdy silikon zwiąże, masz bardzo silne mocowanie bez naprężeń. Żeby zdjąć umywalkę, będziesz musiał cienkim ostrzem ciąć między umywalką a kaflami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy takie formatki pianki uszczelniajacej do dociecia maja sens?

Gotowe to zwykłe naciąganie. Można sobie samemu wyciąć za darmo z odpadów.

W domu nie miałem nic podkładane. W lokalach podłożyłem z ciekawości.

Nie ma różnicy. I tak zasilikownowane, więc tak naprawdę silikon po obwodzie amortyzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piankę pod kibelek stosowalem raz w mieszkaniu, gdzie przez ciasnotę musialem kilkukrotnie jeździc nim po płytkach na podłodze, żeby dopasować odpływ i nie chciałem ich porysować. A potem mi się już nie chciało wyciągać. Docięta z resztek po ukladaniu paneli. A i tak ostatecznie zasilikonuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piankę pod kibelek stosowalem raz w mieszkaniu, gdzie przez ciasnotę musialem kilkukrotnie jeździc

> nim po płytkach na podłodze, żeby dopasować odpływ i nie chciałem ich porysować. A potem mi

> się już nie chciało wyciągać. Docięta z resztek po ukladaniu paneli. A i tak ostatecznie

> zasilikonuję.

czyli umywalke i kibel do sciany - najpierw dopasowac, potem odsunac, dac kilka paskow po calosci, dosunac na 5mm, zasilikonowac, dociagnac i zebrac nadmiar?

Tylko nie wiem, co miedzy bidet/kibel, a podloge - ta jest z teaku. Dalbym bez niczego i tylko silikon dookola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli umywalke i kibel do sciany - najpierw dopasowac, potem odsunac, dac kilka paskow po calosci,

> dosunac na 5mm, zasilikonowac, dociagnac i zebrac nadmiar?

Nie, bo w razie konieczności wymiany będziesz musiał ciąć stalowym drutem. Pasków nie dajesz. Przykręcasz porcelanę na sucho, ale dociągając tylko na tyle, żeby doszła do ściany. Mocniej nie, bo wywołasz naprężenia. I wtedy silikonujesz po obwodzie wciskając silikon maksymalnie między porcelanę a ścianę.

> Tylko nie wiem, co miedzy bidet/kibel, a podloge - ta jest z teaku. Dalbym bez niczego i tylko

> silikon dookola.

Można. Natomiast jeżeli do ustawienia go musisz nim poszurac po podłodze, ro na czas szurania podłóż coś pod niego, żeby nie porysować podłogi. Może to być coś, co dotniesz i zostawisz, albo coś co wyciągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.