Skocz do zawartości

Rejestracja auta a miejsce zamieszkania


open

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką zagwozdkę związaną z życiem na naszej pięknej zielonej wyspie. crazy.gif

Planuję zmienić miejsce zamieszkania, zostawiając sobie przynajmniej na razie stary adres zameldowania. Czy muszę przerejestrowywać auto?

Spotkałem się z dwiema opiniami:

1. Art. 73 PORD mówi o rejestracji samochodu przez starostę właściwego ze względu na miejsce zamieszkania właściciela.

2. Ludzie w wybranym przeze mnie wydziale komunikacji twierdzą, że auto rejestrują wedle danych z dowodu osobistego, czyli z adresem zameldowania. Na innej podstawie podobno nie chcą/nie mogą rejestrować.

Nie chce mi się kopać z koniem, w zasadzie to nawet wolałbym nie przerejestrowywać samochodu (dodatkowe koszty i papierkologia) - tylko czy coś i co mi grozi jeśli auto zostanie na starych numerach i z moim adresem zameldowania.

Dodatkowym utrudnieniem jest zapewne to, że mam jednoosobową działalność gospodarczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taką zagwozdkę związaną z życiem na naszej pięknej zielonej wyspie.

> Planuję zmienić miejsce zamieszkania, zostawiając sobie przynajmniej na razie stary adres

> zameldowania. Czy muszę przerejestrowywać auto?

> Spotkałem się z dwiema opiniami:

> 1. Art. 73 PORD mówi o rejestracji samochodu przez starostę właściwego ze względu na miejsce

> zamieszkania właściciela.

> 2. Ludzie w wybranym przeze mnie wydziale komunikacji twierdzą, że auto rejestrują wedle danych z

> dowodu osobistego, czyli z adresem zameldowania. Na innej podstawie podobno nie chcą/nie mogą

> rejestrować.

> Nie chce mi się kopać z koniem, w zasadzie to nawet wolałbym nie przerejestrowywać samochodu

> (dodatkowe koszty i papierkologia) - tylko czy coś i co mi grozi jeśli auto zostanie na

> starych numerach i z moim adresem zameldowania.

> Dodatkowym utrudnieniem jest zapewne to, że mam jednoosobową działalność gospodarczą...

Jeśli zmieniasz miejsce zamieszkania powinieneś się tam zameldować choćby tymczasowo. Na tej podstawie zarejestrują ci auto. Oczywiście to teoria ja bym nic nie zmieniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli zmieniasz miejsce zamieszkania powinieneś się tam zameldować choćby tymczasowo. Na tej

> podstawie zarejestrują ci auto. Oczywiście to teoria ja bym nic nie zmieniał

Wiem, że powinienem. Ale teoretyczne kary za brak przemeldowania zostały oficjalnie zniesione. Nie chcę się przemeldowywać z różnych względów, m.in. wymiany tysiąca dokumentu i informowania tysiąca instytucji o tym. Tym bardziej, że mam nadzieję, niedługo ten "obowiązek" zostanie w ogóle zniesiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, że powinienem. Ale teoretyczne kary za brak przemeldowania zostały oficjalnie zniesione. Nie

> chcę się przemeldowywać z różnych względów, m.in. wymiany tysiąca dokumentu i informowania

> tysiąca instytucji o tym. Tym bardziej, że mam nadzieję, niedługo ten "obowiązek" zostanie w

> ogóle zniesiony.

Olej temat i po sprawie, zostanie wszystko po staremu.

Co do tysiaca papieru to ostatnio sie zdziwilem, wnioski o zmiane wszystkich dokumentow w UM (w tym CEiDG) zalatwilem w 1,5h, potem tylko odbiory zostaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 4 lat mieszkam gdzie indziej niż meldunek. Aut nie przerejestrowalem . Więcej jak ostatnio kupowałem to adres zameldowania i rejestracja tam gdzie meldunek... nie będę sprzedawcy się tłumaczył czego co innego w dowodzie a co innego na umowie tak samo w urzędzie. Podczas wszelkich kontroli mam pełną zgodność dokumentów więc nawet nikt nie pyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym rejestrowaliśmy auto na żonę która jest zameldowana w innym powiecie niż mieszkamy, w wydziale komunikacji nie robili problemu tylko musiała napisać oświadczenie że mieszka w tym i tym miejscu na terenie tego powiatu i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.