Skocz do zawartości

Zabudowa tarasu - ogród zimowy


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy ten system http://www.alkonplus.pl/?warianty-zabudowy suwanych drzwi zda egzamin zimą na

> tarasie w odkrytym terenie, gdzie mocno wieje?

Kurde wlasnie bede chcial zrobic takie przesuwane panele na tarasie w celu ochrony przed sloncem oraz komarami itp...Zamiast szkla bede potrzebowal drewno, ale chyba systemy prowadnic moga pozostac takie jakie sa.

Ktos zna producenta takich systemow prowadnic? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiatr nie przeszkadza, ale jak chcesz to zamontować na ranczo, to zaraz dostanie nóg - aluminium w

> cenie.

Jakieś zamki mają dołożyć ok.gif

Dołożę też czujkę do alarmu zlosnik.gif

Zresztą miejscowi mówią, że mnie już nie okradną - 3 razy wystarczy zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś zamki mają dołożyć

Widziałeś te zamki? grinser006.gif

One są po to, żeby złodziej narobił trochę hałasu, jak się chce wpitolić do mieszkania w bloku. U Ciebie może hałasować do woli. ok.gif

> Dołożę też czujkę do alarmu

Dołóż. grinser006.gif

Aluminium lekkie - jak sekuritasy dojadą, to już po jabłkach będzie. grinser006.gif

> Zresztą miejscowi mówią, że mnie już nie okradną - 3 razy wystarczy

Chyba, że masz układ z miejscowymi... spy.gifshhh.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to moze i ja bym sobie to zamiast szklanych drzwi zamontowal w wiatrolapie. Tylko jaka tu jest

> szyba? Klejona? Hartowana? Zwykla?

Standardowo bodaj zwykla czwórka. Ale na zamówienie i klejonkę Ci wstawią - w profil wejdzie, tylko uszczelkę dadzą mniej mięsistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś zamki mają dołożyć

> Dołożę też czujkę do alarmu

> Zresztą miejscowi mówią, że mnie już nie okradną - 3 razy wystarczy

Dorzuć kilka złotych z metra i Ci polakieruja proszkowo na dowolny kolor, nie będzie widać że to alu i kusic, a ladniej wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ten system http://www.alkonplus.pl/?warianty-zabudowy suwanych drzwi zda egzamin zimą na

> tarasie w odkrytym terenie, gdzie mocno wieje?

odpowiadam

robiłem bezramową tu http://www.alustolbud.pl/realizacje-tarasy

+przeszklony dach

jest całkiem (-ale nie 100%) szczelnie-szyby mają dodatkowe takie uszczelki silikonowe/profilekażda + filcowe kotki na prowadnicach na górze i dole

natomiast zima tam nie wysiedzisz - chyba, że przyświeci słońce - way? jest to sysytem jednowartswowy- sama szyba nie cchroni praktycznie przed utratą Ciepła - musiała by być jak w okanach: dwuwarstwowa i z jakaś przestrzenią pomiędzy

ktoś tam pisał, że chce to na komary - jeżeli nie będzei miał słońca popołudniowego np bezpośrdnio na to to się da alee jeśli będa bezpośrednie promienie słoneczne to robi sie niezły piekarnik.... pomimo dośc ceimneego szkła zadaszenia (jak te kubki arcoroc'a ciemne) - musiałem dołozyc jakies plisy....

btw na komary pomio przesuwanych i odchylanych drzwi podobnych do tych z fotki kolegi i tak poszła wielka maoskitiera na stałe z kawałkiem moskitiery a'la drzwi bo latem praktycznei non stop taki taras mam otwarty

i potwierdzam lakierowanie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz szyby bezpieczne (klejone/hartowane)? Ile Cie wyszlo za m2?

Nie przesadzaj z tymi bezpiecznymi szybami. Chyba, że Twoje dziecko rzuca cegłami. Te szyby w profilach są mocne jak cholera. Tez pytałem wykonawcę, czy wytrzymają u mnie wichury. Powiedział, że jeszcze mu się nie zdarzyło wymieniać szyb wybitych wiatrem, a obudowują loggie w kilkunastopiętrowych wieżowcach. I u mnie ileś wichur ta zabudowa bezproblemowo przetrwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzaj z tymi bezpiecznymi szybami. Chyba, że Twoje dziecko rzuca cegłami. Te szyby w

> profilach są mocne jak cholera. Tez pytałem wykonawcę, czy wytrzymają u mnie wichury.

> Powiedział, że jeszcze mu się nie zdarzyło wymieniać szyb wybitych wiatrem, a obudowują loggie

> w kilkunastopiętrowych wieżowcach. I u mnie ileś wichur ta zabudowa bezproblemowo przetrwala.

Wole dmuchac na zimne - przesuwnymi drzwiami tez mozna trzasnac w bok, a jakas lokalna wada szyby spowodowac jej pekniecie i wypadniecie z ram odlamkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz szyby bezpieczne (klejone/hartowane)? Ile Cie wyszlo za m2?

czy klejone nie wiem - hartowanee na pewno bo m.in. jedna sie wygła w piecu lekko i byl problem pamiętam

na dachu moge stanąć (nie w szpilkach oczywiście)

za metr czego/jaki?

w sumie coś koło 20kzł za taras niecałe 6x3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy klejone nie wiem - hartowanee na pewno bo m.in. jedna sie wygła w piecu lekko i byl problem

> pamiętam

> na dachu moge stanąć (nie w szpilkach oczywiście)

> za metr czego/jaki?

> w sumie coś koło 20kzł za taras niecałe 6x3

Z trzech stron? To zalozmy w rozwinieciu bedzie 12x2.5, czyli ok. 30m2. To daje 666zl/m2, czyli tyle, ile napisalem na poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z trzech stron? To zalozmy w rozwinieciu bedzie 12x2.5, czyli ok. 30m2. To daje 666zl/m2, czyli

> tyle, ile napisalem na poczatku.

nie

tylko od frontu

sciany boczne są

ale poza drzwiamy poszło tez zadaszenie na ich konstrkcji i dach z szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> No domyslam sie, ale ciekaw jestem na ile otwarta przestrzen jestes w stanie teraz zrobic.

Drzwi w każdym segmencie zsuwają się do szerokości 1 drzwi, więc 2/3 można mieć otwarte. Zdjęcie w weekend.

> Duzo ciemniej teraz masz w salonie po zasunieciu wszystkiego?

Nie zauważyłem różnicy. Ramy są wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiosna i jesienia musi byc super A jak to wyglada latem? Da sie tak po poludniu wysiedziec?

Taras jest schowany w bryle budynku i jedyne co przeszkadzało, to wiatr, a obecnie także chłód.

W południe słońce świeci wysoko, więc prawie nie zagląda na taras.

Na zachodzące słońce miałem od zachodu rolety bambusowe.

Teraz z zabudową też trzeba będzie pomyśleć o jakichś roletach z zachodniej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i ładnie. Pamiętaj tylko, żeby latem to otwierać, bo się ta szklarnia zagotuje. Też tak chciałem

> zabudować cały taras, ale małżonka się burzy, że będzie w klatce

Rewelacja!

Cały weekend spędzamy na tarasie. Śniadanie, obiad, praca przy komputerze.

Drzwi do salonu otwarte, bo na tarasie jest obecnie 19*C.

Jedne drzwi tarasowe lekko odsunięte, by był dopływ świeżego powietrza smile.gif

Najważniejsze, że nie wieje ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rewelacja!

> Cały weekend spędzamy na tarasie. Śniadanie, obiad, praca przy komputerze.

> Drzwi do salonu otwarte, bo na tarasie jest obecnie 19*C.

> Jedne drzwi tarasowe lekko odsunięte, by był dopływ świeżego powietrza

> Najważniejsze, że nie wieje

I zima na ogrzewaniu salonu nieco zaoszczędzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.