Skocz do zawartości

Z jaką datą naliczane są punkty karne ?


Dakota

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja taka:

Zdjęcie z fotoradaru wykonane w maju. Samochód leasingowany więc najpierw SM ustala użytkownika w firmie leasingowej, potem zgłasza się do nas, my wskazujemy już konkretną osobę użytkującą samochód. SM wysyła oświadczenie do tej osoby, osoba wybiera mandat i punkty. Od zdarzenia do "druczku" mandatu na konkretną osobę mijają prawie 3 miesiące. I teraz pytanie - z jaką datą zostaną naliczone punkty karne ? Z datą zdarzenia czy z datą wystawienia mandatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z datą popełnienia wykroczenia.

Tak z ciekawosci, co sie dzieje jak sie okaze, ze delikwent w przeciagu owych poszukiwawczych miechow przekroczyl dzieki temu punkty, ale i skresliło sie odpowiednio tyle, zeby aktualnie nie przekracza?

"Kapna sie wstecz" i zabiora PJ, czy dzieki temu jednak wymknie sie bocznymi drzwiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak - w uproszczeniu rzecz ujmując "zabiorą PJ".

A załóżmy sytuację:

Nakładają mandat, uważam że nie słusznie i idę do sądu, ale niestety z tym mandatem przekraczam dopuszczalną ilość punktów, mam zatrzymane prawo jazdy, sąd uznaje moje argumenty i mandat anuluje, co wtedy? Oddają prawko, ciekawe czy można wtedy coś na nich wywalczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A załóżmy sytuację:

> Nakładają mandat, uważam że nie słusznie i idę do sądu, ale niestety z tym mandatem przekraczam

> dopuszczalną ilość punktów, mam zatrzymane prawo jazdy, sąd uznaje moje argumenty i mandat

> anuluje, co wtedy? Oddają prawko, ciekawe czy można wtedy coś na nich wywalczyć?

Ale to chyba jest tak, że jak idziesz do sądu, to proponowanego mandatu i punktów lojalnościowych od policji nie przyjmujesz i ich nie dopisują do konta. Punkty wiszą na koncie jako "nieaktywne", więc nie skutkują odebraniem prawa jazdy za ich przekroczenie. Sąd uznaje Twoje argumenty i punkty idą do kosza. Masz nadal poniżej limitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A załóżmy sytuację:

> Nakładają mandat, uważam że nie słusznie i idę do sądu, ale niestety z tym mandatem przekraczam

> dopuszczalną ilość punktów, mam zatrzymane prawo jazdy, sąd uznaje moje argumenty i mandat

> anuluje, co wtedy? Oddają prawko, ciekawe czy można wtedy coś na nich wywalczyć?

Jeśli nie przyjmiesz mandatu to nie ma podstaw do zatrzymania prawa jazdy i skierowania na egzamin. Punkty mogą być Ci przypisane dopiero po prawomocnym wyroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.